6 weken zwanger, alleen vruchtzakje?

Discussion in 'Onderzoeken en echo's' started by mepeggy, Oct 18, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mepeggy

    mepeggy Lid

    Oct 18, 2008
    60
    0
    0
    Hallo allemaal,

    Volgens mijn berekeningen ben ik 6 weken zwanger. Een echo gehad omdat ik tegen mijn arts heb gezegd dat ik de exacte tijd van mijn laatste menstruatie niet weet zodat ik een vroege echo kreeg.

    Nu dus een inwendige echo gehad en hierop was het vruchtzakje goed te zien, maar hier leek niets in te zitten. Degene die de echo maakte en mijn huisarts zeiden beide dat ik me de komende weken nog maar zwanger moet gedragen maar dat de kans zeer klein is.

    Het zakje was nu 7 bij 4 mm, ietsiepietsie dus. Weet iemand bij hoeveel weken zwangerschap dit formaat ongeveer hoort en of het normaal kan zijn dat je op de echo niets ziet? Kan op internet heel veel vinden over het formaat van het vruchtje, maar niets over de maat van het zakje.

    Zoals bijna iedereen hier volgens mij inmiddels weet krijg je in het ziekenhuis maar heel weinig informatie en onderschatten ze het 2 weken afwachten...
    Dus iedereen met meer informatie... WELKOM!

    Groetjes,
    Peggy
     
  2. OemHudaifa

    OemHudaifa Fanatiek lid

    May 12, 2008
    1,074
    0
    0
    Huisvrouw and proud to be!!!
    Ik heb een echo gehad met 6 weken (en 1 dag) en wat ze zagen was ook 4 mm. Ik weet alleen niet of dit alleen het vruchtje was of ook een vuchtzakje. Wel hoorde de echoscopist een hartje kloppen.

    Op de echofoto die ik meekreeg kon ik persoonlijk niets zien.

    Hopelijk heb je hier wat aan.
     
  3. Niet meer actief

    Was het een inwendige of uitwendige echo?

    Bij mij was rond die termijn op de uitwendige echo ook weinig te zien o.a. ook geen hartactie! Paar dagen later met een inwendige echo een klein kindje met hartslag!
     
  4. mamaatjevan5

    mamaatjevan5 VIP lid

    Sep 30, 2007
    5,584
    2
    38
    hoi hoi

    de termijn die je verteld lijkt me eerder 5 weken en dat zou heel goed mogenlijk kunnen zijn

    nog geen zorgen maken dus

    groetjes nathalie
     
  5. Line77

    Line77 Bekend lid

    Oct 20, 2008
    582
    0
    0
    Waarom hebben ze geen inwendige echo gemaakt?
    Zeker bij een zwangerschap die zo pril is kan je veel beter de vrucht zien bij een inwendige echo....
     
  6. Marsupilami

    Marsupilami Fanatiek lid

    Dec 12, 2006
    2,072
    309
    83
    verpleegkundige
    bij mij met 6+3 weken ook een lege vruchtzak. 2 dagen later waren er foetale delen te zien maar nog steeds geen hartaktie. Dan nog eens 4 dagen later wel hartaktie.

    Dus ik zou nog even afwachten.
    Misschien kun je nogmaals een afspraak maken voor over een week. Of je foetelt en belt naar een VK.
     
  7. mepeggy

    mepeggy Lid

    Oct 18, 2008
    60
    0
    0
    Bedankt voor jullie reakties! Zit hier inmiddels wel een beetje door te draaien. Ik snap dat ik echt moet wachten tot 30 oktober omdat ze eerder misschien nog niets zien, maar makkelijk is het niet.

    De ene dag denk ik dat ik elk moment een bloeding kan krijgen, dagen als vandaag ben ik er weer van overtuigd dat ik kei zwanger ben en me gewoon een beetje vergist heb met de dagen.

    Aan Brenda: weet je toevallig de afmetingen nog van de vruchtzak bij de eerste echo?
     
  8. Niet meer actief

    mepeggy hoever ben je nu dan precies denk je?
     
  9. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    Mar 13, 2008
    6,167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Ze heeft een inwendige echo gehad!

    Sorry meid ik kan je helaas niet helpen.
    Misschien ben je iets minder ver dan dat je zelf denkt.
     
  10. OemHudaifa

    OemHudaifa Fanatiek lid

    May 12, 2008
    1,074
    0
    0
    Huisvrouw and proud to be!!!
    Ik had trouwens ook een inwendige echo.
     
