Wij zijn nu op vakantie in Friesland, omgeving sneekermeer. Nu wilde we morgen een dagje naar een stad gaan. Zaten zelf te denken aan bijvoorbeeld Stavoren, Makkum of Harlingen? (Sneek zijn we al geweest.) Wie kan ons helpen? Wat is het leukste? Hoeft niet perse een echte winkelstad te zijn maar wij houden ook van leuke terrasjes en lekker rondwandelen. Edit: wij houden niet van museums
dan zijn Hindeloopen of Workum ook erg leuk om te bezoeken. Hindeloopen heeft oa het schaatsmuseum (oa over de elfstedentochten). Workum heeft het Jopie Huismanmuseum, kunst van oa vodden.
Hindeloopen is inderdaad erg leuk! Mooie oude huisjes en straatjes, je kunt over de dijk langs het IJsselmeer wandelen, in de haven kijken. Het pannenkoekrestaurant (naast het schaatsmuseum) heeft een leuk terras waar je heerlijke lunchgerechten en koffie met een Hindelooper Wafel kunt eten. Harlingen is ook leuk, maar heeft toch weer een andere sfeer dan Hindeloopen.
Stavoren is mooi om een stukje te wandelen. Maar het is klein dus je bent er zo doorheen. Workum is wat groter, leuke plek wel. Harlingen is ook een mooi stadje, de moeite waard. In Workum en Harlingen zijn leuke terrasjes, over Stavoren weet ik dat niet. Fijne vakantie trouwens
Stavoren is niet veel te beleven. De haven is wel leuk. Joure is een leuk stadje en makkelijk te doen qua afstand. Harlingen en Workum zijn ook leuk.
Heerenveen is vrij saai vind ik zelf, dus daar zou ik niet heen gaan. Lemmer is ook leuk, vrij toeristisch, vooral in de zomer. Sneek en Bolsward zijn ook leuk.
Bolsward zou ik niet doen, zo verschrikkelijk saai.. Workum is opzich wel leuk, maar ook klein. Net als Hindelopen en stavoren etc. Harlingen is misschien wel leuk, maar ook niet zo'n groot centrum. Zelfde met Lemmer. Makkum heeft wel een leuk strand waar je een terrasje kan pakken. En als je wilt winkelen kun je naar Leeuwarden gaan. Morgen is er volgens mij wel weer een grote markt in Sneek
Workum! Super leuk! Harlingen vind ik niet zo, heel apart volkje, moet je van houden. Bolsward is erg saai. Makkum ook erg leuk, maar wel klein, weinig winkels. Wel een heerlijk strand
Ik ben geboren en getogen in Stavoren, maar voor een dagje weg zou ik het niet aanraden. Veel te klein, je bent in een uurtje wel uitgekeken . Sneek ben je al geweest las ik. Mijn favoriete stad (heb er op school gezeten en nog een tijdje gewoond). Workum is inderdaad een mooi stadje, stuk groter dan Stavoren, maar weinig winkels. Wel een goede bakker met heerlijk suikerbrood! Harlingen nog weer wat groter en ook leuk, voor zowel winkelen als terrasjes. Makkum ook een leuk stadje, met mooie oude pandjes en een grote boulevard aan het strand (wel ver van het centrum vandaan). Hindeloopen, ook klein, maar wel mooi en heel oud stadje met een goed restaurant (De Hinde) voor als je een lekker hapje wilt eten aan het einde van de dag. Voor echt winkelen idd Leeuwarden een aanrader. Heerenveen zou ik overslaan. Doodsaai. Joure is ook een erg leuk stadje. Leuk winkelgebied en niet ver van Sneek. En Bolsward ook leuk! Of Franeker.....of Sloten.....kortom heel veel keuze! Veel plezier!!
En als je het niet erg vind om een stukje te rijden....Dokkum! Mooi stadje met leuke winkeltjes en terrasjes!
Harlingen is heel leuk ( als het mooi weer is) Stavoren is klein en eigenlijk alleen leuk in de zomer. Waar ik heel vaak lekker ga winkelen is Joure. Leuke winkeltjes...de Ijsfabriek kun je lekker een ijsje halen...Leuk klein museum. Ik ben wel fan van Joure dus.
Workum is leuk, paar kleine winkeltjes en een leuk plein om te zitten. Wonen ook héél leuke mensen 😂 Maar ik zou een hele dag niet doen. Dan zou ik Hindeloopen, Workum en Bolsward doen. Ik vind Bolsward dus erg leuk. Shop er graag, paar onverwachts leuke winkeltjes met mooie spulletjes. Je kan ook bij de klif van Mirns zitten, dan naar het bos om te wandelen bij Rijs om vervolgens nog even in Workum te struinen. Harlinge is ook erg leuk, komen óók hele leuke mensen vandaan, hehe.
Dankjulliewel voor al jullie antwoorden!! Klaar voor vertrek! We gaan eerst naar Harlingen en houden Bolsward en Hindeloopen nog in gedachten mochten we nog tijd over hebben! Breng vanavond wel verslag uit Fijne dag allemaal!
Leuk! Het is lekker weer dus als ik jullie was zou ik ook over het 'strand' lopen bij de stenen man, even wat drinken in het strandpaviljoen en de pier uit lopen. Oh en zéker een broodje Homminga halen. De gezond en filet american zijn heerlijk. De warme broodjes trouwens ook.