Hier ook niet hoor. Meeste baby's beginnen daar mee rond n maand of 4 dacht ik. E draait wel een rondje om z'n eigen as als die in de box op z'n buik ligt en boos is. @jadie hier ook borstvoeding en 'down under' is het zo droog is de savanne... verder doet 'het' nog steeds een beetje pijn met naar binnen gaan zeg maar.. maar dat zal door de droogte vd savanne komen denk ik zo.. Ik bloed sinds vandaag alweeeer het is nu 20 dagen geleden vanaf de dag dat ik dacht ongesteld te zijn geworden. Beetje snel voor weer een menstruatie lijkt me zo.. heb met de ha overlegd en kan morgen de pil gaan ophalen wat mag incombinatie met de borstvoeding om te kijken of we het zo een beetje kunnen regelen want hier heb ik echt geen zin in.. Ben benieuwd! E slaapt de afgelopen dagen van 23.00 tot 07.15 heeerlijk! Manlief en O staan dagelijks om 06.00 op, maar daar tukt meneer vrolijk doorheen. Zo fijn!
Hallo dames. Fijn dat het in de regel met iedereen best goed gaat Noor fijn dat jij je nu ook een stuk zekerder voelt. Ajo jij vroeg van de voeding toch? Ik zou gewoon ophogen hoor. De een heeft gewoon meer nodig dan de ander. Zou ook zeker niet afgieten na minder die schep heb je toch al klaar gemaakt. Dan is het juist prettig dat hij zelf kan stoppen wanneer hij voldoende heeft. Tenminste dat vind ik altijd. Hier is het heel wisselend qua voeding. De ene keer drinkt ie het helemaal op de anders keer maar 90 a 100. Ik maak 120 met 4 scheppen klaar. Als krijg 17 juli zijn eerste prikjes. Hier stelt de nacontrole van de vk niks voor. Meer een gezellige afspraak. Ze vraagt wel van alles en of je nog last heb van hechtingen enz maar ook gewoon van hoe is het en wat leuk je weer te zien. Hier ook geen hechtingen gechecktm bij mijn dochter ook niet. Net als bloempje ben ik ook wel klaar met mijn broek uit doen voor anderen haha. Volgende week nog na de gynaecoloog voor een na gesprek en dan echt klaar. Vins het ook fijn, a is morgen 6 weken. Dan is toch dat hele kleine eraf en word ie al iets steviger haha. Ik heb vandaag de pil weer gehaald. Ga gewoon beginnen. Wou eerst wachten op ongesteldheid ( was laatst toch niet ) maar volgende week vrijdag op vakantie voor een weekje dan wil ik echt niet ongesteld worden daar. Bloeden is ook al wel een week of 3 ong gestopt. Vorige week ook alweer wezen zwemmen. Met dat warme weer na een buitenbad heerlijk. Mijn moeder mee en a onder de boom in de wandelwagen en wij om beurten met mijn dochter erin.
Vandaag bij de verloskundige geweest voor eindgesprek en inderdaad is het gewoon een gezellig praatje was wel heel fijn om weer even dingen door te nemen van de bevallingsdag. Weer iets afgesloten B doet het super relaxed drinkt elke 4,5/5 uur en slaapt veel ertussen. Gisteren dacht ik al een bewuste lach gezien te hebben maar dacht veels te vroeg daarvoor, echter vandaag toch weer en al meerdere keren, wat super leuk om te zien moest zelf tranen wegslikken, en wat ben ik trots dat mijn heerlijke ventje al kan lachen. Morgen komen de buurvrouwen (dat zijn er een aantal woon buitenaf) om nog te komen kraamschudden gezellig. Verder een rustig weekendje voor de boeg. Heerlijk heb er al zin in.
Meer baby's die verkouden worden? Rohan begint een beetje te snotteren. Overdag heeft hij er weinig last van. Maar 's avonds en snachts reutelt hij soms gewoon. Ben vanavond begonnen met neusspray. Nog meer tips om die verkoudheid zo goed mogelijk door te komen?
