G is nu 6 maandjes, slaapt sinds 5 maandjes in zijn bedje op onze kamer. Nu is het zo dat hij maar een uur / uur en een kwartier wakker kan blijven.. Als ik hem langer wakker hou krijg ik hem niet meer zelfstandig in slaap.. Hij slaapt overigens nooit langer als een uurtje.. Ik probeer al een langere tijd een ritme in te brengen; wakker - verschonen - fles / hapje - bij mij spelen - box spelen - naar bed.. Ik zie andere kindjes van 6 maanden die 2/3 uur wakker kunnen blijven.. Het is ook vervelend als hij na een uur weer wakker word en je weer in de ban met het ritme zit qua voeding (zit zowat nooit 3 uur tussen) Iemand tips? Herkenning? (Overigs ben in dol enthousiast over het boek; baby in een droomritme, heb zo me kleintje in ze eigen bed gekregen, voorderest kan ik niks uit het boek halen wat me qua dit zou helpen)
Dat was hier ook op die leeftijd. Het leek soms wel alsof ze de hele dag aan het slapen was af en toe. Laat dat schema los en volg je baby gewoon. Ik zou wel het wakker worden, verschonen, voeden aanhouden. Maar het bij jou en in de box spelen maar even voor lief nemen. Gewoon lekker bij je houden tot hij weer wil slapen. Als hij straks ouder is blijft hij echt wel langer wakker dat komt wel goed. Hier slaapt ze sinds ze anderhalf is trouwens van 12.00 tot 15.00 en van 7.00 tot 19.00. Dat is nu ze 2 is nog veel vergeleken met andere peuters, maar ach, ze zal het wel nodig hebben
Is helemaal niet raar hoor om maar "zo kort" wakker te zijn op deze leeftijd. Ik zou er gewoon lekker in mee gaan en hem laten slapen als hij dit aangeeft. Sowieso bestaat er een enorm verschil in hoeveel slaap kindjes nodig hebben. Dus wat de kindjes om je heen doen zegt niets over jouw mannetje. Daarnaast zit hij nu in een periode, waarin het waarschijnlijk best eens snel kan veranderen. Vanaf een maanf of 7 kunnen ze vaak (maar niet altijd dus) wel heel wat langer wakker zijn.
Naja dat is dus namelijk waar ik tegenaan loop.. Hij valt niet makkelijk in slaap, duurt soms 3 kwartier voor een half uurtje slaap, en dan is hij weer snel moe, en dan weer het riedeltje.. Dus dan vraag ik me af, was hij wel écht moe als hij 20 min slaapt..
Licht aan, hem in de slaapzak doen, slaapzak dicht, dekentje strak instoppen, tutteltje in nek, speentje in, muziekje aan, licht uit en weglopen met "slaaplekker lieverd" Ik weet dan bijv. niet of ik terug na boven moet om speentje te brengen als hij loopt te babbelen en spelen.. Soms hielp dat namelijk, andere kant denk ik; dan ziet ie me weer en wilt ie spelen..
Het klinkt misschien een beetje vreemd, maar hier werkte het toch echt om hem langer op te houden. Als hij langer wakker was, sliep hij vaak ook langer. Hier bleef hij op die leeftijd zo'n 2-2,5 uur wakker en sliep dan met geluk 2 uur, soms ook maar 3 kwartier hoor. Sinds hij nog maar 1 keer slaapt zit er pas echt een goed ritme in, voor mijn gevoel heb ik dat eerste jaar maar wat aangerommeld.
Hier is t op t moment ook zo lastig.. Slaapt maar maximaal een uur is dan nog helemaal niet goed uitgerust maar terug naar bed doen lukt niet meer tot de volgende fles.. O wat is dit een lastige periode he?! Ik zou zo graag weten wat er is.. Ze sliep voorheen de sterren van de hemel maar nu is t echt een drama en huilt ze enorm veel!
Hoe lang ben je al bezig met vaste volgorde en slaaprituelen? Hier heeft het 3-4 weken geduurd voordat er resultaat kwam en hij langer wilde slapen. Aangezien hij snel moe is én kort slaapt, lijkt me wel dat je inderdaad hem wil helpen wat meer tot rust te komen. Wakker houden lijkt me daarom niet zo'n handig idee. Maar je doet het al heel goed, dus je hoeft jezelf in elk geval geen verwijten te maken.
1.5 maand inmiddels.. ja ellende zeg, was er bij de bevalling maar gebruikshandleiding meegelevert 😂 ah, het komt wel weer goed, maar als het ene niet lukt denk je; misschien doe ik het verkeerd en moet ik het anders doen.. En zo blijf je aan de gang
Hier heb ik er ook zo 1.. mijne is nu 7 maanden en 2 weken te vroeg geboren. Maar meneer heeft soms dagen als je op stap bent dat hij het ineens 3 uur volhoud maar meestal is het max 1,5 uur. Wou dat het langer was want dan kon ik meer doen. Want die van mij slaapt alleen in een donkere kamer, dus niet in zijn buggy.
Dan denk ik dat je niet meer van jezelf hoeft te verwachten en dat je kindje meer tijd nodig heeft. Is er niet iets anders aan de hand dat hij niet wil slapen/liggen?
Hier ook! Pikkedonker.. Vuilniszakken voor het raam whaha.. Voorderest huilt hij nooit, ook niet als hij echt op z'n einde zit.. Hij mekkert dan een beetje.. Hoe doe jij het dan? Edit- En nee nacho, hij is echt een mega vrolijke baby, maar slapen is gewoon niet zijn favoriete bezigheid, vind de wereld veel te leuk (nog)