Hallo meiden, ik heb een dochtertje van 10 maanden, zij slaapt altijd erg goed en de hele nacht door. Alleen ik slaap al eigenlijk sinds de nachtvoedingen niet meer goed. Ik word om het uur of om de 2 uur wakker. Ik maak mij niet druk om mijn dochtertje, maar denk eerder dat het door spanningen komt. Als moeder ben je vaak de hele dag bezig, je moet dit en je moet dat. Dan nog krijg ik het niet af, ik leg de lat vaak te hoog voor mijzelf. Ik denk dat ik niet genoeg kan ontspannen. Wie herkent dit? Groetjes, Angela
Heeeeel herkenbaar. Hier waren de nachten de eerste 4/5 maanden vreselijk. Ik denk dat ik daar een soort van trauma aan over gehouden heb. Ze slaapt nu namelijk al maanden goed, maar zelf ontspannen slapen kan ik niet meer. Hele tijd 'bang' dat ze gaat huilen ofzo. Dat heb jij dan weer niet. Weinig aan te doen denk ik.....zal vanzelf beter worden hoop ik.
Proberen de lat minder hoog te leggen en inderdaad voldoende ontspannen, eventueel mbv iets als yoga of mindfullness als dat bij je past. En inderdaad melatonine, liefst een langwerkende variant die ook voor doorslapen werkt. Ik herken het wel, het niet doorslapen dan. In de zwangerschap van de oudste begonnen, aan het eind sliep ik max. een half uur achter elkaar. Daarna nooit meer doorgeslapen, ieder uur/iedere twee uur oid wakker inderdaad. In de zwangerschap van de jongste sliep ik aan het eind max. een kwartier achter elkaar. Toen ze geboren was, werd ik weer ieder uur oid wakker. Van alles geprobeerd, uiteindelijk ook een slaaponderzoek en alles gehad. Bleek niets uit, behalve dat ik inderdaad een keer of 6 per nacht wakker werd (duh ). Een paar maanden geleden bleek bij een algeheel bloedonderzoek (wat ik om een andere reden had dan het niet doorslapen) dat een aantal waarden (te) laag waren. Sinds ik dat aanvul dmv tabletten slaap ik een stuk beter! Ik word nu ongeveer twee á drie keer per nacht wakker, veel beter te overzien dus!
Bedankt voor jullie reacties. Ik slik wel melatonine, maar tot nu toe zonder resultaat. Ik heb 5mg tabletjes die dan de hele nacht melatonine af moeten geven volgens de verpakking. Wat voor onderzoek had je laten doen, als ik vragen mag? Het gaat je op een gegeven moment een beetje opbreken, dan voel ik mij erg down en dan lijkt het alsof je depressief bent, maar dat komt puur door het slechte slapen. Ik heb binnenkort wel een gesprek met een ggz psycholoog om te kijken of dat misschien wat helpt. Groet, Angela
Hoi, Bij mij hielp magnesium heel goed. Zoek wel even uit welke het beste opneembaar is voor je lichaam. Via de huid wordt het opgenomen (net als vit. D): magnesiumolie smeren op je voeten en liesstreek. Dat zijn de plekken waar het snel opgenomen wordt en in je bloedbaan terecht komt. Of magnesium slikken. Ik doe een combinatie. Lekker een bad met magnesiumvlokken en elke dag een grote pil met magnesium en vitamine D. Je hebt ook magnesium time release geloof ik.
Hoe lang slaapt je dochter al door? Ik was de eerste tijd ook van slag door de nachtvoedingen, ook toen die er niet meer waren. Ook als moeder van 2 heb ik het gevoel dat er niet genoeg uren in een dag zitten om te doen wat ik wil doen. Hier helpt het om tegen mezelf te zeggen dat de nacht mijn rusttijd is en wat er morgen komt zie ik dan wel weer. Heb geleerd om de lat wat lager te leggen.
Ik heb een aantal onderzoek gehad bij de neuroloog (polysomnografie, thuis en in het ziekenhuis). Het brak mij inderdaad ook enorm op. Volgens de neuroloog kon dat niet komen door het slechte slapen...ik kreeg allemaal suffe standaard adviezen, omdat ze behalve dat ik regelmatig wakker werd niets konden vinden. Nog geen drie maanden er na kwam er in het nieuws dat er was aangetoond dat regelmatig wakker worden/niet diep slapen ed wel (heel) veel invloed had op je mentale gesteldheid... Ik had de energie niet om terug te gaan naar die neuroloog en hem dat onderzoek onder z'n snufferd te duwen. Heb ook een paar gesprekken gehad bij de praktijkondersteuner, maar die vertelde ook alleen maar dingen die ik al wist en zei 'misschien moet je het maar accepteren dat je je voelt zoals je je voelt en dat je alles vergeet ed'. Dat was voor mij de druppel; ik accepteer veel, maar ik weiger om toe te zien om mijn leven om zeep geholpen wordt. Had ook geen zin in gesprekken om dat te accepteren, want ik wilde het helemaal niet accepteren. Sinds ik een hoge dosis B12 en ijzer bij slik, is het doorslapen vele malen beter geworden en daarmee ook mijn gemoedstoestand en mijn geheugen ed. Mijn gevoel dat mijn klachten door het slechte slapen kwamen bleek dus gewoon te kloppen. De oorzaak van het slechte slapen vinden was alleen lastig en ging bij toeval.
Ik herken het wel. Niet ieder uur of iedere twee uur, maar word wel per nacht minimaal 4x wakker. En nu is dat typ realiseer ik me dat dat iedere twee uur is
Ik herken het ook; toen mijn dochter 2mnd was, sliep zij door en ik lag nachten wakker. Ik ben melatonine gaan slikken, vanaf 21.00 u. mijn telefoon weggelegd en ik ben een cursus mindfullnes gaan doen. De docent zei dat me dat ging helpen bij het slapen, ik geloofde er geen snars van, maar ze kreeg gelijk .
Emma86: Mijn dochtertje slaapt al een hele poos door vanaf dat ze 4,5 maanden was, ze is nu bijna 11 maanden. Dus ik heb er al een hele poos last van. Ik slik nu melatonine 5 mg, maar denk dat dit wat te hoog is, slaap wel beter alleen overdag heb ik hoofdpijn en komt er bijna niets door mijn handen op de een of andere manier. Hoeveel melatonine slikken/slikte jullie? Groet, Angela
Ik zou eerst je bloed even laten prikken. Prik dan je schildklier, D, B12, hb. Niet zomaar melatonine gaan slikken hoor! Overdag meer naar buiten, wandelen of fietsen en hardlopen kunnen helpen. Daarbij magnesium proberen (citraat, spray, vlokken in bad).
Bedankt Liva. Ik ga morgen even bloedprikken voor die dingen. Ben benieuwd! Melatonine mag ik van mijn huisarts wel slikken. Het mag max. 13 weken, maar wil het liever niet.