Als het stopcontact van de wasmachine aan staat krijgen wij een schok van de trommel. Nu vraag ik mij af of dat: A) de machine niet goed meer is (wast verder prima). B) het stopcontact met aardlek niet goed meer is dan. Als ik het stopcontact uitschakel (touwtje) dan komt er geen schok meer. Ik vermoed dus dat de wasmachine niet langer veilig is. Maar het is zonde om een werkende wasmachine weg te gooien als het bij het stopcontact verholpen zou kunnen worden (en zaak van de woningstichting neem ik aan).
Mijn man zegt het volgende: dat het aan het stopcontact kan liggen als de groen gele draad niet aangesloten is..(Of dat er een draadje los geraakt is aan binnenkant?) Dat losraken van een andere kleur kabel kan komen door het veelvuldig trekken aan het koordje Als die kabels wel aangesloten zijn dan het volgende: jullie hebben een probleem met de aarde..(die is onderbroken dmv breuk in kabel of dat er ergens iets los zit bij de wasmachine De wasmachine is dan niet meer geaard.. Dat geeft geen 220 volt schok maar van minder kracht
Heb je al geprobeerd wat er gebeurt als je de stekker van de wasmachine in een ander stopcontact stopt?
Op een andere plek aansluiten zou ik niet snel doen omdat we naar beneden moeten voor de andere aarde plek. Bij nader inzien ziet de stekkerdoos die met een kabeltje vast zit aan de wasmachine groep er niet helemaal goed meer uit. Dus wij gaan een nieuwe doos halen en gelijk een nieuwe (kortere) kabel. Maakt de lengte van het snoer naar de contactdoos uit mbt tot warmte? Kan hij dan beter precies lang genoeg zijn of liever wat langer?
Er zit geen contactdoos aan de muur. Het is een schakel punt waar een kabel vast gezet hoord te worden. Als wij geen doos zouden gebruiken moeten wij de stekker eraf knippen. Beetje een rare aansluiting hier. Inmiddels nieuwe doos en kabel gehaald. Moet nog geplaatst worden. Ben benieuwd.