Ik ben nu 6 maanden zwanger en ben in totaal al 12 kilo aangekomen waarvan 7 kilo in de laatste 2 maanden. Moet ik mij nu zorgen maken dat ik suiker heb of waar kan dit door komen? Ik kom echt elke week een kilo aan!
Heb net mijn bloedsuiker getest bij mn moeder en 2 uur na mijn avondeten (pizza en toetje yoghurt) was mijn bloedsuiker 7,3 en daarna nog eens getest 3 uur na het avondeten en toen was de waarde nog hoger 7,7. Vraag me nu af of ik direct mijn gynaecoloog moet bellen dinsdag of dat deze waarde niet verontrustend is. Ben namelijk bang dat ik zwangerschapssuiker heb. Vooral omdat mijn moeder diabetes type 1 heeft en ik dus zo snel zoveel kilo ben aangekomen de laatste weken.
Nou mijn suiker was 7.4 de eerste keer met bloedprikken . Ze hebben toen zo´n testje gedaan, nuchter naar vk even prikken, thuis gaan eten en toen weer terug. Toen ik dus weer moest prikken was hij 6.9 was dus iets te hoog. Ze houden een streef aan van 6.8 aan dus ze vondt het een beetje overdreven om mij meteen door te sturen naar de gyn. Dus moest ik die week erop weer een test doen. Ik had precies hetzelfde gegeten alleen dan geen optimel maar gewoon melk, toen was hij 5.6 Dat was dus helemaal goed. Jij moet het dus wel even aangeven aan je vk want jij hebt een behoorlijke hoge suiker.
Veel aankomen hoeft geen voorbode te zijn van zw.suiker hoor! Ik kwam tot week 25 een halve kilo per week aan, dus toen zat ik ook op 12/13 kilo en deed niks geks. Omdat ik al wat overgewicht had voor de zwangerschap en een grote baby verwacht heb ik al 2x een glucosedagcurve gedaan en die was goed. Je waardes mogen nuchter niet meer zijn dan ong. 5,5 en 2 uur na eten niet meer dan ong. 7,5. Mijn vk houdt overigens een max. niet-nuchtere waarde aan van 7,8! Maar wij zijn geen vk/gyn, die geeft denk ik vanzelf aan of je je bloedsuiker moet laten testen of niet (meestal tussen week 24 en 28). Ik vind het wel heel vreemd dat je waarde meteen na het eten lager is dan 3 uur erna, dan heb je denk ik niet goed getest of nog wat gegeten tussendoor.
Ok ik heb juist nuchter getest en toen had ik 4.1 Hopelijk is het 2 uur na mijn ontbijt dan ook niet hoog meer. Kwam misschien doordat ik gisteren als avondeten pizza en stratiatellayoghurt gegeten had dat hij daardoor zo hoog was?
Ontbeten met twee kiwis, 1 sinaasappel en 2 sneetjes volkoren brood met ham en le vache qui rit kaasje. 1 uur na het ontbijt weer geprikt en toen was mn bloedwaarde 6,6. Nu over een uur nog eens.
Heb net weer getest 2 uur na het ontbijt en toen was hij 5,1 mm/l Dus gelukkig geen diabetes dan. Kwam waarschijnlijk dus toch door die pizza en stratiatella yoghurt gisteravond dat ik op 7,7 zat. Ik ga nu wel niet meer zoveel snoepen als eerst!
Ja, een hele pizza is ook wel een bult koolhydraten, maar dat moet af en toe gewoon kunnen hoor! Ik zou het anders eens overleggen met je vk hoe en wat voordat je jezelf op een dieet gaat zetten!
als je suiker na het eten maar onder de 9 is dan is het goed hoor!!!!!!!!!! nuchter moet ie onder de 6 zijn!!!!!!!!!!!!!