Warme douche aanzetten met de ramen en deuren dicht en daar samen met Rohan gaan zitten! Heb je een beetje het effect van stomen, maar echt stomen mag zo jong nog niet. Maar dat werkte hier altijd heel goed. En snachts het hoofdeinde van z'n bedje iets omhoog doen, dan ademt ie wat makkelijker.
Dat soort dingen heb ik gelezen inderdaad. Overdag gaat het wel. Maar 's avonds gaat hij echt snotteren. Hij is wel heel moe. Hee veel slapen en zijn flessen drinken kost gewoon moeite. Zo sneu.. Maarja.. je weet dat het er aan zit te komen..
Gelukkig maar. Hier is a erg makkelijk. Wel af en toe was last van krampjes maar gaat steeds beter. Op dit moment hebben we vooral veel te stellen met onze oudste. Die kan zich echt zo onmogelijk gedragen dat je gewoon niet meer weet wat je Dr nog aan moet doen. Zucht. Vandaag was weer zo'n dag
Zoooo herkenbaar @madameV E heb je echt geen omkijken naar. Baby uit het boekje heerlijk! Maar oh men o men die peuter pubertijd van de oudste. Ik schaam me serieus soms rot als ik met m over straat loop en hij weer eens begint te rotzakken. Krijsen schreeuwen huilen gewoon zo hup, uit het niets als ie ook maar heeel even z'n zin niet krijgt. Hij is de laatste zooooooo aan t uittesten. Word er niet goed van! De hoek is op dit moment een vaak geziene plaats voor m . Het is een periode..... Zeggen ze haha!
Heel herkenbaar ook hier. Mijn dochtertje is soms ook heel vervelend en aan het uitdagen, vooral als ik bezig ben met D. Vorige week heb ik hier met haar over gesproken: dat ik zie dat ze goed kan luisteren als we samen zijn, maar dat het niet lukt als ik met D. bezig ben en hoe dat komt. Ze zei: dan denk ik dat je alleen de mama van D. bent en niet mijn mama. Echt moeite met het delen van de aandacht dus. Daarbij komt dat ze deze week voor het laatst naar de peuterspeelzaal gaat en vorige week is wezen kijken/wennen op de basisschool. Na de vakantie gaat ze naar de basisschool. Dat is allemaal heel spannend natuurlijk. Dus ik snap wel dat ze soms lastig is, al is het op dat moment heel vervelend. Wat bij haar wel werkt is een beloningssysteem. Dus dat hebben we maar weer opgestart. Gelukkig gaat met D ook alles goed. Het is een heerlijk mannetje. Hij is over het algemeen rustig en tevreden. Hij lacht al af en toe naar ons, zo schattig.
Zeer herkenbaar. Z is erg verlegen. Dus gedraagd zich in t openbaar en bij anderen meestal prima. Het is meer thuis. Dingen niet willen opruimen. Niet na bed willen en er weer uit gaan etc. Ze huilt ook telkens weer als ik haar bij ouders of schoonouders breng. Volgens mij ook omdat a wel weer met me mee gaat. Vanochtend heb ik ze voor t eerst beide een ochtend na mijn schoonouders gebracht. Hier ook een beloningssysteem maar soms is het net of ze een waas voor Dr ogen heeft dan heeft ze gewoon schijt aan alles. Ze heeft nu een lijst tot we op vakantie gaan vrijdag met 3 vakjes per dag voor een sticker. Als ze die voor driekwart vol heeft krijgt ze van ons een kadootje. Nou. Dit is dag 3 en ze heeft 6 stickers. Dus ook al 3 niet. Maar ik hoop dat als ik straks ook weer aan het werk ben alles weer een beetje in normaal ritme komt. Is voor ons allemaal beter denk ik. Ik begin vrijdag 28 juli weer. En jullie?
