Tijdens de zwangerschap ben ik met 20 weken de ziektewet ingegaan... ik deed aangepast werk vanwege bekkenpijn.. met 30 weken zat ik volledig thuis. Ik werk in de ouderenzorg wat lichamelijk erg zwaar werk is. Na de bevalling had ik nog steeds wel wat last bij bepaalde dingen maar had het gevoel dat ze pijn sneller zakte.. Helaas toen ik weer begon met werken merkte ik dat het dus totaal nog niet goed ging.. heb erg veel pijn en als ik thuis ben na een werkdag kan ik niet meer fatsoenlijk lopen. Mijn moeder helpt me in het huishouden aangezien ik dat niet meer alleen aankan. Mijn leidinggevende heeft me aangemeld bij de bedrijfsarts en daar krijg ik binnenkort een oproep van... ik schaam me dood aangezien ik net op een nieuwe locatie ben begonnen.. ik loop momenteel ook bij de huisarts omdat ik buiten de pijn in mijn bekken nog erg veel last heb van andere problemen van de zwangerschap en dr bevalling. Ik baal zo dat ik me alles behalve goed voel, ben ook om de haverklap ziek. Echter heb ik het idee dat alle vrouwen om mij heen die bevallen zijn zich prima voelen... Zijn er nog meer vrouwen die net als mij zich niet goed voelen of die het werk wat ze doen niet uit kunnen voeren?
Het heeft bij mij echt 9 maanden geduurd voordat ik van de pijn in mijn bekken praktisch af was. Dingen als hardlopen kon ik pas een jaar later weer. Laatst stond ik perongeluk op de kat (liep mij voor mijn voeten) en van schrik maakte Ik een draai.... Knak... en een week bijna mank gelopen. De chiropractor is de enige die mij wat hielp. En voor de restd enk ik dat het zijn tijd moet hebben.
Ik heb ook bekkenpijn, vreselijk! Als ik te lang loop, sta, zit of lig dan is het foute boel. Wat ik heb gedaan en serieus het helpt: Bij L.een Bakker heb je een stoel, als je de rugleuning naar achteren duwt gaat het voetenstuk omhoog (wel er in zitten natuurlijk ), met een dun kussentje is het werkelijk waar ZA-LIG... ! Kost 200 euro. Hadden m eerst voor manlief vanwege zijn rug (jaren geleden ongeluk gehad, nooit hersteld) maar hij zat voor mij zo heerlijk dat we besloten om er geen ruzie om te maken Op m'n werk (verpleegafdeling) dus niet ideaal, het werk is echt zwaar. Contract is niet verlengd deze week (bezuinigingen en nog meer troep) dus ik ga kijken naar een andere baan.
Nenanena.. gelukkig is het over bij jou maar het heeft lang geduurd zeg! Kwebbel.. jij dus na 11 maanden nog steeds last :S denk je dat je ooit nog in de zorg gaat kunnen werken of ga je solliciteren naar ander soort werk? Wat balen van je contract trouwens!
Ik ben nu bijna 2 jaar geleden bevallen en heb ook helaas nog steeds bekken klachten. Zaken als stofzuigen of dweilen kan ik nog steeds niet. En alles wat te lang is doet zeer (lopen, liggen, zitten, staan) Wat hier wel heel erg werkt is een goede bekkenfysiotherapeute. Toen het eenmaal tijd daarvoor was dagelijk oefeningen en nu zelf pilates om alles sterker te maken. Succes ermee!
Bij mij ging het eigenlijk alleen over na facetdenervatie op de lage lumbale wervels en een hormooninjectie door de anesthesist. Ik had de bekkentherapeut en mensendieck therapeut al achter de rug en maakten de klacht alleen maar erger. Was inmiddels bijna 2 jaar verder. Werk ook in de zorg, maar dan als ergo, dus kon m'n werk daardoor goed verspreiden en daardoor wel blijven werken. Na 1 behandeling door de anesthesist op de pijnpoli, ben ik 2 weken volledig pijnvrij geweest en daarna zo af en toe. Inmiddels zit m'n 2e voldragen zwangerschap er op en deze zwangerschap heb ik nauwelijks klachten gehad! De bevalling verliep ook zonder pijn aan m'n bekken en nu 3 dagen (en veel rust) later heb ik geen enkele klacht meer!
Hier 3 mnd na bevalling nog dagelijks pijn maar met oefeningen wel te beinvloeden. Ik hoop dat ik na 9 mnd weer een dag kan wandelen, zou ik al heel blij zijn. Ik kan het meeste wel maar wel heel erg oppassen met houding. Ik leef mee!
Mijn kleine is nu 4 maanden. Van de eerste heb ik al een verzakking over gehouden. Dat is na deze bevalling verergerd. Ook heb ik er bekkenklachten bij gekregen. Gelukkig niet ernstig. Ik ben wel eerder gestopt met werken. Met 20 weken werkte ik alleen nog op therapeutische basis. 3x in de week een ochtend met 2 a 3 clienten. Lichte clienten. Van de bekkenfysio had ik eigenlijk moeten stoppen. Na de bevalling ben ik weer gestart met de fysio. Eigenlijk wil ze dat ik ander werk ga zoeken. Voornamelijk door mn verzakking. Maar ja, fat ligt niet voor het oprapen en ik vind dit werk leuk. Ze heeft me toen aangeraden om de 1e 2 maanden na mn verlof nog niet te gaan werken. Nu nog kans dat het met rust iets verbeterd. Ik ben bij de bedrijfsarts geweest. Ik was echt doodsbang dat die me weer snel aan het werk wilde hebben. Was niet nodig. Een hele begripvolle arts die me juist aanraadde om rust te nemen en heel langzaam aan mn werk op te bouwen. Opbouwfase van 3 a 4 maanden en gaat het niet dan moet ik weer terug naar hem en een stap terug met het werk. En als ik ga beginnen met werken dan mag ik geen trek en tilwerk doen. Niet teveel bukken en op mn knieen, geen zware steunkousen of tilliften en rolstoelen verplaatsen. Ik vind het erg lullig voor mn collega s maar ik ga me wel aan het rustadvies houden. Jouw lichaam is belangrijker dsn je werk. Je hebt er niks aan om maar volluit door te gaan en over je eigen grensen te gaan, alleen voor je werk. Binnenkort gaat het eens goed mis met je lichaam en dan zit je er zelf mee. Je werk vind wel weer een ander slachtoffer om je werk over te nemen. Maar jij moet nog jaren met je lichaam doen.
Sorry lees nu je berichtje pas... ik ben op zoek naar heeeeel ander soort werk, en gevonden! in een supermarkt Dochterlief inmiddels een jaar en na een halve dag zware arbeid en net te lang zitten ben ik zo stijf als een oud wijf... :x