Ik ben net 6 weken zwanger en at altijd flink vet! omdat ik heel weinig groente lust Is dit een beetje een normaal eetpatroon : Elke dag 1 pistoletje met ham kaas ( normaal ontbijt ik helemaal niet en hier begin ik nu mee! ) Tussen door 2 stuks fruit Avond eten: Maandag: Aardappels met jus met boontjes (HAK) en snitsel Dinsdag: Aardappels met jus en doperwten met wortels ( klein beetje suiker eroverheen ) met gelderse schijf Woensdag: Broodje Shoarma met veel paprika en knoflooksaus Donderdag: Bloemkool met speklap en aardappels met jus Vrijdag & Zaterdag: Boerenkool met spekjes en jus Zondag: Provinciale aardappelschotel ( zelf gemaakt ) met courgette en wortel en gehakt! Is dit een beetje gezond? Ik slik ook elke dag vitaal zwanger van de kruitvat! Verder drink ik alleen nog maar water en frissefruitdrank light ( daar gaat mijn cola verslaving maar het is voor het goede doel :d
haai haai! ik denk wel dat je je ontbijt moet aanpassen. 1 pistoletje is niet echt voldoende voor de hele dag. eet je wel een bruine dan of witte? zou dan in ieder geval een bruine nemen, en desnoods ieds van yoghurt met crusley eten... fruit is wel goed, maar je moet wel ook nog gewoon lunchen, je hebt veel vezels/brood nodig nu je zwanger bent. dus ik zou echt meer bruine boterhammen of volkoren beschuiten eten. verder zit je qua groente wel goed, al zou ik niet elke dag jus eten, maar dat is ook persoonlijk natuurlijk. weet niet of je aanleg hebt om dik te worden... maar elke dag vette jus is niet echt heel goed. en laatste tip..... geen blik of potgroente. zou gewoon lekker verse boontjes halen, helemaal niet zoveel werk! en heel lekker, ik gebruik voor veel groente een sausje uit een pakje van honig.. groente saus, zitten heel weinig caloerieen in en maakt elke groente heel erg lekker! misshien goeie tip voor jou omdat je groente niet zo lekker vindt hoop dat je er iets aan hebt! succes liefs muis
Ja, het is wel verstandig om te lunchen! Verder lijkt mij dat je toch nog vrij vet eet, omdat je bijna elke dag jus erbij eet. Maar het ligt eraan hoeveel: 1 eetlepel of 3? Mij lijken de vleessoorten die je eet (2x spek(jes), gelderse schijven, shoarma) ook vrij vet. Je zou ook eens gehaktballen van rundergehakt kunnen maken (en deze zelf kruiden), een kipfilet of een visstick. Of maak zelf nasi of bami: is in een kwartiertje klaar. Dan kook je rijst of mie-nestjes, pakt uit het koelvak een zak met 400 gram 'nasigroenten', roerbakt de kipfilet en gooit er daarna een half flesje woksaus van Konimex overneen. Is in 15 minuten klaar en is echt lekker en gezond! Succes!
Ik zou inderdaad proberen te ontbijten, 2 boterhammen, of een schaal cruesli met yoghurt, of brinta? En voor de lunch zou ik ook iets extra's pakken. Het advies is zo'n 6 boterhammen per dag. Qua groente is het vooral de hoeveelheid. Je zou zo'n 200 gram per dag moeten eten. En dat is best een stapel.. Hier staat het totale lijstje met advies: http://www.voedingscentrum.nl/EtenEnGez ... n+drinken/ Let je ook iets op met je light-frisdrank? Daar zitten zoetstoffen in. Sommige mensen zeggen dat het prima kan, maar andere onderzoeken wijzen juist aan dat het kanker of andere ziektes kan veroorzaken. Mijn dietist hield het op max 2-3 glaasje light frisdrank. En de zoetstof cyclamaat helemaal vermijden.
