Hoi dames, Mijn lieve zoontje van 7 weken heeft nog vrij veel voedingen per dag omdat hij per keer best weinig drinkt. Omdat ie simpelweg in slaap valt tijdens het drinken (ook overdag), of dat ie gewoon na de helft van de fles de speen uit zijn mond duwt. En no way dat je hem er dan nog in krijgt! Met moeite krijgt ie een fles van 120/4 erin, maar meestal is het 90/3. Op zich niets mis mee maar dit betekent wel; vaak voedingen. Ook snachts dus. Zeker zo'n 8 a 9 (soms wel 10) voedingen per 24 uur. Hij komt overigens nooit boven een liter hoor. We hebben al zitten experimenteren met verschillende spenen. De dr brown level 1 speen kost hem zoveel moeite dus zijn we overgestapt op level 2. Dit gaat wel wat beter, omdat het simpelweg sneller doorstroomt maar nog steeds drinkt hij zijn fles echt niet leeg. Hij drinkt uit zowel dr brown als difrax fles, dit maakt geen verschil. Hij weegt tegen de 6 kilo, geen kleintje dus. Hij heeft geen reflux, nauwelijks last van krampjes en oogt verder aardig tevreden. Waarom klaag ik dan, zou je denken? Omdat onze dag (en vooral nacht) wel erg in het teken staat van voedingen. En ik benieuwd ben hoe dit er bij jullie aan toe gaat. Hij krijgt nutrilon standaard voeding. Ben benieuwd naar jullie ervaringen/tips.
Je hebt al veel geprobeerd lees ik en ik lees ook dat jullie het prima doen. Sommige kindjes hebben nu eenmaal meer voedingen nodig. Is ook normaal hoor, het maagje is nog erg klein en dat veel oprekken is niet goed. Ik denk dat als je het accepteert zoals het mu gaat, dat dat meer rust brengt. Bovendien veranderd alles zo snel en vaak. Onze zoon dronk bijvoorbeeld ook erg vaak en onrustig. Ik heb in het begin vaak in het donker gevoed. En dan nog was het drama. Even later dronk hij weer meer dan 'toegestaan'. Nu drinkt hij ook nog een paar flessen, maar hij kan er soms bij in slaap vallen zo rustig wordt hij er van. Dat alles binnen 1 jaar. Ik bedoel maar..
Sommige kindjes hebben het nodig om vaker kleine voeding te drinken. Onze jongste dronk heel lang vrijwel elke 3 uur, dag en nacht. Je kan een kindje niet dwingen meer te drinken in een keer.
Als hij aangeeft dat dit genoeg is, zou ik niet pushen voor meer. 120+4 is echt best veel in 1 keer en sommige kids pakken dat probleemloos en andere kids niet.
Met 7 weken kan het best zo zijn dat ze kleine porties nodig hebben, niet elk kindje is hetzelfde. Mijn jongste had dat ook heel erg, maar ze kwam gewoon aan haar voeding, ik moest het gewoon accepteren. Die tijd gaat vanzelf weer voorbij. Ik vraag mij wel af waarom hij zo vaak in slaap valt aan de fles? Is hij niet uitgeslapen?
Daar zat ik ook nog even over te denken: krijgt hij de fles wel na het slapen, of is hij eerst een tijd wakker, voor je gaat voeden?
Levi dronk met 7 weken ook nog maar 90 of 120. Pas met een week of 10 ging dat lamgzaam naar de 150 en nu sinds een week zitten we op 180. Hij is maandag 14 weken. Ik zou gewoon je baby volgen.
Hier is het ritme: slapen, fles, verschonen, spelen, slapen en weer overnieuw. Sleep, eat, play, repeat Over de nacht. Ik geloof dat het 3 weken terug was dat meneer voor het eerst doorsliep of af en toe maar 1 flesje wil. Daarvoor zag onze nacht er zo uit: 23:00 fles 2:00 fles 4:30 fles 6:00 fles Ik herken het dus haha. Wij wisselden gewoon af. Alles tot 3 uur was voor mijn man. Daarna was het voor mij
Dit geeft de burger moed haha. Dit is namelijk exact ons schema haha. Hoop dat ie over een maand ook wat minder voedingen nodig heeft snachts. We zullen zien... Ik geef mijn zoon ook na het slapen voeding. Hij zou dus uitgeslapen moeten zijn. Maar het is gewoon echt een slaapkop, tussen de voedingen door dan Ja ik push ook niet om meer voedingen erin te stoppen hoor. Het is gewoon altijd fijn om even tips en herkenning van anderen te lezen. Bedankt meiden!
Mijn jongste zoon heeft de eerste periode ook veel (kleine) voedingen gehad. Eerst BV later flesvoeding. Hij is ook bepaald geen kleine baby, maar had echt tijd nodig om aan iets grotere voedingen te wennen. Hij is nu 5 maanden en zit op 5 voedingen per dag, soms 6.