Lieve meiden, hier ben ik eindelijk weer eens even! Druk gehad deze week vandaar. @French, sucsex... echt een leuke! Hoe gaat het met je? @Puksem, balen van de bijwerkingen! Neem je de pillen voor het slapen in? Dat heeft de gyn wel tegen mij gezegd, dan heb je het minste last. @Wendy, ook al zo'n last van bijwerkingen. Balen hoor meid. Maar ja, voor het goede doel... @Esther, spannend! Je bent volgens mij 1 van de weinigen die er echt voor kan gaan hier toch? Heel veel succes! En veel plezier in Valkenburg! @Cede, welkom hier! En natuurlijk veel succes bij de eerste ronde clomid. Sta je wel onder controle dmv echo's? @Simba, en hoe is het moment met de ovutesten? heb je al positief getest? @Bengel, spannen voor je maandag. Als 100 mg niet aanslaat, waarom stappen ze dan niet over op 150 mg? En wat is dat spuiten precies (wat voor hormoon en hoevaak)? Lijkt me eng zeg! @Jody, wachten duurt zo lang.......... ik zit ook op het bankje. Voor jou nog een klein weekje! Voor de anderen die ik vergeten ben... sorry! Maar natuurlijk ook veel succes! Voor mij is het ook stilte voor de storm. Moet wachten... en dan beginnen met provera voor ik 100mg clomid ga nemen.... Fijn weekend!
Lieve meiden, hier ben ik eindelijk weer eens even! Druk gehad deze week vandaar. @French, sucsex... echt een leuke! Hoe gaat het met je? @Puksem, balen van de bijwerkingen! Neem je de pillen voor het slapen in? Dat heeft de gyn wel tegen mij gezegd, dan heb je het minste last. @Wendy, ook al zo'n last van bijwerkingen. Balen hoor meid. Maar ja, voor het goede doel... @Esther, spannend! Je bent volgens mij 1 van de weinigen die er echt voor kan gaan hier toch? Heel veel succes! En veel plezier in Valkenburg! @Cede, welkom hier! En natuurlijk veel succes bij de eerste ronde clomid. Sta je wel onder controle dmv echo's? @Simba, en hoe is het moment met de ovutesten? heb je al positief getest? @Bengel, spannen voor je maandag. Als 100 mg niet aanslaat, waarom stappen ze dan niet over op 150 mg? En wat is dat spuiten precies (wat voor hormoon en hoevaak)? Lijkt me eng zeg! @Jody, wachten duurt zo lang.......... ik zit ook op het bankje. Voor jou nog een klein weekje! Voor de anderen die ik vergeten ben... sorry! Maar natuurlijk ook veel succes! Voor mij is het ook stilte voor de storm. Moet wachten... en dan beginnen met provera voor ik 100mg clomid ga nemen.... Fijn weekend!
hoi maritt waarschijnlijk krijg ik geen 150 mg omdat zowel 50 als 100 mg helemaal niks teweeg gebracht heeft: allebei die cycli kwam t niet verder dan 11 mm. Ze vermoeden dat 150 dan ook niet doet wat t zou moeten Ik vermoed zelf dat ik puregon moet gaan spuiten. Als je googeld op puregon, is er een site wat precies laat zien hoe dat moet. Dit hormoon komt direct aan op je eierstokken, tenminste zo heb ik het begrepen. Ook heb ik begrepen dat als bv op dag 11 nog niks te zien is, dat ik 'extra' wat kan spuiten om iets te laten groeien, maar ik hoor maandag hopelijkhoe dat allemaal werkt enzo... hoe is t met jullie allemaal dames? Gr bengel
Hallo allemaal, Even eruit geweest want weinig tijd gehad. Heel veel berichten na mijn laatste bezoekje... Helaas nog voor niemand een positief bericht. Hopen op kerstcadeautjes dan maar Vandaag is het mijn 1e cyclusdag (opgewekt door primolut). Op dag 5 (woensdag dus) ga ik starten met 2x 50 mg clomid (1e ronde). Waarom ik met 100 mg ga starten heeft de gynaecoloog niet gezegd en ik heb het niet gevraagd (ik was op dat moment al heel erg overrompeld over de diagnose PCO dat ik daar niet aan gedacht heb). Ik moet op 2 januari pas terug naar de gyn omdat ze tussen kerst en oud en nieuw alleen maar spoedpatienten zien en het voor die tijd 'vol' zat... Cyclusdag 14 (ongeveer eisprong als clomid aanslaat) is dus op 22 december. 2 januari zou dan dag 25 zijn.... Ik zit dus met een vraag. MOCHT de clomid goed aanslaan en er is (door 2x 50 mg clomid) overstimulatie, dan weet ik dat dus niet omdat ik niet op controle kan komen.... Vind ik toch wel wat eng... STEL JE VOOR dat er meer dan 2 eitjes springen en bevrucht worden.... ok, een 2 of 3-ling daar kan ik nog wel inkomen, maar meer..... nee, daar zit denk ik niemand op te wachten. Ook heb ik gelezen dat als er overstimulatie is (en dat word gezien tijdens controle), je niet mag klussen. Wat moet ik nu doen? Wat vinden jullie hiervan? Weten jullie wat ze op dag 25 (2 januari en dus voor mij controle) kunnen zien? Ik vraag me een beetje af wat het nut heeft van controle NA de eisprong.... Kunnen ze dan zien OF er een eisprong heeft plaatsgevonden? Sorry voor misschien mijn wat verwarde vragen, maar het zit me niet zo lekker (vooral dat ik niet op controle kan net voor 'de geplande' eisprong). Alvast bedankt allemaal en veel succes en geluk weer in deze maand!