Probeer eens te ontbijten of lunchen met cornflakes. Je mag iets meer melk hebben tijdens je zwangerschap en het geeft je gemakkelijk iets meer granen op de dag. Ik vind het veel lekkerder/gemakkelijker 's ochtends. Ik eet dan niet graag brood. Verder zou ik je aanraden (vind ik zelf heerlijk) om je aardappels bijv. 1 keer per week op te bakken in olijfolie (geen boter dus) en dan de jus weg te laten. Met een klein likje saus (liefst bijv slasaus) zijn de aardappeltjes dan veel lekkerder weg te krijgen zonder jus. Ligt er wel heel erg aan hoe je de jus maakt. Alleen van boter? Of ook met een zakje? Of doe je er water bij? Je kunt beter wat boter op brood doen en dan de jus proberen weg te laten. En probeer eens zilvervliesrijst of volkoren macaroni bij je groente. Lekker afwisselend en dan heb je minder behoefte aan jus (denk ik). Verder kun je wat vaker kipfilet eten (bak eens een kipfilet stuk in de pan met een scheutje soyasaus er overheen, lekker even doorbakken, hmmm) in plaats van varkensvlees. Verder eet je hartstikke veel groente, dus daar zou ik me niet druk om maken. Ow, en een tip, als je spekjes bakt zijn ze vaak heel erg vet daarna. Gooi ze uit de pan op een bord/schaaltje met een keukenrol papiertje er in. Heel even er in laten liggen en vervolgens op je bord. Dan is al het vet er een beetje uit getrokken en zeker bij de boerenkool doe je ze er toch doorheen. Die jus is dan vervolgens trouwens heel erg vet, hè? Bakken in olijfolie is sowieso veel droger en gezonder, dus als je minder jus wilt hebben, is dat een gezond idee. Verder ben je echt op de goede weg hoor! Fruit en groente eet je meer dan dat ik doe, dus petje af. Wij zijn hier thuis alleen meer van de kipfilet en gebakken aardappels ipv het traditionele aardappels jus groente vlees idee. Succes!
Elke dag 1 pistoletje met ham kaas ( normaal ontbijt ik helemaal niet en hier begin ik nu mee! ) - De volkoren variant nemen! Of anders luxe brood zoals meergranen e.d.? Of volkoren beschuit? Alleen een pistoletje is niet genoeg voor je! Tussen door 2 stuks fruit - Goedzo Avond eten: Maandag: Aardappels met jus met boontjes (HAK) en snitsel -Lust je echt geen verse boontjes? Of geen tijd voor? Dat zou namelijk wel beter zijn. en probeer zo min mogelijk jus te nemen (aangezien het bijna elke dag op je menu staat ) Dinsdag: Aardappels met jus en doperwten met wortels ( klein beetje suiker eroverheen ) met gelderse schijf - Probeer de groenten wel vers te nemen of diepvries ipv pot of blik. Woensdag: Broodje Shoarma met veel paprika en knoflooksaus -Als het bij 1 keer per week blijft maar misschien een salade erbij? Wat reepjes sla erdoorheen? Tomaatje? Iets minder saus? Donderdag: Bloemkool met speklap en aardappels met jus -Je hebt niet elke dag vlees nodig, maar volgen mij lust jij het erg graag....zolang je er maar geen 3 eet! Vrijdag & Zaterdag: Boerenkool met spekjes en jus -Alweer jus Zondag: Provinciale aardappelschotel ( zelf gemaakt ) met courgette en wortel en gehakt! -Lijkt me ook prima hoor! Waar haal je je zuivel uit? En frisse fruitdrank bevat aspartaam, niet echt het beste voor je kindje... lust je geen verse sapjes? Lekker een glaasje JUS d'orange of JUS de pommes! Water is natuurlijk super om te drinken. En idd waar is je lunch? Is echt belangrijk! En misschien meer afwisseling in graansoorten en groenten. Dus misschien meer peulvruchten, rijst, zaden, noten...
