Welke maat hadden jullie als eerste pakje? Dus het allereerste wat je baby aankreeg na de bevalling. 50, 56? Zijn er nog bepaalde merken die klein, of juist groot vallen? Noppies bijvoorbeeld?
Hier 3 keer een gemiddeld en voldragen kindje en ze pasten alledrie heel goed in maat 50. Noppies heeft een mooie pasvorm vind ik (sluit mooi aan). Prenatal eigen merk paste hier ook goed... sommige kleine maatjes van HEMA en Zara werden hier na t wassen erg wijd en kort. Maar sowieso was maat 50 na een maand alweer te klein voor ze...
Noppies en feetje vallen mooi op maat. De eerste 2 waren 52cm en droegen maat 50 bij geboorte. De jongste was 48cm en maat 50 zwom ze in. Die gaat ook nu pas naar maat 56.
Hier een kindje van 4100gr en van 3570gr gehad. En ze pasten allebei in maatje 50. Noppies valt mooi op maat. HEMA erg wijd. Prenatal ook wel wat groter vind ik.
Mijn kindjes hebben allebei maat 50 aan gehad als geboorte pakje. Dochter was 3030 gram bij 47cm Zoon was 3475 gram bij 50cm noppies, name it en z8 vind ik heel zacht en hebben een mooie pasvorm. Nextdirect is verschillend qua maten maar maat 50 was hier toen wel gewoon goed.
Dochter was 3210 en 47 cm had pakje van hema in maat 50 pastte mooi. Zoontje was 2650 gram en 45 cm en had van noppies maat 44 aan. Hema valt over t algemeen groot. Noppies valt mooi op maat.
Alle vier maat 50. 2 waren (ruim) 8 pond, 1 dochter 7,5 pond en 1 dochter 6,5 pond. Alleen dochter van 7,5 pond was erg kort, daardoor had ze eigenlijk 44. Maar zelfs mijn ruim 8 ponder droeg 50. Daarom zou ik daarvoor gaan.
Als eerste pakje maat 50, ze was 7 pond. Gebruikte wel na een week soms een setje 56, maar dan moest ik nog echt de mouwen en pijpjes omslaan. Ik vind Noppies heel mooi vallen en Name It ook.
Ik zou wat in 50 en 56 uitkiezen. Mijn eerste paste in 56 (1 rompertje in maat 50 zat nog goed de eerste week). Mijn tweede kreeg pas na een aantal dagen kleding aan en die moest direct in boxpakjes maat 62 (losse kleertjes in 56 hebben misschien nog 1 week gepast). Beide waren randprematuur. Dus ieder kind is anders....
Hier de oudste (jongen) 2 maanden in maat 50. Was klein bij geboorte 2715 gr en 49 cm. Onze 2e (meisje) heeft 2 a 3 weken maat 50 aangehad was 51 cm en 3410 gram. Vond het voor een meisje weer allemaal anders vallen omdat ik voor haar rokjes en jurkjes had. De 3e (jongen) was 51 cm en 3680 gr. Heeft maar paar dagen maat 50 gedragen. Vooral boxpakjes lukte niet in maat 50 omdat hij een vrij groot bovenlijfje heeft en wat kortere beentjes. Het is zo verschillend hoe je kindje is.
Dochter woog 3780 gram en was 52 cm, paste toch nog een maand in maatje 50. Ik vind Noppies heel mooi vallen, net als Feetje (mutsjes zijn dan weer wat groter). Prenatal valt wat groter. H&M is heel variabel, net als Zeeman. Name it vind ik ook mooi.
Ik had een grote baby (4400 gram en 55 cm). Het eerste pakje was maat 50 maar daar hebben we hem in moeten proppen. Dat pakje heeft hij dus maar 1x aan gehad. De combinatiemaat 50/56 paste wel.
Hier een jongen van 51 cm en 3650 gram. Maatje 50 paste goed. Zijn eerste pakje was van Next. Hij had ook rompertjes van Petit Bateau en deze zaten wel al meteen een beetje strak. Hij heeft denk ik 3 weken in 50 gezeten, al snel ging hij naar 56.
Dus als ik het zo lees, is over het algemeen maat 50 de meest gangbare maat als eerste pakje . Ik dacht zelf eerst aan 56, mocht het nog iets te groot zijn kan ik de mouwtjes omslaan. Maar twijfel nu, haha
Ik moet nog bevallen maar heb gewoon gezorgd dat ik in beide maten een leuk eerste pakje heb. Veel te grote kleren is ook niks op dat eerste moment. Dat zou mijn tip dus zijn, gewoon zorgen dat je in beide maten wat kleding hebt(maar in maat 50 vooral niet te veel), dan komt het sowieso goed. Maar volgens mij passen de meeste pasgeborenen wel in maat 50. Mocht hij/zij klein zijn en het er naar uit zien dat je langer maat 50 gaat gebruiken heb je ook weer zo bijgekocht(internet of je stuurt iemand naar een winkel).
Maatje 56 bij beide kinderen. Liever iets te groot dan proppen. En bij beiden zat het prima (3700 en 4300 gram bij geboorte).
Hier allebei maat 56 aan gehad. Zoon paste na 2 weken al niet meer in maat 50. En dochter had in de kraamweek een pakje maat 50 aan die m’n zoon ook aan heeft gehad en die was eigenlijk al te klein. Hier zaten ze met 6 resp 8 weken in maat 62.
Het is afwachten welke maat het zal moeten worden, maar als je in maat 50 en 56 een leuk pakje hebt zit je goed, en gewoon in maat 50 niet teveel kopen. Mijn oudste 2 hebben een paar weken maat 50 aangehad (3350 en 2960 gram), voor mijn zoontje heb ik nog voor de eerste week/2 weken maat 44 bijgekocht (2525gram). En ze hadden hem gemiddeld geschat, dus was een verrassing dat hij maar zo klein was... Je kan je er dus moeilijk echt op voorbereiden.