In winkeletalages hangen soms bordjes met "verboden fietsen te plaatsen" of "fietsen worden verwijderd". Mogen winkeliers dat eigenlijk wel zo zeggen? Is de stoep voor een winkel eigendom van de winkelier of is het publiek terrein? Als je je fiets niet tegen de gevel of ruit zet, heeft een winkelier dan toch het recht je fiets te mogen verplaatsen, of is dat bluf? Dat soort dingen vraag ik me dus af als ik met de wandelwagen loop te slenteren Iemand hier verstand van dit soort dingen?
Ik heb een poos een winkel ( hobby ) gehad. Ik betaalde de gemeente pecario-recht. Dat betaal je om gebruik te mogen maken van de stoep voor je winkel. Om er borden op te kunnen zetten enzo. Als ondernemer kan ik me voorstellen dat het erg hinderlijk is als iedereen alsmaar fietsen parkeert voor je winkel zodat je stoep-borden en etalage niet meer goed zichtbaar zijn. Als alternatief had ik een fietsenrek geplaatst, en daar werd veelvuldig gebruik van gemaakt!
Fietsen verplaatsen deed ik overigens nooit. Ik vroeg wel vriendelijk of ze de fietsen niet tegen de ruit willen laten hangen... Ik zat ook niet op kapotte ruiten te wachten..
Volgens mij mogen ze zelf niets doen, maar wel de politie bellen, die de fietsen dan kan weghalen... Maar dat weet ik niet zeker. Spreek eens een stadswacht aan, die weet dat vast wel!
Tja, zoiets vraag ik me niet eens af. Ik kan me goed voorstellen dat het voor winkeliers vervelend is als er allemaal fietsen voor hun etalage staan. Ik doe het dus gewoon niet, of er nu wel of geen bordje staat.
Ik vraag me dat ook niet eens af. Lijkt me niet meer dan logisch dat je niet je fiets tegen andermans raam aanzet of recht voor het raam. Hoe zouden die mensen dat vinden als dat bij hen thuis werd gedaan denk ik dan.
jou jij constant fietsen tegen jou raam willen hebben hangen dan? zoiets vraag je je niet af dat doe je gewoon uit fatsoen niet vind ik.
Of ik het wel of niet doe (m'n fiets voor een etalage zetten), daar heb ik het niet over hè Ik vind het alleen sympatieker als op een bordje staat 'svp geen fietsen plaatsen' ofzo. Vroeg me gewoon af hoe dat juridisch eigenlijk zit
weet nie of het mag maar vind het wel een goed iets irriteer me soms eraan als ik iets wil zien en die fietsen staan ervoor dus snap dat plan heel goed
nou ja, aan de andere kant, waar moet je je fiets dan laten??? Ik woon in een dorp met smalle stoepjes e.d en in onze 'winkelstraat" allemaal panden aan elkaar waar ook huizen tussen zitten. Bijna nergens fietsrekken ofzo, en ik kan hem natuurlijk ook niet op een parkeerplaats zetten. Het is een hele lange straat en ik kan echt niet met alle boodschappen de hele straat doorsjouwen met een kind erbij. Beter voor een winkelruit dan midden op de stoep waar mensen in rolstoelen langs moeten denk ik dan.
uhmm wij hebben een fietsenstalling overal in centrum en nog gratis ook hahah maar ik weet niet hoe het bij jullie is
Op plekken waar het niet anders kan negeer ik de bordjes ook. Dat moeten die winkeliers dan toch ook snappen...
In principe mag je overal je fiets neer zetten/kwakken, dus ook voor een raam. Of het beleefd is, is de vraag maar er is geen enkele juridische grond om fietsen te verwijderen. Tegen een raam zou zelfs mogen, alleen als je daarmee het raam hebt gesloopt heb je wel een onrechtmatige daad gepleegd en kan je worden verplicht tot het vergoeden van de schade... Echter, als het stukje grond voor de winkel eigendom is van de winkelier mag hij wel verbieden je fiets er neer te zetten. Maar in de meeste winkelcentra's is de grond voor de winkel gewoon van de gemeente. En zolang de gemeente geen verbod heeft uitgevaardigd, mag jij je fiets er gewoon neerkwakken
weet niet of het al gezegd is maar het is vaak zo dat de stoep bij een pand hoort, vroeger was er lang niet overal een stoep en nu dus wel. veel mensen weten dit niet ook huis/pand eigenaren niet, je bent dan wel verplicht om recht van over pad te verlenen. het onderhoud word wel vaak door de gemeente gedaan maar officieel is de stoep van de eigenaar van het pand/huis.
haha, nou hier dus niet he??? Ik woon in een echt dorp hoor. Het is dat ik geen foto heb, maar anders zou ik hem plaatsen. Laat ik het zo zeggen dat de hema echt groot nieuws was hier. De huizen staan tussen de winkels in. Dus als ik hem niet voor de etalage zet, heb ik een paar keuzes: midden op de stoep, voor de voordeur van de buren, of thuis.
In dat geval zou ik zeggen: parkeer je fiets recht voor het raam van de winkel waar je binnen gaat. Een winkelier zal z'n eigen klanten toch wel een parkeerplaatsje voor de fiets te bieden (anders kun je er niets komen kopen).
ik hoop dat het zo duidelijk is. Achter de fotograaf is dus de weg. Overal is de straat zo, winkels, huis, huis, winkel. Net naast de stoep heb je parkeerplekken, die vallen op dit beeld niet zo op. Het lijkt net of het een megastoep is, maar daar zit dus de parkeerplaats ook al aan. Google Maps
Hahaha, ik ken die straat Je kunt je fiets toch voor de HEMA kwijt? Daar staan van die fietsklemmen, door de gemeente geplaatst. En d'r zijn er wel meer van in de straat. Of bij de kapper op de hoek met de Flemingstraat. En als je aan de andere kant moet wezen, kun je je fiets wel kwijt bij de Suijkerpoort.