Begin november was mijn buurmeisje jarig. Ze is 3 weken ouder dan mijn dochter en ze is toen dus 1 jaar geworden. We waren op haar verjaardag en toen kreeg ze van haar Opa een poppenhuis cadeau. Een poppenhuis die hij zelf heeft gemaakt. Toevallig zat ik naast hem tijdens de verjaardag, en ik zei: Wat knap dat u dat zelf heeft gemaakt. Toen vroeg hij: Vind je hem mooi. Toen zei ik: Ja, hij is leuk hoor. Had ik dat maar nooit gezegt, want ik vond hem niet mooi en het was totaal niet mijn smaak. Hij zei nog dat hij er veel werk in had zitten. Toen Valerie 3 weken later jarig was, vertelde mijn buurvrouw dat haar vader voor Valerie ook een poppenhuis aan het maken was. Omdat ik hem zo leuk vond Toen zei ik dat dat helemaal niet nodig is, en dat het hem veelste veel werk kostte en dat Valerie al genoeg speelgoed heeft. Maar het bleek dat hij er al aan was begonnen. Nu kreeg ik van de week een mailtje van mijn buurvrouw waar o.a. in stond dat het poppenhuis bijna klaar was. Toen vroeg ik of ze misschien een aardigheidje wist voor haar vader, zodat ik hem kon bedanken voor het poppenhuis. Toen mailde ze terug dat ik hem maar moest geven wat ik vond dat het waard was, hiermee bedoeld ze dus geld. Tja.....ik heb zelf niet om het poppenhuis gevraagd, hoef hem helemaal niet te hebben. Maar omdat ik het toch een aardig gebaar vind, ben ik best bereid hem een flesje wijn ofzo te geven. Vind het een beetje te gek om geld te geven voor iets waar ik niet om heb gevraagd. En sowieso...hoeveel geld zou ik dan moeten geven, wat zal hij dan redelijk vinden, dus eigenlijk vind ik dat geen optie. Als ik heel eerlijk ben....hoef ik dat hele poppenhuis niet. Wat zouden jullie doen?
Ik zou het wel aan nemen en ind een lekker fles wijn of zoiets geven. Geld zou ik ook niet doen, zelfde reden als jij zegt: je hebt er niet om gevraagt. hopelijk is dat ding niet te groot haha. Zodat je de poppenhuis makkelijk weg kan zetten!
Ik zou idd een flesje wijn geven ofzo. Geld geven voor iets waar ik zelf niet om vroeg gaat erg ver. Het is toch een cadeau? Zou wat zijn als je voor de verjaardag van je dochter iedereen die een cadeau mee neemt moet gaan betalen. Nee hoor, flesje wijn lijkt me prima.
Ik vind het eigenlijk ook een rare opmerking....ik weet toch niet hoeveel tijd en hoeveel materiaal kosten erin zitten? Daarnaast vind ik hem helemaal niet mooi, en zijn de poppetjes eigenlijk nog veelste klein voor Valerie. En de klep waarmee hij open kan heeft mijn buurmeisje al op haar vingers gekregen. Dus tjaa....eigenlijk vind ik het niks waard. Ben alleen zo bang dat hij teleurgesteld gaat zijn als ik 'maar' een flesje wijn geef. En ik weet niet echt of hij het zo als cadeau maakt...of dat hij er wel wat voor terug verwacht. Ander zou mijn buurvrouw de opmerking van wat het waard is toch ook niet maken.
pfff moeilijk... die opmerking van wat is het waard slaat nergens op. je hebt er niet om gevraagd. maar snap dat je ene flesje wijn ook zozo vind. misschien een fles wijn met een doosje bonbons ( heoeven niet duur te zijn) of een leuke plant ofzo? misschien vind je dochter het poppenhuis wel leuk haha en voortaan niks meer zeggen wat je niet meent. nee hoor meid. snap heel goed hoe zoiets gaat. je wilt aardig zijn
Begrijp ik nu goed dat het een verjaardagskadootje is? Waarom zou jij daar dan wat voor terug moeten geven, vooral omdat je er helemaal niet om gevraagd hebt?
snap er niks van ,is toch verjaardag kado?daar hoef je toch niks voor te betalen of geven ,, hooguit een bos bloemen klaar en geen dure bos
Ik weet niet of hij het voor haar verjaardag maakt, daar is niks over gezegt. Toevallig zei mijn buurvrouw op Valerie haar verjaardag dat haar vader 1 aan het maken was.