Phoe. Lijkt me lastig een peuterpuber en een baby. Ik zie het bij mijn beste vriendin. Dochter van 3 en baby van 5 maanden. Dochter js haar flink aan het uittesten. Probeert ze bij mij ook. Maar bij mij krijgt ze de kans niet. Bij haar moeder kan ze veel flikken omdat ze domweg de ene fiets niet heeft om er tegen in te gaan. Als het meisje bij mij thuis is en ze probeert me uit krijgt ze 2 vriendelijke waarschuwingen. De 3e keer verhef ik mijn stem. Meer is niet nodig. Zo mak als een lammetje. Maar ja. Vreemde ogen dwingen natuurlijk. Hoewel ik wel een tweede moeder voor haar ben. Letterlijk want ben haar peetmoeder. Met Rohan gaat ook alles volgens het boekje. Zit nu in zijn eerste sprongetje. Maar merk er weinig van. Ja alleen de leuke dingen. Dat hij meer gaat kijken en langer. Hartstikke leuk! Hij is nu ook meer wakker. Vandaag na elke fles 2.5 uur wakker geweest en na de fles van 7 uur zelfs ruim 3 uren. Hij is nu dus helemaal versleten. Zelf ben ik een heel stuk relaxter geworden. Ik slaap beter. Ik maak me minder druk en ga gewoon mee in zijn ritme en dat gaat goed. Verder ook geen omkijken naar hem. Je hoort hem alleen als hij honger heeft. Of als hij net als vanavond heel erg moe is. Maar dat komt nooit voor. Eerste keer vandaag. Dus ook wij mogen in orde ze handjes klappen. Ik begin half augustus weer met werken. Ben er ook echt aan toe. Ik ben geen thuis zitter. Tot mijn verlof werkte ik 2 banen.. en in de zomer gewoon 50 uur in de week. In de winter 30-35 uur. Verveel me nu dus kapot. Ben het thuis zitten echt zat..
@Imona ga je nog minder werken of gewoon dezelfde uren weer terug. Ik werk sinds mijn dochter 26 uur en de rest? Inderdaad vreemde ogen dwingen dat is echt zo'n verschil. Hier is ze elke week ook een dag bij beide opa's en oma's . En ondanks dat ze Dr dus heel veel komt ( ook daarnaast nog ) gedraagd ze zich echt alleen zo thuis. Dat zag ik vroeger al aan mijn neefje en nichtje. Waren ze heel lief tot mijn schoonzus of zwager kwam. Dus het heeft helaas niet zo zeer met de aanpak te maken imona. Maar puur dat het gewoon bewaard wor tot thuis waar ze toch het meest op hun gemak zijn. Maar daar komen we ook wel weer overheen tis een fase haha Fijn dat alles zo goed gaat met jou en met Rohan. Feit is echt relaxte mama relaxte baby. A zit nog steeds op flessen van 120 heel soms als ie lang niet heeft gehad of voor het naar bed gaan maak ik 150 klaar maar eigenlijk drinkt ie 120 al niet eens helemaal op. En bij jullie? Hij groeit wel als kool dat kan ik op t blote oog al wel zien haha!
Ik ga straks 20-25 uur werken. Een hele stap minder dus. Maarja. Wil wel graag zelf mijn kind opvoeden ipv mijn schoonouders.. Rohan krijgt 150. Drinkt hij ook niet altijd helemaal leeg. We hebben een paar keer geprobeerd om 's avonds meer te geven maar dat heeft geen zin. Hij komt standaard om half 4-4 uur en dan om 7 uur -half 8.
Ik werk voor mezelf, heb mijn eigen praktijk. Voor mijn verlof werkte ik ongeveer 10 u in de week. Doordat ik vervanging moest regelen voor tijdens mijn verlof, kon ik niet verder groeien. Nu hoop ik wel verder te kunnen groeien. Ik wil uiteindelijk ongeveer 20-24 u in de week werken. Dat zijn dan client-uren, daar komt nog wat uur aan administratie enzo bij. Het voordeel is dat ik mijn eigen tijd kan indelen, en dat de uurtarieven (ook na aftrek van inkomstenbelasting) hoger zijn dan wat ik (omgerekend) per uur bij een baas zou verdienen. Dus in minder tijd verdien ik meer. Maar het fijnste is wel dat ik kan doen wat ik leuk vind, op een manier waarvan ik denk dat het past bij mij en de client, ik kan echt maatwerk leveren. D krijgt ook flessen van 120. Hij krijgt er nu nog 6 per dag. Dat is eigenlijk teveel, maar hij slaapt nog niet door en ik zou niet weten hoe we er een fles af zouden kunnen halen. Hij komt ongeveer om de 4 uur overdag en om de 4 of 5 (soms 6) uur 's nachts. Hoeveel flessen geven jullie?
