Goedenavond, Ik was even benieuwd op basis van wat het offerfeest 'beste wensen topic' werd gesloten. Is dat vanwege een opmerking over religies die ik voorbij zag komen, wat eigenlijk nergens op slaat omdat een kerst of pasen-topic natuurlijk ook is toegestaan en dit puur een beste wensen topic was en niet inhoudelijk over het geloof.. Of was het omdat er een aantal mensen perse hun mening moesten geven over een feest waar ze eigenlijk niet zoveel vanaf weten? Ik snap niet dat er geen waarschuwing is gegeven, ik neem aan dat ik dat ook zou krijgen wanneer ik zou gaan spuwen in een ' merry christmas' topic? Ik geloof niet dat jullie zo'n topic zo snel zouden sluiten omdat er een paar mensen zijn die perse moeten verkondigen wat ze ergens van vinden. Er zijn hier aardig wat moeders en moeder to-be die dit feest vieren, door huwelijken, kenissen, vrienden en familie zal dit waarschijnlijk ook steeds verder uitbreiden in Nederland. Ik voel me eerlijk gezegd niet erg serieus genomen en waarschijnlijk vele vrouwen met mij wanneer een topic (en let op, 1 topic he..)waarbij we elkaar een fijne dag willen wensen zo snel gesloten wordt omdat er leden zijn die het perse willen verpesten. Ik vind dat wij net zo goed mogen vertellen hoe trots we zijn op onze hapjes en de cadeautjes en outfits van onze kindjes. Misschien dat jullie je als beheer dit niet zo goed in kunnen denken omdat jullie wellicht niet bekend zijn met het feest maar voor velen leeft dit net zo zoals bijv Kerst. Anno 2013 moet het toch gewoon mogelijk zijn dat we 1 topicje open kunnen houden over dit onderwerp, we hoeven toch niet te vluchten omdat op dit forum geen plaats is voor zo'n topic? Sluiten was natuurlijk wel erg makkelijk. Umm85
ik snap jou eigenlijk wel, alle kersttopics zouden dan idd ook gesloten moeten worden. Hopelijk wel een fijne dag gehad??
Ik zie dat mijn collega-moderator het topic gesloten heeft. Ik heb het topic gelezen, en helaas is het anno 2013, nog steeds zo dat veel topics met religieuze achtergronden, uitlopen op reltopics. Dat is jammer, maar ook de reden dat zwangerschapspagina dit opgenomen heeft in de regels. Ik begrijp dat je er teleurgesteld over bent, en hoop alsnog dat je een fijne dag hebt!
Wat jammer dat het gesloten is,ik vier het zelf niet,maar wil jullie toch nog een fijne dag wensen!want helaas kon dit niet meer in het topic.
ja en dat als iemand een topic opent over wat leggen jullie onder de boom en iemand maakt de opmerking: "goh vind dat Bijbelverhaal zo stom" dan wordt het topic dus gesloten???
Topics over geloof of iets met religieuze achtergronden, bevindt zich vaak in een grijs gebied. We hebben wel eens jaren gehad dat topics over het offerfeest of ramadan, heel goed verliepen, waarin mensen alleen goede intentie hadden. Dan blijft zo'n topic open. Als het een discussie/reltopic wordt, dan is het voor alle partijen geen leuk topic meer. Een topic over kerst, waarin ook vervelende discussies ontstaan, zullen ook gesloten worden. En wel met dezelfde reden, het geeft alleen maar onrust en draagt niet bij aan een goede sfeer op dit forum. Ik hoop dat ik het zo helder verwoord heb. Voorop staat, dat ik het persoonlijk ook heel jammer vindt, dat dit topic zo'n verloop heeft.
Ik sluit me helemaal aan bij Umm. En ik moet eerlijk bekennen dat ik heel erg veel zin heb om straks in het kersttopic te gaan rellen met flauwe opmerkingen en aanvallende uitspraken, zodat dat topic ook dicht kan. Er is niet eens een waarschuwing gekomen, er hadden ook prima posts verwijderd kunnen worden met een verzoek weer on topic te gaan. Wat vrijwel altijd gebeurt, maar goed, meten met twee maten, daar lijkt het heel sterk op...
Ik overweeg overigens serieus mijn ZP account maar op te zeggen want ik word zo ZIEK van dit gedoe altijd. 10000 topics over kerst en pasen en iedereen roept oh en ah maar als wij een keer een topic willen om oh en ah te roepen rondom het Offferfeest of Suikerfeest dan springt eerst half ZP daarop met kwetsende opmerkingen en vervolgens gaat het topic direct op slot zonder enige waarschuwing of een mogelijkheid voor ons om ons te verdedigen.
