Wie heeft er een lekker recept luchtige cupcakes? Wij gebruiken altijd t recept voor fijne cake van okoko en dat levert erg lekkere cakejes op maar ik wil eens hele luchtige maken. Misschien ook topping tips?
Zonnebloemolie gebruiken ipv boter wil vaak helpen of vloeibare boter. (ik gebruik vloeibare boter bij naturel cakejes, anders zit er een beetje een oliebollensmaak aan, bij andere smaken proef je het niet) Ik gebruik de recepten van Rudolph van Veen, die cakejes zijn heel erg luchtig! 200gr bloem 1 eetl bakpoeder (7 gram) 220 gram suiker mespunt zout 1 ei 180 ml melk 60 ml zonnebloemolie of vloeibare boter merg van vanille of vanille extract oven voorverwarmen op 180 graden alle droge ingrediënten in 1 kom mengen alle natte ingrediënten in een andere kom daarna alles bij elkaar doen en rustig mengen tot een glad beslag en vervolgens 10 seconden op de hoogste stand. Vormpjes vullen tot max. 3/4 en ong. 25 minuten bakken in de oven. (ik zet hem meestal op 20 minuten en kijk dan hoe ver ze zijn, als de bovenkant droog is zijn ze meestal wel klaar). chocoladecupcakes: 140 gr bloem 50 gr cacaopoeder 1 eetl. bakpoeder 220 gr suiker mespunt zout 1ei 180 ml melk 60 ml zonnebloemolie vanille extract (of dus vanille suiker) bereiding is het zelfde als hierboven.
Gisteren gemaakt met diepvriesframbozen: Stukjes framboos door vanillecupcake (erop gelegd, dus niet door het beslag geroerd) frambozenbotercreme: ik gebruik botercrememix daar had ik wat gepureerde, gezeefde frambozen door gedaan, erg lekker!
Ohhh thx ladies die ga ik ook maken. Ik weet niet of hier botercreme mix te krijgen is. Hoe maak ik anders van die overleuke toefjes er op?
Je kunt zelf heel gemakkelijk botercreme maken. Gebruik evenveel roomboter als poedersuiker en doe er vruchtensap door voor smeuigheid (citroen/ gepureerde framboos/jus orange wat je maar wilt)
Thx dat wordt dus wel een calorie bom dan Maar goed het is voor een ukkie verjaardag van de week dus dat moet wel een keer kunnen vind ik. Dank dank
Ik gebruik altijd het simpele recht voor cupcakes en ze mislukken nooit. 125 Gr. Boter 125 Gr. Zelfrijzend bakmeel 125 Gr. Suiker 2 eieren 2 eetlepels melk Ik doe altijd een theelepel nutella in het cupje
Dat is echt niet te eten hoor, zulke botercreme! Die gebruik je om taarten mee af te smeren, niet als vulling of decoratie Voor een beter recept: De Leukste Taarten Maak Je Zelf!
Recept dat ik altijd gebruik: 230gr bloem 230gr suiker 230gr roomboter 4 eieren 1zakje bakpoeder 1zakje vanillesuiker Worden altijd heerlijk!
Dat is echt niet lekker als toef, heel vet en machtig. Met botercreme mix zit er veel meer smaak aan. De mix kan je bij taartenwinkels (evt. online) kopen of bijv. bij pipo's geloof dat de makro het ook heeft.