Begin overgang? Nog kinderwens!

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by tlc81, Jun 9, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. tlc81

    tlc81 Bekend lid

    Jan 22, 2012
    684
    127
    43
    5 jaar geleden is bij mij een AMH van 0.7 vast gesteld. Door een flinke portie geluk en DHEA gebruik hebben we toch twee kindjes gekregen. Nu is de jongste twee en hebben we toch nog een wens voor een derde kindje. Inmiddels een half jaar aan het proberen ( met ubiquinol en dhea), maar zonder resultaat. De laatste maanden ben ik telkens om de 2 of 3 weken ongesteld. Zonder eisprong. Zou dit dan toch het begin van de overgang kunnen zijn? Hoe snel zou het AMH kunnen zakken? De mmm willen we niet meer in, maar ik laat denk ik toch mijn fsh en amh bepalen via de huisarts. Iemand nog tips....?
     
  2. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Ik kan me jouw mooie verhaal van het DD topic heel goed herinneren.

    Ik heb ook al járen een laag amh. Voor het eerst gemeten in 2011 en toen was het 0.7. Wat je nu door maakt met je cycli en alles wat ik weet over laag amh klinkt het niet fijn.

    Fsh en Amh bepaling is denk ik wel goed om te doen. Dat schept helderheid. Ik zou alleen wel ook een consult bij een gyn erbij doen. Die kan ook even kijken naar de afmeting van je eierstokken ( ze krimpen in de overgang) en of er nog eicellen zitten.

    Amh via de huisarts meten duurt vaak wel 6 tot 8 weken. Als je je Dusseldorf ingang gebruikt heb je de uitslagen met 48 uur. En zij kunnen ook even die echo maken. Mocht je nl echt in de overgang zijn is controle op botontkalking etc echt heel belangrijk.

    Los van dit alles zou je de alternatieve geneeswijze in kunnen zetten om te kijken of je cyclus nog iets wil doen. Heb zelf goede ervaring met osteopathie. Acupunctuur kan ook iets zijn. Bij beide wel echt zoeken naar een specialist in voortplantingsorganen/ vrouw.

    Succes en sterkte.
     
  3. tlc81

    tlc81 Bekend lid

    Jan 22, 2012
    684
    127
    43
    Dank je wel voor je reactie! Daar kan ik wel wat mee. De huisarts wilde helaas niet meewerken. Volgens hem fluctueren hormoonuitslagen en zijn ze niet betrouwbaar. AMH kende hij niet en wil het ook niet laten bepalen. Ik moet maar contact opnemen met Düsseldorf. Ik heb nu online een test besteld om het AMH te laten bepalen. Dat kost me minder dan een rit naar Duitsland. Als ik die uitslag weet, kan ik onze opties overwegen. En blijf ondertussen maar hopen op nog een wonder...
     
  4. Kiekske

    Kiekske Actief lid

    Nov 1, 2016
    383
    44
    28
    Hier een amh van niks meer. Een hele periode cyclussen gehad van 2,5/ 3 wkn met af en toe een uitschieter naar veel langer. Nu sinds 26 maart niet meer ongesteld geweest en ik heb opvliegers gekregen.

    Wij lopen voor onze kinderwens in DD, hebben helaas geen kans op een natuurlijke zwangerschap (TESE bij man). Ik heb Femoston gekregen. Dat normaliseert je hormonen weer en je kan er gewoon door zwanger raken. Zou dat even navragen. Wordt vaak voorgeschreven bij beginnende overgang, dus wie weet wil je huisarts het wel geven.
     
  5. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Heb zelf nog nooit gehoord van amh testen thuis, zouden ze wel betrouwbaar zijn?

    Je huisarts kan een opinie hebben over dit onderwerp maar ze hebben zo weinig kennis van dit onderwerp bij jonge vrouwen. Alleen al op basis van je klachten heb je echt genoeg munitie voor een doorverwijzing naar een gynaecoloog. Vergoed dus, en hoef je niet naar een fertiliteitsarts als je niets met de MM wilt maar dus een afspraak maken bij een gewone gynae.

