Hallo allemaal, eigenlijk zegt de koptekst al genoeg. Rick vind het bijzonder leuk (denk ik hihi) om zich om te draaien in de kinderstoel onder het eten. Het maakt niet uit of het de broodmaaltijd of de warme hap is. Nu heeft hij zijn kinderstoel het plastic kapot gegeten en komt het schuim eruit. Nu heb ik dat met breed plakband vast geplakt maar toch vind Rick het leuk om er steeds naar te kijken en met zijn vingers en handen aante zitten. Gevolg--> dat ik steeds moet roepen vragen en zeggen om naar "mamma" te kijken omdat we hier eten en niet andersom in de stoel. Ik weet natuurlijk wel dat hij dit allemaal niet snapt wat ik zeg maar toch wil ik hem zo vroeg corrigeren en op hem inpraten zodat hij het wel leert dat hij goed om moet eten. Wie heeft dit probleem nog meer/ of ook gehad en wat kan ik eraan doen om hem onder het eten gewoon te laten zitten en te doen mee eten. ( hapje voor......... en brrrrrrrrrrr hier komt een lepel helpt vaak even en is later al niet leuk meer) Help het wordt zo'n strijd iedere keer en ik begin er almeer tegen op te zien. Lieve groet Anita
Ik begin vaak een liedje te zingen als ze wegkijkt. Vooral 'klappen in de handjes' is ideaal kan ze ook niet naar de lepel zwaaien.
Eva doet dat ook bijna elke maaltijd, ik corrigeer haar een paar keer, want ze weet dondersgoed dat ze recht moet zitten. Maar na een paar keer negeer ik haar en ga een tijdschrift lezen. Vaak zie ik dan op een gegeven in m'n ooghoek dat ze weer goed gaat zitten. Zo niet, dan wacht ik nog even en corrigeer ik haar na een paar minuten. Ik vind het inderdaad zelf ook niet leuk als het alleen maar een strijd is.
Om heel eerlijk te zijn ... zie ik het probleem niet zo. Mirre draait zich ook wel eens om ... tja ... dan is er even een eetpauze . Ze doet het niet om stout te zijn toch? Maar als je het echt vervelend vindt zou je kunnen kijken of dit helpt: - stukjes geven ipv lepel (kan hij zelf eten, best interessant denk ik) - 3x waarschuwen/corrigeren = klaar met eten (zou ik zelf nooit doen ) EN misschien heeft je zoontje gewoon geen trek meer?
hier ook dagelijkse kost hoor, gewoon even stoppen met eten geven, en daarna weer verder gaan, zo er ook geen tips voor weten, hier doet ze het precies hetzelfde, vindt het geen ramp moet ik zeggen, ja als ik toevallig wat haast heb, maar ja dan heeft ze gewoon even pech gehad met eten, en neem ik het mee of komt het later wel weer als ik weer thuis ben, je er niet te druk om maken zou ik zeggen
Het omdraaien zelf is inderdaad ook niet een groot probleem, maar wel dat hij zijn stoel opeet. Ik ga liedje zingen proberen,misschien dat dat helpt. Brood zelf laten pakken doet ie eigenlijk al. Bedankt voor de antwoorden, ik weet nu in ieder geval ook dat ik niet de enige ben. groetjes Anita
Eva mag van mij niet omdraaien in de stoel omdat ik bang ben dat ze eruit valt. Niet bij onze stoel, maar wel als we een keer ergens anders zijn, ik wil haar gewoon aanleren om recht te zitten. Een tijdje terug waren we ergen aan het eten, ze zat in een kinderstoel van het restaurant en draaide zich dus helemaal om en ging staan. Dat is dus niet de bedoeling. Ze draait zich trouwens wel om om stout te zijn inmiddels, ze weet heel goed dat het niet mag en ze heeft er ook een heel ondeugend koppie bij .
ik kamp allang daarmee.Een poos was het over maar sindskiort is hij er weer mee begonnen. Het lijkt alsof hij er een hekel aan heeft om daar in te zitten. En maar draaien en protesteren! Hij eet wel ondertussen, hij eet ook zelf stukjes dus daar ligt het niet aan.Ik weet ook dat hij honger heeft en dat hij het uiteindelijk zal opeten. Elke keer de strijd. Ik kan er echt gek van worden. Liedjes zingen helpt ook niet meer! speeltjes geven ook niet ,gooit het telkens weer op de grond! Vanavond ging ik echt tegen mijn pricipe in, heb hem uit de stoel voor de tv gezet om teletubbies te kijken en ondertussen eten geven! Heel erg dus dat ga ik niet meer doen, dat is natuurlijk niet de bedoeling! Maar het werkte wel. Ik dacht ook al dat ik de enige ben!
Hier ook een die snel afgeleid is en telkens zit te draaien. Meestal roep ik hem een paar keer en zeg ik dat we gaan happen , dan heeft hij weer even interesse. Als het echt aanhoud zet ik zijn hapje/fles even weg.
Dat is echt een kwestie van leeftijd. En zo'n stuk plakband is toch ook wel heeeeel interessant om aan te peuteren, hij zal waarschijnlijk op zoek zijn naar het schuim. Als je kind is afgeleid van het eten, is even vervelend, maar gaat vanzelf wel weer over.
Eerlijk gezegd snap ik niet zo goed dat dit soort dingen tot een 'strijd' leiden. Je kleintje concentreert zich niet op het eten. Meer is er niet aan de hand. Ik denk dat als je het plakbandpeuteren consequent negeert, het eten vanzelf weer interessant wordt. Hou het vooral leuk, niet in de laatste plaats voor jezelf. Hier trouwens een tripp trapp stoel. Niet kapot te krijgen, misschien een oplossing? Ze zijn vrij prijzig, ik hem de onze via MP 2e hands. Scheelt stukken en de stoel ziet er nog perfect uit!
hier zit inmiddels het tafeblad weer op de kinderstoel, hij begon gegeven moment te staan in zn stoel, gevaarlijkerd