Ik dacht eerst dat ik hierover nooit zou twijfelen en toch doe ik dat nu (hormonen?). Ook mijn man weet het niet. Waarom nog een echo? Als er iets mis is, willen we toch het kindje niet weghalen, gaat tegen onze principes in en waarom dan in onzekerheid gaan zitten mochten ze wel wat ontdekken, want ook dat is niet zeker... Kortom, twijfels. Wie nog meer?
nee hier absoluut geen twijfels.. je wenst t niemand toe, maar wat als je kindje iets blijkt te hebben waardoor t kindje buiten jouw baarmoeder niet kan leven? Wij hebben dit jammer genoeg meegemaakt, nu kwamen we hierachter met de geslachtsbepaling met 16 weken, maar als we die niet hadden gehad waren we pas erachter gekomen met de 20 weken echo.. als we toen die ook niet hadden gedaan dan hadden we ons dus niet kunnen voorbereiden op t verlies van ons kindje, nu wel.. en t is toch ook fijn als je te horen krijgt dat je kindje helemaal gezond is? shceelt de hele tijd in twijfel zitten, tenminste dat zou ik hebben als ik geen 20 weken echo zou laten doen.. mijn vraag zou meer zijn: waarom niet?
ik heb t dus niet over een 'handicap' oid, maar meer over een hartafwijking waardoor je kindje na de geboorte overlijdt of zoals in ons geval een open schedeltje(wat gelukkig erg zeldzaam is,dus niet dat je je daar gelijk ongerust over gaat maken ofzo.. das niet mn bedoeling)
Waarom je WEL een SEO zou moeten doen? Omdat ALS er iets mocht zijn je kindje de beste prenatale zorg kan geven en bv extra zorg bij de bevalling (evt inleiden of bevallen in een academisch ziekenhuis waar ze alle wetenschap in huis hebben zeg maar) KORTOM; prenatale onderzoeken hebben NIET als doel de zwangerschap beƫindigen maar juist het bieden van meer overlevingskansen mocht er wel wat zijn. Lijkt mij heel simpel om het dus wel te willen doen, je zou niet willen dat je kindje zou komen overlijden terwijl het voorkomen had kunnen worden toch?
Persoonlijk snap ik niet dat mensen hier over kunnen twijfelen, maar misschien ligt dit aan mij ofzo.....dit is mijn 4de kindje en eerste waarbij ik het heb gekregen en ik vind juist dit soort prenatale zorg heel erg belangrijk.... Juist ook omdat bij mijn moeder twee keer fout is gegaan tijdens zwangerschap , met 26 weken, ik heb zelf twee keer miskraam gehad met 13,14 weken en ik zou toch graag willen weten al siets met me kindje zou zijn, want als het heel ernstig is en niet kan overleven is dat niet alleen een klap voor jou en voor je partner maar ook voor mensen om je heen en je loopt zelf 40 weken en nou ja ik weet niet, ik zou het niet kunnen...... heb van heel dictbij meegemaakt dat kindje is overleden vlak voor bevalling en lijkt me vreselijkste wat je mee kan maken....
Mijn dochtertje heeft schisis, dat hebben ze gezien bij de SEO. Dit betkende dat wij ons voor konden bereiden, in konden lezen, alvast met alle artsen van het schisisteam kennis maken en dat toen L. geboren was niemand schrok, en ze direct de zorg kreeg die nodig was. Ik zou het nooit overslaan, stel je voor dat er echt iets ernstigers is waarbij je kindje meer zorg nodig heeft dan hij/zij bv kan krijgen bij een thuisbevalling?
helemaal mee eens. JĆŗist als je het kindje wel zowieso wilt houden zou ik hier voor kiezen, om indien nodig alle extra zorg en voorbereidingen klaar te hebben als je gaat bevallen.