wow meteen 100... dat heb ik volgens mij nog nooit gelezen! Maarre misschien toch ff het ziekenhuis opbellen met je vragen.. en een 2 of 3 ling zit ik zelf ook niet op te wachten, al zou ik een 2 ling toch niet zo erg vinden. Maar controle na je eisprong lijkt me ook nutteloos (ik bedoel dat om te kijken hoeveel eitjes er gesprongen zijn) want ik neem aan dat met een beetje mazzel ze al bevrucht zijn.. ik had dat trouwens ook gevraagd, stel ik heb meerdere eitjes die springen. toen zei mn gyn heel luchtig: ow maar ze hoeven neit allemaal bevrucht te worden... uhhh jah ok...
Hoi Wendy, Ja, ik zat zo te denken, misschien vond de gyn de PCO te erg voor 50 mg, of hij geeft me dubbele dosis vanwege (ongeveer) 10 kg overgewicht (lijkt me ook niet echt heel erg veel te veel maar goed, dat is nou eenmaal zo).... Een 2-ling zou ik geweldig vinden, maar meer, nee daar zit ik niet op te wachten... We hopen natuurlijk dat er op 2 januari al iets zichtbaar is maar dat lijkt me sterk. Ook al zou ik zwanger zijn, een zwangerschapstest wijst dit dan nog niet eens uit.... Dan kan de gyn dat toch ook niet zien? Nou, ja misschien moet ik de gyn maar even bellen, maar dan hoop ik niet dat hij zegt dat ik dan nog maar even niet moet beginnen met de clomid.... Dank je voor je antwoord!
Heeej dieseltje.. joh 10 kg is helemaal niet veel.. volgens mij heb ik hetzelfde.... en pco te erg? ik weet het niet? lijkt me niet? maar ik heb er geen verstand van.... er is toch maar 1 eitje dat moet gaan groeien... Ik denk het ergste wat de gyn dan kan zeggen, is dat je maar 1 van de 2 tabletjes in moet nemen. en 2 januarie... dan zit je op dag 25 van je cyclus? het zal dr om hangen.. mn gyn zei dat ik tussen dag 14 en 25 een eisprong kan krijgen. en met dag 40 als er nog niets te zien is menstr/zwangers. moest ik een nieuwe spoedafspraak maken.
@Bengel, Ik zal eens kijken op die site! Ben benieuwd wat je maandag te horen krijgt! Succes @Dieseltje Helemaal geen verward verhaal hoor! Ik snap het precies! Heb je mijn verhaal gelezen? Ik moet nu wachten met mijn 2e ronde clomid (50 mg sloeg niet aan) en dus ook met het slikken van provera omdat als ik nu zou beginnen ik precies in de sluitingstijd van ziekenhuis zou zitten (2 weken met kerst en oud/nieuw) en dan kunnen ze me dus niet controleren. Inderdaad ivm overstimulatie. Ik vind het dus echt raar dat jij wel gewoon kon starten met provera. Ze kunnen op CD 25 wel zien of er een eisprong heeft plaatsgevonden, dit aan de hand van je bloed. Ik zou als ik jou was eens bellen met het ziekenhuis en je vraag voorleggen! Welk ziekenhuis ben je onder behandeling trouwens? De meeste ziekenhuizen (en dan bedoel ik ook 'onze' afdeling) gaan gewoon door met onderzoeken. Overigens ook gek dat je niet met 50mg gestart bent, maar gelijk met 100mg!