Jaaaa dat wil ik ook net zeggen...nu weet je hoe je binnen no time al die kersttopics dicht krijgt Mods, waarom wordt zo'n opmerking niet gewoon verwijderd, dan kan het topic gewoon verdergaan. Want het zijn in de "islamitische" topics wel elke keer dezelfden die er een nare opmerking over moeten maken. Ik ben zelf niet moslim en zelfs mij valt dat op.
In ieder geval nog mabrouk l aid ( fijne offerfeest) voor iedereen die het vandaag viert. Wij hebben een super leuke dag gehad
Dat tweede dus. Waarom geen waarschuwing? Niks? Ik heb nu ook dezelfde neiging, al zal dat heel kinderachtig zijn en dat besef ik me meer als wie dan ook. Kerst en het offerfeest valt voor mij onder hetzelfde, dat dit voor sommige mensen hier op het forum niet zo is zou geen verschil mogen maken. Daar zijn jullie dan voor. Het kan niet zo zijn dat er met twee maten gemeten moet worden op zo'n redelijk makkelijke manier van 'sluiten want het draagt niet mee aan de sfeer van het forum'. Hoe denk je hoe de feestvierders van vandaag zich voelen op dit forum? Ik was echt zwaar geïrriteerd en heb haast de neiging om na 6 jaar te vertrekken.
Sorry.. Maar dat gerel had weinig met religie te maken... Meer een vleestopic waar vegetariërs op af doken.. Dat mensen geen vlees eten, ok fijn.. Maar er dan voor kiezen om een heel vriendelijk topic met vriendelijke wensen zo te besmeuren... Kwalijk... Daarnaast vergeten blijkbaar heel veel mensen ook dat je behalve een Nederlander ook een Europeaan en een wereldburger bent... Waarom worden die rotopmerkingen niet verwijdert? Is dat te veel werk? Vinden jullie als zp het wel wenselijk dat er hier mensen reageren op een manier waar ik mij persoonlijk voor zou schamen? Geen seks en religie maar een gebrek aan fatsoen, respect en menselijkheid wordt wel geaccepteerd?
Overigens voel ik me haast verplicht om het nu gewoon bespreekbaar te maken, want wanneer niemand er iets over zegt.. Dan is het volgend jaar weer hetzelfde verhaal en ik vind dat dit forum toch voor iedereen moet zijn. We hebben het niet over diepe geloofszaken, we wensen elkaar enkel de beste wensen en vertellen desnoods wat we gemaakt hebben. Ik wil niet irritant zijn trouwens, ik zoek naar een oplossing.
Ik heb het nog even gelezen en in ieder geval babyR haar berichten aangemeld als Spam. Aan de leiding zou ik willen zeggen; Vorm met elkaar op dit punt dan een gelijkwaardig beleid. Dan ook geen topics over kerst of sinterklaas o i d. Topic had niet gesloten hoeven worden, bepaalde berichten konden ook worden verwijderd. En aan alle moslims onder ons; besef dat dit onwetende mensen zijn die geen idee hebben van ons mooie, liefdevolle, prachtige geloof. Deze mensen met 'haat' reacties zullen dit waarschijnlijk nooit begrijpen. Wij zullen insha Allah het Paradijs in mogen als we geduld tonen, ook met dit soort situaties.
Ik vind het vervelend dat deze gevoelens bij jullie bestaan, en wil er ook mijn ogen niet voor sluiten. Ik zal nog eens met mijn mede-moderators overleggen over de aanpak hiervan. Daarnaast vind ik het wel lastig, om op jullie reacties te reageren, omdat ik het gevoel heb dat ik jullie gevoel niet weg kan nemen. Wij als moderators proberen dit forum te leiden met de beste intenties, en dit doen we op vrijwillige basis, naast ons werk en gezin. De ene moderator kiest er voor om een waarschuwing uit te delen en opmerkingen te verwijderen, en een ander sluit een topic wat eerder. Allemaal met de beste intentie, om hier een leuk forum te houden. Ik vind het net als jullie heel jammer dat dit soort topics, soms op rellen uitlopen. Dat vind ik ook onnodig, net als de rest van het team. Het blijft echter een moeilijk onderwerp, waarin wij het vaak niet goed kunnen doen.
Het is ook lastig lijkt mij hoor, maar als overduidelijk is dat iemand zit te zieken kan die reactie toch gewoonweg?