Even twee fabels uit de wereld helpen . Een vroege innesteling kan, maar heeft nauwelijks invloed op de grootte van de foetus. Ook oningenesteld begint deze namelijk gewoon door te delen en dit proces ondervindt in de eerste week maar weinig invloed van innestelen. Alleen gemiddeld genomen zijn er weinig groeiafwijkingen in de eerste 11 weken. Er zijn wel degelijk uitzondering mogelijk en het kan heel goed dat jouw vruchtje het toch iets sneller heeft gedaan. Aangezien het slechts om een klein verschil gaat tussen de planning en de echo denk ik dat het deels te verklaren valt door niet 100% zorgvuldig meten (er zit altijd een kleine vorm van meetfout deels afhankelijk van de niet perfecte instrumenten, deels afhankelijk van de person die het meet) en deels door het kennelijk toch iets sneller groeien van je kindje. Vergeet niet dat het lijntje een halve milimeter meer naar links of rechts schuiven in het begin van een zwangerschap zo een paar dagen scheelt .
Hierop aanvullend: sommige meetapparatuur hebben standaard een kleine afwijking omdat ze niet goed "geijkt" zijn. Ik ben bij 2 ziekenhuizen geweest in de tijd dat ik zwanger was en ze hadden voor dezelfde cr-lengtes verschillende uitgerekende data! (2 dagen verschil)
Ik ben ook via de MMM zwanger geworden en door bloedverlies heb ik extra echo's gehad, waarbij onze knul steeds 3 à 4 dagen achter bleek te lopen. Zo ook bij de termijnecho. En die houden ze aan. Vanaf de combinatietest liep hij opeens keurig op schema en nu zelfs iets voor, maar toch houden ze de termijnecho aan. Terwijl ik zelf het gevoel heb dat hij een moeizame start heeft gehad.
En dan nog een aanvulling: in de de gynaecologische wereld is een discussie gaande of het werkelijk wel zo is dat alle embryo's de eerste twaalf weken in hetzelfde tempo groeien... Ook ik wist 100% zeker wanneer de bevruchting had plaatsgevonden maar volgens de echo was ik al langer zwanger. Dit kon echt niet want dan had ik met 8 dagen na eisprong al een positieve test in mijn handen..
Hier soortgelijk verhaal als Baukje: Ik zou 7 dagen na bevruchting al een positieve test moeten hebben gehad volgens de termijnecho. Kan helemaal niet. Ik heb ovulatietesten moeten gebruiken omdat ik de cyclus dat ik zwanger geworden ben en een hysteroscopie gehad heb en utrogestan moest gebruiken. Ik weet dus heel zeker wanneer mijn eisprong was. Die week vooruit kan dus echt niet. En eerlijk gezegd ben ik er ook helemaal niet blij mee. Ik ga ervan uit dat ik weer overtijd ga, net als bij mijn dochter. En dat betekend dus dat ik met 42 weken eigenlijk pas 41 weken ben. Ik wil helemaal niet dat er aan met gefrunnikt wordt om de bevalling op te wekken.
Ja mijn gevoel zegt ook echt dat ik nog niet zover ben. En dat blijf ik wel in mijn achterhoofd houden... Maar ze hebben nu besloten om uit te gaan van de datum van de termijnecho dus dat blijft nu wel de hele zwangerschap mijn uitgerekende datum. Ga er mijn gelijk vanuit dat ik weer overtijd ga. Had ik bij mijn dochtertje ook, dus daar had ik me nu al wat op ingesteld, maar nu met deze 5 dagen verschil helemaal
Ik ben bij mijn oudste 6 dagen vooruit gezet, ondanks dat dat ook niet kon omdat ik via ovulatietesten mijn eisprong wist. Maar bij meerdere metingen rondom de 11-13 wkn bleef de termijn +6 aangeven. Mijn uitgerekende datum werd hier toen niet op aangepast, omdat de vk dat pas aanpaste bij 7 dgn verschil. Bij de jongste werd ik 4 dagen vooruit gezet.