Nou Wendy en Maritt, Bedankt voor jullie antwoorden. Ik zal maandag eens even bellen. Ik word behandeld in ziekenhuis Dirksland (kennen jullie vast niet). Ik heb er verder allemaal niet zo'n verstand van, dat maakt me wat onzeker. Het is dan wel fijn dat ze op 25 kunnen nagaan a.d.v bloedonderzoek of je een eisprong hebt gehad, maar stel nou dat.... er meer dan 2 eitjes zijn die dan ook nog eens bevrucht worden? Aan de ene kant denk ik, die kans is ooooohhhh zo klein maar je weet maar nooit. Mij lijkt die 10 kg overgewicht ook niet ramzalig hoor, en of PCO gradaties heeft weet ik ook niet, was alleen mijn gedachtengang..... Ik heb alleen wel zoiets, als de gyn zegt dat ik dan maar clomid moet slikken en veilig moet klussen,...... ja dag, daar slik ik geen clomid voor. Dan nog maar een maand wachten en dan mbv primolut maar later starten met clomid... Het zou kunnen dat ik er maar 1 moet gaan slikken..... Hoop dat ik de gyn te pakken krijg. Wanneer zou de afspraak bij de gyn moeten plaatsvinden volgens jullie als ik een vervroegde afspraak mag maken? Dag 13 ofzo? Dus 21 dec?
Hallo meiden! @ Wendy: balen zeg, dat je zo last heb van je maag/darmen. Het is ook niet niks wat we allemaal voor spul naar binnen moeten werken. @ Jody: word je al gek van het wachten? Dat vind ik persoonlijk het ergste van alles: dat eeuwige wachten, wachten, wachten... Hopelijk gaat de komende week snel voorbij! @ Bengel: spannend zeg, ik ben benieuwd wat je maandag te horen krijgt. Dat spuiten lijkt me wel heftig, zeg. @ patje20: ik neem de Clomid ook 's avonds in, maar ik vond de bijwerkingen sowieso wel meevallen. @ Marit: wanneer mag je met de provera beginnen? @ Dieseltje2: apart zeg dat je pas in januari controle krijgt, terwijl het je eerste ronde (met nog wel 100mg) is. Ze hebben nog geen enkel benul hoe je reageert op de Clomid. Misschien vind er idd wel overstimulatie plaats. Misschien moet je daar gewoon maar niet over nadenken... (makkelijker gezegd dan gedaan, i know). Hoe is het met de rest? Hier krijg ik goede signalen van mijn lichaam door (dalende temp, pijnlijke borsten, vruchtbaar slijm), maar nog geen duidelijk positieve ovulatietesten . Misschien duurt het nog een paar daagjes, ik zit pas op cd 16... Ik word er wel erg onzeker door. Op het ene moment denk ik: ja, ik ga een eisprong krijgen! Jippie!, en op het andere moment denk ik: mijn lichaam houdt me voor de gek! Hmmm... ik krijg denk ik pas rust als ik een posi ovulatietest in mijn handen heb. Die zal ik toch wel kunnen vertrouwen?
dag meiden ik lees mee en wens iedereen heel veel succes met alles hier maar steeds wachten en wachten beetje dode tijd. er gebeurt niet zoveel. Ook per ongeluk geen natuurlijke eisprong (temp blijft laag) maandag wezen bloedprikken en as maandag spermaonderzoek 18 dec dan eindelijk alle uitslagen en gesprek met gyno en mannetje over hoe het verder zal gaan Ook wel een beetje eng hoor. hoe zal het zijn met de snelheid van de zwemmertje etc etc afwachten dan maar Alies
@Simba, die ovulatietesten kan je wel vertrouwen hoor! Echt spannend! Ik kan volgende week zondag op zijn vroegst beginnen (maar dan heb ik net heftige ongesteldheid met de jaarwisseling en daar zit ik niet echt op te wachten) Ik was er zo ziek van vorige keer, niet normaal meer! Misschien schuif ik het een paar daagjes op. Misschien ook niet, als ik echt niet kan wachten... Het wachten duurt nu al zo lang! @Dieseltje, ik ken het ziekenhuis in Dirksland toevallig wel hoor! Ik heb daar hele goede verhalen over gehoord en ook zelf ervaren (in het algemeen, niet gyn oid) (itt bijvoorbeeld het ziekenhuis in Spijkenisse). Ik blijf het erg vreemd vinden dat ze je niet onder controle willen hebben. Zou het geen foutje van de gyn geweest zijn, dat ze vergeten is dat ze in die periode gesloten zijn? Ik moest mijn gyn er nl ook aan helpen herinneren.
hallo allemaal! hier is het ook druk geweest en ik was ook aan het wachten op de en wat denken jullie?....vandaag ongi geworden! netjes op de 3e dag dus 1 dag eerder dan de vorige keer. ik ga maandag starten met clomid 100mg en ik hoop dat de eitjes gaan groeien deze ronde maar ik hoop nergens op @marittt: he meid! dat zal wel vervelend zijn dat je met oud en nieuw ongi bent maar misschien valt het nu wel mee....ik ben vandaag ongi geworden en ik heb nog geen krampje gevoeld! en dat was de vorige ronde wel anders....maar niet iedereen is het zelfde natuurlijk. @dieseltje2: kan je anders niet wat later met je kuur beginnen....net zoals marittt....ik vind het ook een eng idee zonder controle. ik zal als ik jou was maandag ff het ziekenhuis bellen.