En wat voor praktijk heb je? A drinkt er ook meestal 5 tot 6 van 120 en die gaan ook nog niet helemaal op. Dat is ook niet teveel hoor. Of gaat het je meer op 6 x voeden @AJO
@madameV: ik begeleid mensen met ADHD en/of Autisme. Ik ben orthopedagoog. Ik dacht dat je als richtlijn voor de flesvoeding moest aanhouden: 150 ml per kilo gewicht, en dan dat verdeeld over het aantal flessen. D weegt ruim 4 kh, dus dat is 600 ml. Dat zou dan 100 ml per fles moeten zijn ongeveer. Hij krijgt nu 6 x 135 (120 ml + 4 schepjes), dat is 800 ml. Of geeft het niet als je daar overheen gaat? Het aantal voedingen wordt vanzelf minder, als hij doorslaapt dan valt er al een fles af.
Ja joh. En het is een richtlijn hè. Ze hebben niet allemaal precies hetzelfde nodig. A drinkt de fles niet leeg dus zit wel rond de 100 per fles. Maar ik denk maarzo als ze meer nodig hebben dan is dat zo. En laatst zei CB ook dat het heel normaal is tussen de 1 en 2 maanden na 150 te gaan. Nou dat is dan net zoveel ong. Alleen kan a dat hier echt nog niet op. Drinkt nu hooguit 2x per dag 120,4 helemaal op
Wat is het rustig hier ik denk dat iedereen druk is met de kleine net als ik hahaha Gisteren naar het bureau geweest en hij is nu 4135 gram al precies een kilo zwaarder dan bij de geboorte tjee wat gaat dat hard en wat voel ik me trots dat met borstvoeding niet gedacht dat ik het zo lang zou volhouden ik ga ook gewoon door nu het loopt zo goed. Ook de eerste prikken gehad arm kind wat was die boos helemaal paars aangelopen en je ziet dat die huilt maar je hoort niks zo boos wat zielig voelde me helemaal schuldig. Vanacht ook 39,6 koorts ervan en jengelig dus toch maar 60 mg paracetamol gegeven nou dat werkt half uurtje sliep als een roos en kwam pas weer om 7 uur vanaf 2 uur en nu weer mijn vrolijke mannetje wat lekker lacht. Vanmiddag krijg ik de uitslag van zijn bloed nacontrole van het geelzien wat echt nu snel minder wordt gelukkig. Iedereen een goed weekend.
Jij ook een goed weekend @jadie! A krijgt de eerste inenting maandag over een week. Dat is dan de 2e x CB. Nog net op het randje want de eerste moet eigenlijk voor 2 maanden en dat is de dag erna ( tenzij je niet ent, of later maar dan moet je dat doorgeven ) maar we zijn nu een weekje op vakantie in noord Holland dus moest de afspraak wel verzetten. Hier gaat verder alles goed. Hij heeft alleen nog steeds zo erg last van krampjes zo sneu. Heb al infacol en wat van vsm maar helpt niet altijd even goed. Bij z was het zo rond 2 maand over dus daar hoop ik nu ook op. Wel grappig z word de 18e 3 precies wanneer a 2 maanden is haha. Verder ben ik druk bezig met het sporten weer fanatiek oppakken en op mijn voeding letten. Was deze week weer een kilo kwijt erg blij mee. Nog 2.5 zwangerschaps kilo's. Maar liefst nog ietsje meer. Helaas is het bij mij nooit vanzelf gegaan ( na mijn dochter was ik de kilo's zo kwijt maar heb ik erg veel moeite gedaan voor nog eens 20 extra na dat gewicht wil ik graag weer terug )