suiker toegevoegd in potjes van kruidvat

Discussie in 'Voeding' gestart door saskie, 18 okt 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. saskie

    saskie Lid

    11 jun 2007
    52
    0
    0
    Laatst potjes fruit en groente van kruidvat gekocht. Ik maak altijd zelf het fruit en groentehapje maar een potje is wel eens handig als we weg zijn. Maar nu las ik dus op de verpakking dat er suiker is toegevoegd aan zowel de groente als fruit potjes vanaf 4 mnd. Ik dacht dat babyvoeding en ingredienten streng gecontroleerd werden en dat suiker helemaal niet toegevoegd mocht worden in babyvoeding. Wie weet hoe dit zit? Bij alle andere merken (ah, friso, nestle,nutricia)heb ik nooit suiker er in gezien.
    Vind het nogal raar.
     
  2. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    12 nov 2008
    17.671
    2
    0
    Zuid-Holland
    www.kruidvat.nl

    KRUIDVAT BIEDT KWALITEIT... Kruidvat garandeert de beste kwaliteit babyvoeding: de ingrediënten en de bereiding van Kruidvat babyvoeding voldoen aan de allerhoogste eisen. De zorgvuldig geselecteerde ingrediënten worden zelfs al tijdens de groei regelmatig gecontroleerd op kwaliteit. Kruidvat Fruit en Maaltijden worden gemaakt met een van de modernste productieprocessen waardoor de groenten en fruit na het oogsten snel kunnen worden verwerkt. Op deze manier blijven de vitamines en mineralen maximaal behouden.

    Kruidvat Fruit potjes bevatten een kleine hoeveelheid toegevoegd suiker om de smaak te verbeteren. Toegevoegd suiker dient ter compensatie van de soms natuurlijke zure smaak van bepaalde fruitsoorten. Het is dus wisselend per variant óf en hoeveel suiker er is toegevoegd. Bijvoorbeeld de variant Appel, Banaan, Mango met Granen bevat geen toegevoegd suiker omdat deze fruitsoorten van nature niet zuur smaken. Er zijn Europese richtlijnen die bepalen hoeveel suiker er mag worden toegevoegd aan voeding bestemd voor baby’s en peuters. Dit zijn slechts kleine hoeveelheden. Kruidvat Fruit voeding blijft ruim onder deze richtlijnen. Op het etiket is het wettelijk verplicht alle suikers gezamenlijk te vermelden; dit zijn de natuurlijke vruchtensuikers (uit het fruit zelf ) en het toegevoegd suiker.

    Kruidvat Maaltijden bevatten een kleine hoeveelheid toegevoegd zout voor het verbeteren van de smaak. Ook voor toevoegen van zout aan babyvoeding zijn er wettelijke Europese richtlijnen. Dit zijn uiteraard kleine hoeveelheden waar Kruidvat Maaltijd potjes ruim onder blijven.

    Kruidvat Fruit en Maaltijden bevatten geen conserveermiddelen, kunstmatige kleurstoffen en/of aroma’s.


    VRAGEN OVER BABY- OF KINDERVOEDING?

    Bel gratis 0800-9992229 (24/7)
    Het Kruidvat Kindervoeding Team (diëtisten, artsen en specialisten) beantwoordt graag je vragen over zwangerschap, borstvoeding, opvolgmelk en bijvoeding of je kunt een persoonlijk advies krijgen.
     
  3. Nadia77

    Nadia77 Actief lid

    24 dec 2007
    286
    0
    0
    Ondanks de uitleg vind ik het onzin: ik maak al mijn voedingen zelf, voeg geen suiker of zout toe en Timo vindt het heerlijk. Het toevoegen van suiker of zout is geen verbetering van de smaak: een baby weet niet beter! Mijn mening: zelf maken of de duurdere variant van Nutricia of Friso kiezen (en even checken of er geen suiker of zout is toegevoegd).
     
  4. mamavanukkie

    mamavanukkie Fanatiek lid

    2 jul 2008
    3.253
    16
    38
    Brabant
    Kruidvat staat hierom bekend, Het zal wel binnen de richtlijnen zijn, maar ik heb ze hierom nooit gekocht. Zoals hierboven gezegd, friso en olvarit doen dit niet.
     
  5. Ik vind de uitleg ook onzin, zelfs in de potjes met worteltjes (toch al lekker zoet van zichzelf) zit suiker!
     
  6. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    ik koop die kruidvat zooi ook niet. gewoon vers en olvarit. en die van mij eet als een bootwerker dus
     
  7. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Ja, ik schrok er ook van! Ik maak het altijd zelf maar toen ik net begon met bijvoeden vond ik een potje wel handig. het kan dan wel binnen de richtlijnen zijn, het is niet nodig! Zelfgemaakt eet zoontje altijd met smaak en nooit suiker gemist! Is het niet juist goed voor de smaakontwikkeling dat hij ook zure smaken leert kennen??
    Tegenwoordig doe ik niet meer zo spastisch met een heel klein beetje toegevoegd zout of suiker, maar als je met 4 maandne begint en ontdekt dat je net je kindje toegevoegd suiker hebt aangeboden.... nee, ik was not amused!
     
  8. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    ieder zo zijn ding.
    maar amy-lynn eet ze wel van de kruidvat.
    hier zeggen we nee tegen suiker en wel koekjes of spekkies geven(hierbij zeg ik zeker niet dat jullie dat doen hoor!)
    ik wil me niet te druk maken om kleine hoeveelheden suikers die ze vroeg of laat toch wel binnen zal gaan krijgen.
    had vroeger een vriendinnetje die van haar moeder nooit iets mocht hebben van suiker of vettigheid(chips en dergelijke)
    en zodra moeder er niet bij was.......vrat ze de suikerpot leeg of kocht snoep enz.
    dus echt tegenhouden gaat niet lukken
    maar nogmaals.....
    dit is wel natuurlijk mijn mening
    en ik respecteer het als iemand geen suikers geeft aan hun kindje.
     
  9. saskie

    saskie Lid

    11 jun 2007
    52
    0
    0
    Ik koop ze niet meer en die ik heb gooi ik gewoon weg. Suiker en zout hoort niet in babyvoeding!
    tnx voor de reacties
     
  10. vruchtje24

    vruchtje24 VIP lid

    2 jan 2007
    13.192
    431
    83
    Vrouw
    home sweet home
    Jeetje dat wist ik helemaal niet. Had 1 keer potje van Kruidvat in huis, maar gelukkig lustte zoonlief het niet:). Nu maak ik bijna altijd vers en anders een potje Olvarit of Friso.
     
  11. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Wat belachelijk,..laten we kinderen vooral niet proeven hoe dingen smaken,..stel dat ze leren dat verschillende producten ook verschillend smaken;)! En een beetje zuur gaat er hier goed in hoor. Ik vind het schande,...zeker voor babies vanaf 4 maanden.
     
  12. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    hier zuur ook wwel lekker. zoals kiwi en perzikken van de zomer vond ze heerlijk. soms vond ik het echt wel een beetje zuur als ik ook es proefde
     

Deel Deze Pagina