mijn dochtertje is nu haast 21 maanden,en ik kan me niet voorstellen dat ze over 4 maanden buiten speelt alleen met andere kindjes!! ik vind het heel erg onverantwoord om je kind met 2 jaar buiten te laten spelen!! ze luisteren nog niet eens,en zien totaal geen gevaar!!buiten dat lopen ze zo weg! Ik vind het dus een hele domme actie,maar dat is mijn mening!
Never nooit niet zou ik dat goed vinden. Er zal maar iets gebeuren, je vergeeft het jezelf nooit. Ik vind het heel eerlijk gezegd een beetje onverantwoord.
Eva mag voorlopig ook echt niet alleen buiten spelen! Ze speelt wel eens in de voortuin met ons hekje (open en dicht doen en dat 100 keer ofzo ), maar dan sta ik in de deuropening of zit aan onze eettafel en hou ik haar in de gaten. Maar dus echt niet zonder mijn toezicht! In de achtertuin laat ik haar wel alleen spelen, ga dan ook gerust naar boven om even snel iets te doen, enige risico dat ik dan loop is dat er zand binnen ligt , maar Eva loopt dan absoluut geen gevaar. Mijn nichtje is er veel makkelijker in, maar die heeft 4 kinderen (de meeste moeders worden dan wel makkelijker) en de een na jongste speelde volgens mij met 2 jaar wel buiten, rondom het huis. Maar dan wel samen met haar oudere zussen (toen 6 en 4 jaar). Ook mocht ze met 2,5 jaar zelf een rondje om het huizenblok fietsen. Ik zou dat zelf niet doen, al heb ik op zich wel het idee dat het bij haar verantwoord was. Maar dan nog vind ik 2 of 2,5 jaar sowieso te jong.
Tja, wat is alleen spelen.. Wij wonen aan een autovrije straat waar Nikki (nu 3,5) veilig buiten kan spelen met haar vriendje.Ze worden dan door de respectievelijke mama's wel in de gaten gehouden, vaak vanaf de bank voor de deur maar ook via het keukenraam. Vanaf hun 3e mogen ze een rondje met de fiets achter het huizenblok om waar ze de stoep niet af hoeven. Ik ben wel gezegend met een dochter die niet van de stoep af gaat dus dat scheelt een hoop. Met de bal mogen ze bijvoorbeeld NIET spelen als er geen mama echt buiten is. Beperkte vrijheid dus hier