    Wat een klote aandoening is het toch ook!
     
  6. tlc81

    tlc81 Bekend lid

    Jan 22, 2012
    684
    127
    43
    @Kiekske: ik " ken" jouw verhaal ook nog van je eerste zwangerschap. We zijn zelf ook in Düsseldorf onder behandeling geweest. Wat fijn toch dat daar de kennis en ontwikkelingen verder zijn. Ik wist niet dat er nog middelen waren voor als je eenmaal in de overgang bent belandt, dus daar ga ik verder onderzoek naar doen! Mijn man wil absoluut niet meer het medische traject in. De weg naar onze eerste heeft er behoorlijk ingehakt en de geboorte van de tweede was ronduit traumatisch. Hij is klaar met ziekenhuizen. Dat besluit respecteer ik. Temeer omdat we ons de handen dichtknijpen met twee kindjes. Maar het blijft kriebelen, dus wie weet lukt het nog met een beetje hulp van de juiste middeltjes. Femoston, staat genoteerd!
    Jullie heel veel succes!
     
  7. tlc81

    tlc81 Bekend lid

    Jan 22, 2012
    684
    127
    43
    @Champetter: de thuistest houdt in dat ik een geldig labformulier krijg, bloed kan laten prikken bij een prikpost en dat bloed naar een lab word gestuurd. De uitslag gaat alleen niet naar een arts, maar naar mezelf. Klinkt best betrouwbaar, maar ik ga het ervaren.
    Er is inderdaad een poli voor vrouwen in de ( vervroegde) overgang. Gevoelsmatig kan ik daar nog geen afspraak maken, want dan moet ik onze kinderwens echt opzij gaan zetten. En die knop is nog niet om. Blijkt mijn AMH inderdaad naar 0.2 of lager te zijn gezakt, dan zal ik toch die kant op moeten. Inderdaad een rot aandoening....
     
  8. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Oh werkt dat zo? Klinkt zeker wel betrouwbaar en ik hoop vooral dat ze snel zijn voor je.

    Over die poli, ik zou er wel heen gaan. Zoals ik al aanhaalde alleen de amh waarde is onvolledig beeld, fsh en echo zijn minstens net zo belangrijk. Wat het voor je kinderwens betekent is onduidelijk voor nu en na een goed consult weet je meer. Dit niemandsland is het ook niet toch?

    Kiekske, bij jou klinkt ook niet goed. Wat verdrietig... Willen ze met festimon kijken of er nog mogelijkheden zijn om een ivf op te starten?
     
  9. Kiekske

    Kiekske Actief lid

    Nov 1, 2016
    383
    44
    28
    @Champetter, de femoston zou ervoor moeten zorgen dat je weer gewoon een cyclus hebt. Je kan tijdens het gebruik hiervan ook gewoon zwanger raken. Dit is bij ons helaas geen optie. Ik moet het nu 3 maanden gebruiken en dan kunnen we een icsi poging opstarten. Dr Scholtes maakt zich nog geen zorgen en ik heb er om de een of andere reden ook een positief gevoel bij. Wij krijgen een tweede kindje.
     
  10. Kiekske

    Kiekske Actief lid

    Nov 1, 2016
    383
    44
    28
    @tlc81, mocht je nog interessante bevindingen tegen komen, dan hoor ik het graag. En als je vragen hebt, stel ze gerust!
     
  11. Champetter

    Champetter VIP lid

    Mar 5, 2013
    6,825
    3,809
    113
    Dat is ook de enige juiste instelling Kiekse als je er zo hard voor wil knokken.

    Ik ga je medicatie onthouden, voor als mijn cyclus gaat haperen. Dat is ook geen lichtjaren meer weg lijkt me.
     

Share This Page