Bedankt dames! Jullie hebben ook zeker gelijk. Het is meer omdat ik ook verhalen heb gehoord dat ze dachten iets te zien bij het kindje (grote stress bij de ouders dus) en het bleek gewoon een gezond kindje te zijn bij de geboorte... Hardstikke fijn natuurlijk! Maar wel een zwangerschap met spanning en stress. Maar idd, als je je kunt voorbereiden op iets, is dat wel fijn, dat scheelt een heel stuk in de schrik denk ik. Zal er nog eens goed met mijn man over hebben. Hij wilde het liever (ook) niet.
Ik kan me voorstellen dat je geen onnodige stress wil, maar andersom lijkt mij vele malen erger; niet weten dÔt er iets is en daar pas na de bevalling achter komen, wanneer juist extra zorg dan nodig is. Beter van een gezonde baby bevallen met alle hulp stand-by, dan bijvoorbeeld thuis bevallen en zonder de nodige hulp zitten... Wat voor een bak stress krijg je wel niet over je heen als je er vlak na de bevalling achter komt dat er iets mis is? Zelf zou ik overigens ook niet tegen die onwetendheid kunnen; ik zou juist heel erg gaan twijfelen aan of alles wel goed is, een SEO neemt die onwetendheid weg (maar mogelijk niet de zorgen; alleen kun je je dan reeel zorgen maken ipv twijfelen aan óf je je wel zorgen moet maken).
ook wij hebben er nooit over getijfeld.... bij de 1e heb ik het aanbod voor een SEO nooit gehad....dit ivm vele bloedingen en dus al bijna wekenlijks een echo, en dan keek de gynea zelf wat uitgebreider. maar bij de 2e en 3e zwangerschap hebben we het aanbod voor een SEO wel gehad, en ook aangenomen..... Oke ze kunnen nog niet 100procent garanderen dat je kindje natuurlijk echt gezond is....maar een hoop dingen vallen al weg na een SEO. Hier gelukkig 3 gezonde kindjes gekregen!
Hier absoluut geen twijfels. Ik ben juist blij dat we tegenwoordig deze mogelijkheid hebben. Zelf heb ik er meerdere redenen voor: -Stel nu dat ze zien dat je kindje niet levensvatbaar is, dan weet ik dat liever bij 20 weken, dan dat ik daar pas na 40 weken achterkom. -Ook als er een afwijking te zien is die wel gewoon met het leven verenigbaar is, dan weet ik dat liever van te voren. Er zijn afwijkingen waarbij het het beste voor het kindje is als er meteen na de geboorte ingegrepen kan worden. Daarnaast kun je je er dan ook op voorbereiden. En een heel persoonlijke is dat ze bij mijn dochtertje bij het SEO zagen dat de navelstreng door de vliezen ging en daardoor niet stevig aan de placenta zat. Dat had tot gevolg dat ze bij de geboorte van de placenta niet aan de navelstreng konden trekken (deze zou dan los kunnen komen), iets wat ze soms nog wel eens doen om de placenta er sneller uit te krijgen. Omdat de placenta uiteindelijk alsnog niet wilde komen (lag wel los) heeft de gyn het toch geprobeerd en ja hoor: de navelstreng schoot los van de placenta. Daarnaast kon het de groei van ons kindje nog beĆÆnvloeden, dus hebben ze met 30 weken nog een groei-echo gemaakt. Zoals al gezegd: een SEO is er echt niet alleen maar om een keuze te maken over wel of niet doorzetten van de zwangerschap. Het onderzoek is er vooral om er voor te zorgen dat moeder en kind de beste zorg kunnen krijgen indien nodig.
wij zijn bij de eerste wel voor een seo gegaan en maar goed ook. daar bleek dat ze een ernstige hartafwijking had(kregen de mogelijkheid voor een vwp en hebben dat niet gedaan, ze was welkom zoals ze was ) deze afwijking gaat vaak samen met een chromosoom afwijking, ze had verder geen kenmerken(kans op een miskraam was groter dan dat ze nog een extra afwijking had). als wij dit vantevoren niet hadden geweten had ze de bevalling niet overleefd, ze is direct de dag erna geopereerd en ze is nu alweer 1,5 jaar oud. nu tijdens deze zwangerschap met 12, 14, 19 weken een uitgebreide guo gehad, juist om ook dit kindje een goede kans te geven(hebben namelijk een kans van 50% dat dit kindje het ook heeft) tot nu toe ziet het hart er goed uit maar voor de zekerheid met 30 weken nog een uitgebreide guo.
