hoe kom je erachter of iets origineel is?

Discussie in 'De lounge' gestart door mamabri, 22 sep 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Beetje rare titel misschien. Ik heb gisteren op een veiling een (volgens mij) antieke originele grote apothekersvijzel met stamper gekocht, voor een belachelijk lage prijs ;) Met rondom een soort medaillons en hoofden van...ja wat? Een soort nar met kroon (geen gaper)

    Hij is van brons en zo'n 25 cm hoog met een grote stamper. Het geheel weegt samen 5,5 kilo :D

    Maar hoe kom ik er achter of het een originele is, hoe oud en niet te vergeten, wat is zo'n ding waard. Kun je daar gewoon mee naar een antiekwinkel? En zijn ze dan eerlijk? :)

    Ik hoor graag jullie ervaringen.
     
  2. Dreamchild

    Dreamchild Bekend lid

    19 mei 2013
    518
    0
    0
    Zuid- Holland
    Als er een merk of tekst op staat en je hebt Google goggles, dan kun je die scannen en zoekt deze het internet af hiervoor.
    (zo ben ik erachter gekomen dat ik een heleboel sierborden heb gekregen en deze erg veel waard zijn. Een antiekwinkel bevestigde dit. (telefonisch al!)

    De meeste antiekwinkels zijn wel betrouwbaar, maar ik zou er meerdere bezoeken.

    Succes ermee!
     
  3. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Dank je voor de reactie.... Een echt merkteken staat er niet echt op geloof ik......vreemd gezegd he? Nee er staat onder een 7 ingeslagen en er lijkt een S en een C in te staan, maar zodanig weggesleten dat ik twijfel of het er wel staat...... Duidelijk he? ;)
     
  4. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    30 mrt 2011
    4.843
    725
    113
    Ik voel een tussen kunst en kitsch topic aankomen.

    Abbo!
     
  5. Smnee

    Smnee Niet meer actief

    +1;)
     
  6. novaa

    novaa Fanatiek lid

    28 dec 2009
    3.286
    0
    36
    Haha
     
  7. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    #7 mamabri, 22 sep 2013
    Laatst bewerkt door een moderator: 22 sep 2013
    hahaha, leuk he? Ik was helemaal weg van dat ding, en moest hem hebben :D Veiling was bijna gesloten, toen bood er in eens iemand anders, ik weer bieden, gelukkig haakte hij af....... Ik heb er 13 euro voor betaald :p:p:p Vriend van ons is ijzerboer, die heeft hem gewogen, aan bronsprijs is hij zo al meer waard :D:D:D

    Nou wil ik hem niet verkopen, maar ben gewoon met name benieuwd hoe oud het is, en of ie (behalve de bronssprijs ) nog waarde heeft.
     

Deel Deze Pagina