Toen we 6 weken na de bevalling op nacontrole gingen bij de verloskundige, vroeg ze op een gegeven moment welke anticonceptie we zouden gaan gebruiken. Ik vertelde dat ik over een poosje met de pil wilde beginnen. Toen zei ze: "gebruik tijdens de eerste strip ook maar condooms", op een toon alsof ze blijkbaar al vaker had meegemaakt dat die eerste strip niet helemaal betrouwbaar is. Heeft iemand hier ervaring mee of hier weleens iets over gehoord? In de bijsluiter staat gewoon dat als je begint op de 1e dag van je menstruatie, hij dan meteen veilig is. Ik heb zelf de afgelopen maanden een regelmatige cyclus gehad en ben 2,5 week geleden weer met de pil begonnen. Maar geen condooms erbij gebruikt, het lijkt mij zo'n onzin?
wij hebben voor de zekerheid wel extra veiligheid gebruikt, ook mijn ha zei dat je dat beter kon doen
Oh... Maar is dat niet alleen als je heel snel na de bevalling met de pil begint? Ik heb dus 5 maanden gewacht en heb in die 5 maanden een heel regelmatige cyclus gehad (wel met vroege eisprong).
tegen mij is gezegd eender wanneer je met de pil begint na 1maand , 5maand,2jaar,,, heeft altijd een maandje tijd nodig om effectief te kunne werken
Hmm, nou dan vind ik het toch wel even spannend. Ik schrok namelijk vandaag omdat ik moest niezen en daarbij felle pijn voelde onder in mijn buik. Dat had ik ook toen ik net zwanger was bij de vorige zwangerschappen. Maar ik zit nu op cyclusdag 18 dus het lijkt me niet dat ik nu al zwanger zou kunnen zijn. Misschien gewoon heel erg hard geniest... Ben benieuwd of er nog meer reacties komen, ik was namelijk erg verbaasd toen de verloskundige het zei en in de bijsluiter van de pil wordt er verder niks over gezegd.
nee ? in mijn bijsluiter stond het wel hoor weet alleen niet meer van welke pil heb der al verschillende gehad
In mijn bijsluiter stond dat als je op de 1e dag van de menstruatie begint, hij direct betrouwbaar is. Als je op een willekeurige dag begint, moet je 7 dagen aanvullende anticonceptie gebruiken. Ik slik de microgynon 30.
Wat raar dat ze dat allemaal zeggen. Bij mijn weten is een pil gelijk veilig als je 'm op de 1e dag van je menstruatie slikt, en als je 'm later of eerder slikt is ie de 1e week niet veilig, maar de rest van de strip wel.. Hoe komen ze daarbij? Zou het anders zijn voor een vrouw die recent bevallen is? Waarom zou dat dan anders zijn..? Vaag...
Bij mij staat er ook dat pas de tweede strip helemaal veilig is. Ik ben ook net weer begonnen en durf het nog niet aan zonder condoom. Better safe dan sorry.
Welke pil slik jij dan? Want in mijn bijsluiter staat er niks over in. Ik heb eergisteren de laatste pil genomen dus we zullen zien de komende dagen.