Mijn ouders zijn vanmiddag opgeroepen om naar het ziekenhuis te komen. Mijn oom heeft aangegeven niet meer verder te willen leven, hij heeft zwaar nierfalen en wordt niet meer beter. Rond deze tijd laten ze hem in slaap vallen door middel van morfine en sluiten ze alles af (sondevoeding, dialyse e.d). Mijn ouders zijn nu aan het waken, ik maak me wel zorgen om ze. Mijn vader heeft zelf ook kanker en heeft een jaar terug een hartstilstand gehad. Daarnaast zijn ze in het ziekenhuis waar mijn zusje is overleden, mijn moeder is daar nooit meer geweest. Dat is ruim 40 jaar geleden, dus dat zal ook een ontzettende impact hebben. Ik ben zo bang voor een slopend sterfbed, en het confronterende er aan aangezien mijn vader ook ziek is (hopelijk kunnen ze het nog lang rekken met hormonen). Heeft iemand verstand hoe lang dit nog kan gaan duren? Vooral in combinatie met nierfalen? Alvast bedankt.
Als hij dialyse afhankelijk is en dat staken ze, zal het niet heel lang duren. Ligt er natuurlijk aan hoe zijn andere organen er aan toe zijn. Weet niet of de situatie vergelijkbaar is, maar bij mijn vader duurde het 2 á 3 dagen na beëindiging dialyse. Heel veel sterkte!
Dank je wel, heb net gehoort dat hij nu in slaap is gebracht. Hij heeft inwendige bloedingen en er is niets meer aan te doen. De verpleging heeft mijn ouders geadviseerd om naar huis te gaan aangezien mijn vader een katheter heeft en ze nu toch weinig konden doen. Heb donderdag ook al crematie van een oud college/vriend.. Zo gaat het gewoon door..
Mijn schoonvader had geen nierfalen maar is na ongeveer 23 uur nadat ze het slaapmiddel hadden aangesloten overleden. Hij had kanker overal uitzaaiingen
Als eerste sterkte!! Voorraf is eigenlijk niet te zeggen hoe lang het gaat duren, sommige mensen overlijden al binnen een paar uur.. ik denk dat 2 dagen redelijk gemiddeld is. Je oom krijgt natuurlijk ook geen vocht meer en het lichaam zal waarschijnlijk niet heel sterk meer zijn? Maar langer is zeker ook geen uitzondering. ... Heel veel sterkte in ieder geval!
Veel sterkte gewenst. Bij mijn oma heeft het ongeveer een dag geduurd, niet icm met nierfalen, maar toch Hopelijk duurt het niet te lang.. sterkte
Het kan heel snel gaan zoals ik vaak bij cliënten zie. Deze mensen waren ook echt op. Mijn vader had alleen morfine en is naar 7 uur na het aansluiten overleden. Ook hij was echt op, zat ook geen graatje vet meer aan. Vaak als de wil het heeft opgegeven gaat het lichaam snel mee. Als iemand nog te veel strijd kan het lang duren... Veel sterkte. Ben zelf blij dat deze manier van " sterven er is".
Verdrietig is dat he, confronterend voor je ouders ook... Hopelijk gaat het iig rustig en is hij, de tijd die hij nog leeft, comfortabel. De verpleegkundigen en artsen zullen daar ook op letten, en mocht het er op lijken dat dat niet het geval is, daar op in spelen. Veel sterkte voor jullie iig.
Duurt meestal niet lang, maar het kan lang voelen door de onzekerheid. Daarom is actieve euthanasie een aantrekkelijk alternatief.
Hier exact hetzelfde. Mijn oma is vorige week na 23,5 uur overleden ook overal uitgezaaide kanker. Houdt er rekening mee dat dit ook een week kan duren. Ze zeggen ook weleens hoe sterker de wilskracht om niet te gaan hoe langer het duurt. In ieder geval veel sterkte en kracht toegewenst.
Nou ja, misschien scheelt het dan dat hij echt niet meer wilde. Hij is redelijk gelovig, dus andere vormen van euthanasie wilde hij niet. Hij had zo'n pijn vertelde mijn moeder net, hij was zo aan het huilen en kreunen. Mijn moeder heeft gezegd dat hij maar naar zijn vader en moeder moest gaan.. Mijn moeder moest zo huilen toen ze dat zei. Hij was vrijgezel en is altijd blijven wonen in het huis van zijn ouders. Ze hadden nogmaals gezegd dat hij op deze manier in slaap zou vallen en niet meer wakker zou worden en of hij dat begreep en echt wilde. Toen had hij gezegd dat hij zo graag wilde slapen. Ik ben net een paar weken terug met mijn dochters naar dat huis gegaan (toen lag hij al in het ziekenhuis). Ben blij dat ik dat heb gedaan. Dat huis is zo lang in de familie geweest en wordt nu dus verkocht. En zijn hondje... Ik heb daar hele zomers zowat doorgebracht. Het wordt nu afwachten.. Duik bed in, welterusten allemaal!
Bij mijn vader duurde het 3 dagen... Was niet in combinatie met nierfalen of interne bloedingen. Lijkt me dat het zeker met dat laatste sneller gaat. Heel veel sterkte voor jou en je familie!