Zou zelf een flesje wijn of bos bloemen geven oid. Je hebt niet gevraagd of hij 1 voor je wou maken, dit heeft ie zelf aangeboden. Dus dan lijkt mij dat hij dit vrijwillig doet. Ben trouwens wel heel erg benieuwd hoe het eruit ziet
Nou ik zou er echt geen geld voor geven, al zou je hem wel mooi vinden! Hij maakt er een, zonder dat jij erom gevraagt hebt. Dus inderdaad iets in de trant van een flesje wijn lijkt mij meer dan genoeg!
Iets wel leuk vinden is toch wat anders dan iets ook daadwerkelijk willen hebben? Misschien heb je wel helemaal geen ruimte voor zo'n poppenhuis en is er eigenlijk al genoeg speelgoed in huis. Ik zou als ik jou was het gewoon nog een keer bespreken want ik vind het allemaal een beetje raar klinken. Je hoeft heus geen medelijden te hebben dat hij er 'zoveel werk in heeft zitten enz enz' hoor, zullen vast meer mensen zijn die het willen hebben. Ik zou er al helemaal niks voor gaan geven, eerder proberen alles terug te draaien want zo te horen wil jij dat poppenhuis het liefst gewoon niet hebben toch!
Ik zou idd een flesje wijn geven en misschien een bloemen bon ofzo ?? Bedoel je hebt er niet om gevraagd dus waarom zou je er dan geld voor moeten geven ? en al zeker niet na die opmerking '' wat je het waar vind .... '' dan zou ik zelf al een flesje wijn teveel vinden .. maar goed dat doe je ook niet dus ik zou het gewoon bij een flesje wijn houden en een bloemen bon ...
Wat een lastige situatie. Kan me goed voorstellen dat je helemaal spijt hebt van je opmerking. Ook lastig dat het je buurmeisje is, want als ze bij jou op bezoek is, verwacht ze misschien dat jij hem in de woonkamer hebt staan ergens voor jouw dochtertje, terwijl jij dat misschien helemaal niet wil of doet? Ik zou denk ik een flesje wijn geven en een doosje Merci of zo. Je hebt inderdaad helemaal niet gevraagd om dat poppenhuis.
Zou doen alsof mn neus bloedt.. "over dat ene zinnetje heen gelezen" en een kleinigheidje als een wijntje o.i.d. geven. Als iemand er dan ook maar íets van durft te zeggen, kun je alsnog zeggen dat je er niet om gevraagd hebt
Weet je zeker dat je buurvrouwtje geld bedoelde? Ik zou gewoon omdat het een lief gebaar is van die man een kleinigheidje teug geven zoals een wijntje of een borreltje ofzf stuur een kaartje met bedankt erop. Zet het ding op zolder of kijk of je dochter hem wel leuk vind over een tijdje. Verder met geen woord meer over reppen.
tja lastig zeg!! Ik zou er wel een beetje van balen, maar toch het heel blij in ontvangst nemen en hem er wat moois voor geven, wat ook wel iets mag kosten. Het is met liefde gemaakt en dat vind ik altijd de charme van dat soort dingen, dus ik zou hem wel een echt leuk iets ervoor geven. Gewoon uit beleefdheid en om gedoe te voorkomen en het kost teslotten ook nogal wat als hij er meubeltjes in heeft gekocht enzo. Maar hangt natuurlijk ook een beetje van je financiele situatie af! Ik ben gewoon erg gevoelig voor zo'n gebaar denk ik... Ik zou hem ook echt serieus niet lelijk vinden denk ik omdat ik weet dat iemand er zijn best voor heeft gedaan, maar ook dat is persoonlijk. Is dan weer een zwakke plek van mij. Je hebt gewoon gelijk dat je er niet om hebt gevraagd, maar je kunt overwegen om het netjes af te handelen zonder gedoe, dat is ook heel wat waard, en zijn tenslotte je buren...
zou de buurvrouw aan haar vader gevraagd hebben of hij één voor jou wil maken? nou ja, je heb er zelf niet om gevraagd, dus een doos merci zou dan toch voldoende zijn, voor de moeite (bij de aldi) ik bedoel ze kunnen ook niet in jouw portomonnee kijken. lastige situatie kom je dan ongevraagd in te zitten! Mocht het zo zijn dat je buurvrouw een opmerking zou plaatsen dat ze een doos merci niet voldoende vind, zou ik direct zeggen dat je er niet om gevraagd had..