Hey meiden Zoals de titel al zegt heb ik vorige week te horen gekregen dat mijn contract niet verlengd wordt... Vorige maand had ik al gevraagd hoe gaat dat nu verder want mijn contract loopt binnenkort af toen zei ze als jij nog gewoon wil blijven werken na je verlof kunnen we bij deze afspreken dat we het gewoon weer verlengen met een jaar... En vorige week ineens wegens bezuinigingen binnen de organisatie kan ik met nog een aantal collega's weg omdat wij geen vast contract hebben.. Maar nu is mijn vraag hoe moet het nu verder? Mijn verlof wordt door het uwv betaald als het goed is maar tot mijn verlof wat dan? Nu werk vinden wordt moeilijk wie wil je aannemen met 22 weken zwangerschap? Ik moet er nog wel bij vertellen dat ik van eind december al ziek gemeld sta op me werk omdat ik zo misselijk ben en de hele dag over loop te geven... Daardoor had ik al contact met het uwv en heb ze pas gesproken en die zeggen dat ze contact met me opnemen over wat nu want dan moet het weer doorgegeven worden naar iemand anders van het uwv... Maar ik wacht maar en weet nu niks... Ik zou idd recht hebben op een ww maar als ik het lees op internet zou ik ook in aanmerking komen voor een ziekteuitkering aangezien ik nog niet beter ben... En daarbij staat als je ziek bent door je zwangerschap zou je 100% krijgen en dat zou dan beter zijn als 70% bij een ww uitkering... Maar heb je wel recht op een ziekteuitkering als je geen werkgever meer hebt? Ik hoop dat iemand me kan helpen want weet het op het moment ook allemaal even niet meer
Hallo, Per wanneer is je contract afgelopen? Om recht te krijgen op zwangerschapsverlof moet je minimaal 10 weken voor de uitgerekende datum nog gewerkt hebben. Als je een WW uitkering krijgt, krijg je tijdens je verlof gewoon doorbetaald wat je had. De vraag of als je ziek uit dienst bent ten gevolgen van zwangerschap 100 % behoud. Weet ik niet... dit kun je het beste bij het UWV checken. Succes.
hi shayo mijn contract is in dec afgelopen.. ik zat ook in ziektewet en dat is probleemloos door UWV overgenomen. werkgever geeft aan uwv door dat je ziek bent ten tijde van aflopen contract.. en dat die ziekte door zwangerschap komt. dan zal uwv je oproepen en krijg je 100% doorbetaald.