  11. Angel Eyes

    Angel Eyes Niet meer actief

    je hoeft er maar een paar dagen naast te zitten met je berekening of je had misschien een late eisprong waardoor het beeld niet klopt met jouw berekening.

    Ik had ook met 6 weken een leeg vruchtzakje, 2 weken later een vruchtzakje met een kloppend hartje. en zie nu mijn zoon is 17 maanden
     
  12. mandy1

    mandy1 VIP lid

    Jan 31, 2007
    6,881
    1
    0
    restaurantmedewerkster
    baarn
    en weet je al wat meer?
     
  13. ST23184

    ST23184 Lid

    Oct 19, 2008
    31
    0
    0
    ik heb een echo gehad met 4, 4 en 5,4 en bij de eerste was niks e zien bij de echo van 5 weken en 4 dagen was er heel veel meer te zien, ook lichte hartactie was al zichtbaar en een piepklein vruchtje. de gyn zag het prima wij moesten zoeken
     
  14. s1980

    s1980 Fanatiek lid

    Aug 24, 2006
    1,213
    0
    0
    heel herkenbaar 6.2 weken zwanger wel een stip te zien geen hartactie en hcg waarde blijft achter

    HOe gaat het nu met jou

    Reactie van ANgel Eyes levert positieve energie op
     
  15. mepeggy

    mepeggy Lid

    Oct 18, 2008
    60
    0
    0
    Nog 2 nachtjes slapen!

    Ongelooflijk dat ik er pas 11 nachtjes op heb zitten sinds die eerste echo. Lijkt als een maand of 2.

    Je geeft aan dat de HCG waarde achter blijft, hebben ze die zomaar getest? Ik heb in het ziekenhuis, bij de arts en bij de verloskundige gevraagd of ze niet iets konden doen waardoor ik eerder uit de spanning was, maar het antwoord was eenduidig: NEE.

    Lichamelijk gaat het, waren de symptomen rond de echo minder, nu weer in alle hevigheid misselijke buien en alles wat daarbij hoort. Maar alles is dubbel. Buikpijn is leuk zolang er geen bloeding is omdat het waarschijnlijk betekend dat mijn baarmoeder zich verder rekt. Misselijk is ook nog wel grappig tot je hoort dat buikgriep heerst... Ben mezelf helemaal in rondjes aan het draaien, voel me nog zo zwanger!
    Het verschilt van dag tot dag, maar vandaag heb ik er weer het volste vertrouwen in dat ik wel zwanger ben en alles goed gaat.

    Ik laat woensdag snel weten hoe het afloopt, kan niet vertellen hoeveel jullie berichtjes betekenen in deze dagen. Het lijkt mijn enige houvast te zijn omdat iedereen niets anders kan zeggen dan dat ik af moet wachten.

    Nogmaals en zeker niet voor het laatst bedankt!
     
  16. laura28

    laura28 Fanatiek lid

    Oct 15, 2008
    1,277
    0
    0
    ik heb zo'n beetje het zelfde euvel!

    ik kan pas maandag volgende week terug voor een echo en dan weet ik ook meer.

    ik zal ook voor je duimen dat het wel goed is!

    gr laura
     
  17. lautje1979

    lautje1979 Fanatiek lid

    Dec 30, 2007
    2,799
    0
    0
    Utrecht
    de afmeting was 8 mm bij 5 weken bij mij, staat bij mij trouwens ook op de echo-foto, was inwendige echo en heel duidelijk!
     
  18. mepeggy

    mepeggy Lid

    Oct 18, 2008
    60
    0
    0
    Duidelijkheid!

    Vanmorgen naar Biometrie geweest voor een nieuwe, inwendige, echo.

    ALLES IS GOED!

    Ben nou volgens de metingen 7 weken zwanger! Mooi vaag vlekje met duidelijke, stevige hartaktie! Vruchtje is nou bijna 1cm, dus met felicitaties van de echoscopiste mocht ik weer naar huis!

    Iedereen heel hartelijk bedankt voor het delen van jullie verhalen! Die hebben me de afgelopen 2 weken er wel doorheen gehaald.

    Groetjes,
    Peggy
     
  19. Niet meer actief

    Oooh peggy wat heerlijk, gefeliciteerd!
     
  20. OemHudaifa

    OemHudaifa Fanatiek lid

    May 12, 2008
    1,074
    0
    0
    Huisvrouw and proud to be!!!
    Wat goed!

    Ben hartstikke blij voor je meid!

    Geniet ervan
     

Share This Page