Een vraag:mijn baby reageert niet echt op zijn naam,soms wel en soms ook helemaal niet,af en toe moet ik 3 keer roepen voordat hij naar me kijkt.Ik heb het doorgegeven aan het cb,die zeggen dat het ene kindje sneller reageert als het andere.Ik maak me wel zorgen.Hij hoort wel heeeeeeeeeeeeeel goed dat wel dus.Andere geluiden merkt hij meteen op.Ik maak me ergens wel zorgen.
Ik denk dat je kleine veels tedruk bezig is om alles in zijn omgeving op te nemen dat hij je inderdaad niet hoort. KOmt echt vanzelf wel hoor. Wacht maar straks willen ze niet eens luisteren
Mijn zoontje is 1jr en luisterd heel goed naar zijn naam. Vaak blijven zeggen en veel tegen hem praten en zijn naam er dan bijnoemen. Ons werd juist gezegd in het begin zit je met koosnaampjes omdat niet te doen en alleen zijn naam te noemen. Mijn zoontje luisterde pas echt naar zijn naam met 8,5 maand.
Mevrouwtje hier is bijna 10 maanden oud en ze luistert soms wel en soms niet (maar net hoe t uitkomt) ze reageert wel hoor als iemand wat zegt of de kamer in komt. Maar volgens mij snapt ze echt nog niet dat ze zo heet, als ik met wat anders begin zou ze ook kijken. Ik denkw at hierboven al staat: vaak naam noemen en veel praten dat het dan goed komt. groetjes!
Mijn mannetje luisterd zeker al vanaf 6 mnd naar zijn naam. Gewoon geduld hebben hoor. De één doet iets sneller dan een ander. Jou kindje zal weer sneller zijn in bepaalde dingen dan mijn mannetje. Geen zorgen maken hoor. Komt wel.
Hier luistert ze goed naar haar naam sinds ze nog net geen 8 maanden was. Maar ik zou er geen tijd op plakken, het komt vanzelf wel! Ik heb het wel altijd gestimuleerd, en nog steeds. Zo sta ik elke dag een paar keer met haar voor de spiegel en zeg dan: hallo Charlotte, en wijs haar dan aan, en dan weer: mama en dan wijs ik naar mezelf. Weet niet of dit heeft geholpen maar ze vind het zelf ontzettend leuk om zichzelf te zien dus het ging vanzelf.
Mijn zoontje was daar ook niet rap mee. Was pas tegen het jaar dat hij echt goed luisterde naar zijn naam. Daarvoor was het meer omkijken omdat we wat zeiden. Geen zorgen dus. Kindjes ontwikkelen nou eenmaal niet allemaal precies gelijk.
Het naar de naam luisteren hebben ze ook geschrapt als item op de 'test' van het cb of je kindje op schema ligt. Het is gewoon heel moeilijk te bepalen waar ze op reageren (de naam, je stem, de intonatie). Het komt vanzelf wel. Acht maanden is nog harstikke jong joh! Volgens mij weet de mijne pas sinds een paar maanden hoe ze heet
oow mijn dochter reageerde ook pas toen ze n maand of 10 was echt op haar naam hoor dus zou er inderdaad geen tijd aan vastplakken ieder kind doet dat toch waneer ze er zelf zin in hebben en laten zich absoluut niet dwingen
Ik weet eigenlijk niet eens wanneer Sasha op haar naam reageerde. Ik weet wel dat ze het ooit deed, maar nu haha, dus ook niet meer. Maar dat is meer baldadigheid. Ik zou me er in ieder geval geen zorgen over maken. Hij heeft zijn hele leven nog voor zich om wel te luisteren.
Zolang je wel het idee hebt dat je zoontje goed kan horen zou ik me geen zorgen maken hoor. Dan komt het vanzelf wel. Onze froemel luistert al een paar maanden naar haar naam. Wij hebben haar ook heel bewust altijd bij haar naam genoemd en geen 'schatje' of zo. Maar ja, ik noem mezelf ook altijd mama en dat heeft ze toch niet door. Ik weet ook niet of ze naar de naam zelf luistert, of naar de toon. Zal het straks effe proberen.. Maak je vooral niet druk hoor!