Aanstaande woensdag begin ik na 6 maanden ertussen uit te zijn geweest ook weer met werken, ik zie er eerlijk gezegd heel erg tegenop maar ik zal toch eens moeten beginnen weer. Ik geef momenteel volledige borstvoeding, zijn er meer moeders die dat doen en hoe doen jullie dit? Kolven of naar huis gaan om te voeden? Is het goed te combineren en wat voor werk doe je?
Ik heb tot 8,5 maand drie keer per dag gekolft. Daarna rustig afgebouwd naar twee keer en vanaf negen maanden nog een paar weken alleen in mijn middagpauze. Ik werk in het basisonderwijs. Daarbij kolfde ik deels in de pauze en na schooltijd (dan mocht ik later komen als er bijv. vergadering was.) Omdat de pauzes iets te kort waren, werd mijn klas twee keer per dag een kwartierje opgevangen door een collega. Dat was wel een gedoe en geregel, maar op zich wel te doen.
Ik ga straks 3 x per dag even kolven en later zal dat 2x worden . Eerder weg of later beginnen of naar huis gaan is niet te doen, dan kom ik tijd te kort. Je hebt recht op 1/4e van je werkdag om te kolven.
Ik heb een half jaar (dus tot 9maanden) 2x per dag gekolfd. In principe in de koffiepauze, maar ook wel eens eerder of later. Ik ben projectleider en heb dus wisselend werk, vooral bureau en vergaderen. Ik had mijn kolftijd "tentative" aangegeven in mij outlook agenda, en meestal ging het wel goed.. Een paar keer eerder weg gemoeten bij een vergadering.
Ik heb bij de oudste tot 10 maanden 2x per dag gekolfd (en s morgens voor ik wegging). Daarna 1x per dag en met 13 maanden gestopt. Ga het nu weer zoiets doen.
Ik kolf dubbelzijdig, dat scheelt enorm, hierdoor kan ik kolven voordat ik ga werken (6 uur) en dan kolf ik rond een uur of 1 nogmaals. Zodra ik mn kleine weer in mijn armen heb voed ik haar (ongeacht of ze heeft gehad of niet) en zo nodig kolf ik de andere kant af (als ik nog stuwing heb)