@French, zo meid het komt weer een stapje dichterbij! Heb je je afspraak bij de gyn al weer gepland? Bij mij waren de eerste 2 dagen van de ongesteldheid niet zo heftig, maar de 3e dag wist ik niet waar ik het moest zoeken! Misschien was het ook wel zo heftig omdat het de eerste keer was? Ik weet het niet. Nou ja, ik kijk wel wanneer ik start. Ik had het trouwens gisteren met mijn man over het volgende: op zich is als je eenmaal de juiste hoeveelheid clomid gevonden hebt en je dus een eisprong hebt de kans groter dat je zwanger wordt omdat we zo goed in de gaten worden gehouden bij de gyn en we dus precies weten wanneer er geklust moet worden? Je kan geloof ik ook maar max 6 rondes van 1 hoeveelheid clomid krijgen?
Hallo meiden, Ja French, ik ga maandag even bellen, het zit me niet helemaal lekker. Ik ben vorige week woensdag met primolut begonnen, ben dus nu (flink) ongesteld..... dus later met de kuur beginnen, daar is het al te laat voor. Nou, ja, ik ga er maar vanuit dat het allemaal goed komt... Ik duik zo weer lekker mijn bed in, want ik verga van de buikpijn....
@Dieseltje: Pfff eng hoor gelijk met 100mg beginnen. Ik kreeg er maar 50 en er was idd sprake van overstimulatie, maar omdat ik goed in de gaten ben gehouden zagen ze dat er uiteindelijk maar 1 is doorgegroeid. Ik zou denk ik maandag toch maar ff navraag doen hoor. Want een meerling zit je denk ik niet op te w88.... @French: Nou mijn duimpjes gaan draaien, en hoop op een mooi eitje voor jou deze ronde. @Marit: Niet afwachten hoor... Strakjes krijg je er spijt van als het toch mee valt. Helaas weet je dit niet van te voren. Makkelijker gezegd dan gedaan waarschijnlijk. @Simba: Spannend hoor ik hoop voor je op een streepje, zodat jullie gericht kunnen klussen! Nou hier alles nog ok. Temp is ietsjes aan het dalen, maar dit kan las ik bij ff. Heb nergens meer last van gelukkig. Die buik/blaas pijn is gelukkig weg. Heb nu wel last van wit afscheiding. Terwijl ik dit normaal niet heb. Ach ja zullen de hormonen wel zijn. Nog 5 dagen en dan weet ik meer. Succes weer allemaal!
@Jody, inderdaad spannend voor jou! Ik zal voor je duimen! Als ik wacht, gaat het om 2 dagen hoor. Dus dat valt nog wel te overzien... @Dieseltje, ik ben het met de anderen eens hoor! Ik zou ook zeker bellen maandag! Het is niet alleen dat je niet op een meerling 'zit te wachten', het is ook nog onverantwoord voor je lichaam zei mijn gyn. Zoals ik al eerder zei, zijn ze niet vergeten dat je niet op de gebruikelijke dag op controle kan komen? Ik moest mijn gyn er ook aan herinneren.
Ik ga ZEKER bellen maandag en vragen of ik vrijdag de 22e op controle mag komen, desnoods bij een andere gyn. Jullie horen ervan! Ik moest voor 4 weken later een afspaak maken. Dat zou uitkomen op 27 dec (voor mij cyclusdag 19). Hij zei er wel bij dat hij een latere eisprong dan cyclusdag 14 verwachtte omdat ik cyclussen van 60 tot 90 dagen heb... vandaar dat hij 4 weken vroeg genoeg vond. Jullie hebben gelijk, het is niet verantwoord voor mezelf.... Een 2-ling zou geweldig zijn, maar meer, nee, daar zit niemand op te wachten denk ik. Bedankt voor jullie antwoorden.
Maritt, Sorry had je bericht over ziekenhuis Dirksland nog niet goed gelezen. Ja, ik vind het ook een fijn ziekenhuis. De gyn die ik heb gehad, ik voelde me heel erg op mijn gemak. Mijn man trouwens ook. Hij ging heel rustig te werk maar daarnaast vertelde hij ook gelijk het plan....(uitstrijkje, inwendig onderzoek, medicatie etc.) Ik heb met mijn mannetje afgesproken dat ik morgen ga bellen, we even het advies/reactie van de gyn afwachten, maar dat we er wel voor gaan mocht de afspraak niet verzet worden (alleen als de gyn anders adviseerd doen we het natuurlijk niet).