Hier zo iemand met een ontzettende stress zwangerschap. Ga je niet hier vermoeien met het hele verhaal, maar we zijn blij dat we de 20 weken echo hebben gedaan. Hierdoor ben ik voor mijn bevalling doorgestuurd naar het UMCG om te worden ingeleid met 38 weken. Om na de geboorte ons meisje de beste zorg voor haar afwijkingen te kunnen bieden. Ik baal van alle stess, maar we zijn blij dat ze straks haar direct kunnen helpen! Succes met je keuze, en wat je ook kiest het is belangrijk dat je er zelf (samen) achter staat.
Hier eel gedaan omdat ik graag thuis wil bevallen. Al zouden ze een evt afwijking zouden vinden dan zou ik in t ziekenhuis bevallen
Al ze iets vinden, moet je ook in het ziekenhuis bevallen; je wordt dan namelijk overdragen aan de gyn. Afhankelijk van de aard van de afwijking, beval je in de tweede of derde lijn.
Mijn moeder is van mijn broer en mij thuis bevallen.. alle 2 goed gezond. Mn broertje daarintegen is met hoge spoed met de ambulance naar het ZH gebracht en de eerste weken mochten ze geen geboortekaartjes versturen. Als ze destijds met iets meer zorg naar mn moeder hadden gekeken hadden ze kunnen zien dat ze te weinig vruchtwater had (baby kon je letterlijk zien liggen).. en als ze destijds ook een 20 weken echo hadden kunnen doen dan hadden ze kunnen zien dat mn broertje een nierafwijking heeft. Ze heeft mn broertje zolang uitgedragen dat hij letterlijk ademnood kreeg!! Hiermee wil ik zeggen dat als ze destijds konden wat ze nu kunnen dan had er een hele hoop voorkomen kunnen worden. De echo van mijn nieren waren perfect en ook de GUO (uitgebreide 20 wk echo) was perfect en dit stelt mij juist ontzettend gerust ipv de stress dat ik niet weet of alles oke is
Ja, ik heb besloten het wel te willen en mijn man moet maar gewoon mee hihi. Ik ben wel overtuigd door jullie verhalen en zou het fijn vinden om met iets meer zekerheid thuis te kunnen bevallen. Bedankt hoor dames!
Hier ook weinig vruchtwater, anders had ik nog net zo vrolijk rondgehuppeld terwijl ik rust moet nemen. Bovendien is het voor bepaalde afwijkingen belangrijk om het al te weten. Mijn kindje heeft (waar het nu op lijkt) straks maar 1 werkende nier. Met 1 nier kan je goed leven, maar het is wel belangrijk om te weten dat de ander verschrompeld is. Een verschrompelde nier wordt ook bijna altijd verwijderd, omdat er anders een grotere kans is dat bij de andere hetzelfde gebeurt. Ook een goed voorbeeld voor de rest van het leven van je kind. Verstandig en fijn dat je hebt gekozen om het wel te laten doen! Hopelijk is jullie kindje helemaal gezond en komt er ook geen stress aan te pas, dan is het gewoon lekker kijken naar je kleine op de echo.
Nou hier ondertussen al een extra echo gehad ivm bloedverlies en krampen. Bleek ook weinig vruchtwater en ze konden het maagje niet heel goed zien. Wel heel spannend en nu dus sowieso een 20 weken echo, ook bij hen in het ziekenhuis. Hoop zo dat er niet echt iets aan de hand is... Maar dan ben ik blij met zo'n 20 weken echo! Hoewel ze in mijn geval waarschijnlijk sowieso dan wel een extra echo hadden laten maken denk ik.