ik vind het vooral eentonig! Afwisseling is ook heel gezond; ik zie allen maar varkensvlees en vet vlees. DRaai eens een lekker runderballetje of eet iets met kipfilet. En iedere dag aardappels.... Neem eens lekker (zilvervlies)rijst of (volkoren)pasta! En de potproducenten beweren anders, maar verse (seizoens)groente bevat veel meer vitaminetjes! Bovendien zijn die potgroente heel erg zout! Ik mis ook lunch/trage koolhydraatjes (zoals in volkorenbrood) en zuivel. En als je geen 2 ons groente per dag eet, kan je gerust meer fruit eten! En drinken, veel water drinken, is altijd goed!
Haha, je lust en eet meer groenten dan ik hoor! En aardappelen zijn trouwens supergezonde groenten met veel vezels en heel veel vitamine C. Tja, het kan natuurlijk altijd "beter" en misschein ook minder vet, maar je kan toch het beste eten wat je lekker vindt dan tegen heug en meug supergezond doen en daardoor minder eten. Maar goed, das maar een mening en zal niet onderbouwd worden door mooie onderzoeken enzo.
Heel erg bedankt voor jullie antwoorden! :d Wat ik nog wel even wil zeggen is dat ik mijn Jus niet met vet maak. Ik koop een zakje van de AH en gooi er alleen water bij.
Pot en blik groenten maken geen verschil met verse groenten. Doordat het goed bewaard blijft, zitten er soms juist andere vitaminen meer in, die bij de "verse" variant (die er minstens 24 uur over doet om op je bord te belanden) al verdwenen zijn. Bonen e.d. zijn beter vers, maar worteltjes, rode kool, bietjes, etc. zijn echt net zo goed uit blik/pot. Daarbij stimuleert het mensen veel meer om vaker groente te eten, dus ook om die reden heel goed!
Dat ligt eraan natuurlijk! De groente die op mijn bord ligt is biologisch en komt vers van het land, haal ik weg bij een bioboer. Bovendien kook ik mijn groente niet door. Blik-, pot- en diepvriesgroente is al een keer gekookt geweest en de meeste mensen warmen ze veel te lang door, dan blijven er ook niet veel vitamientjes behouden! Ik eet liever een knapperige verse tuinerwt dan zo'n doodgekookt geval uit een potje! Bovendien bevatten blik- en potgroenten heel veel zout om te conserveren, dus ik zou die groente wel afspoelen en koken in kraanwater en dan nog proef je het, vers smaakt tenminste naar groente! Maar het is idd beter dan geen groente eten, dat wel.
Ziet er goed uit hoor, wou dat ik zo gezond at ... Je hebt er alleen niet bij gezet wat je 's middags eet, neem aan dat je dan ook wel een broodje eet?
ziet er prima uit. Eet zelf echt niet gezonder en al zeker geen 2 stuks fruit. Nog nooit gedaan en ben buiten mijn zwangerschap echt niet vaak ziek. Gewoon lekker door gaan. Zodra je wat verderop in je zwangerschap ben krijg je 's morgens ook meer behoefte aan eten. En vooral niet stressen of je het wel goed doet. Ik vind persoonlijk dat mensen nog wel eens flink doorslaan in voorzichtig gedrag bij zwangerschap. Tuurlijk zijn er dingen die je niet moet doen maar die vertelt je vk echt wel.
Ik persoonlijk eet mijn worteltjes het liefst zonder aarde Het verschilde ook niet echt met mijn voedingspatroon. Ik heb ook nooit ontbeten. Ik doe het tegenwoordig, omdat Sasha nu ook brood eet. Maar meestal at ik 2 beschuitjes tot aan het avondeten. Alleen wij aten de groenten wel vers, maar dat is meer omdat ik een miep daarin ben. Nu is ons voedingspatroon sinds Sasha eet, wel een beetje omgegooid. Misschien een tip, ook wel snel klaar, je hebt tegenwoordig van die knorr wereldgerechten.... Breekt zo lekker de week