Ik ben vorige week bij de gyn geweest omdat ik continu tussentijds bloedverlies heb en een onregelmatige cyclus. Op de echo was te zien dat ik pcos heb. Kan iemand me daar meer over vertellen. Ik krijg nu eerst eerst bloed onderzoek en daarna gaan we verder kijken.
https://www.freya.nl/kinderwens/diagnoses/polycysteus-ovarium-syndroom-pcos/ Op deze site staat wat algemene informatie. Pcos is per vrouw verschillend. Een collega van mij heeft het ook, maar zij heeft helemaal geen cyclus. Vorig jaar is ze slechts 1x ongesteld geweest. En anderen hebben wel gewoon een cyclus. Ik zou de onderzoeken even afwachten.
Ik heb ook pcos, maar je kunt er inderdaad heel veel over vinden op internet. ik ben benieuwd naar de verdere behandeling!
Hoi Natassie, Wat vervelend ! Ik heb ook pcos. Ik zelf ben vorig jaar januari gestopt met de pil en heb sindsdien 2x maar gemenstrueerd. In september ben ik bij de HA geweest met een doorverwijzing voor een echo. Daar zag je meteen de bekende parelkransen op. Daarna kon ik helaas pas november terecht bij de gynaecoloog. Deze heeft officieel de diagnose pcos geconstateerd. Daarna heb ik eerst een provera kuur van 10 dagen gekregen om te kijken of de boel regelset kon worden. Dit was een kunstmatige menstruatie. Daarna even helemaal niks rondom de feestdagen. En nu ben ik begonnen met 50 mg clomid. Deze heeft voor nu het resultaat 1 rijpe follikel. De meeste artsen starten met clomid als eerste behandeling. Sommige vrouwen hebben reactie op 50 mg met meteen 3 rijpe follikels andere vrouwen reageren er helemaal niet op. De clomid kan uiteindelijk opgebouwd worden tot 150 mg. Slaat 150 mg ook niet aan gaan ze vaak over op spuiten. Dit kan ook eerder al zijn als je heel heftig op de clomid reageert in de vorm van emoties of hormonale klachten. Heeft de arts je al een voorstel voor medicatie gedaan ?
Je kunt best veel invloed uitoefenen op pcos met voeding en leefstijl. Hoe is je voedingspatroon? Hoeveel beweeg je? Vooral suiker en bewerkte voeding zijn zeer slecht voor pcos.
Ik heb een erg druk schema met werk en andere dingen verder eet is gezond maar ben sind de diagnose gestart met sporten3 x in de week anderhalf uur. Voel me al stukken beter en heb nu ook geen last meer van tussentijdsbloedverlies zit vandaag op cd 14. Zal mijn benieuwen. Heb wel gewoon een menstruatie alleen is mijn cyclus erg onregelmatig van 28 tot 46 dagen. Ben benieuwd moet maandag bloedprikken en de 21 ste dag. En dan na 28 dagen terug komen bij de gyn. Ben benieuwd wat hij dat gaat zeggen. Zijn er ook vrouwen die zonder hormonen zwanger zijn geraakt. En alleen met gezonder leven zijn zwanger geraakt met pcos. Ik ben namelijk niet zo voor hormonen.
Ik heb ook pcos, in 2014 geconstateerd en bgonnen in de mmm maar toen even kinderwens op een laag pitje. Heb me in de tussentijd ingelezen op internet en toen ik in 2016 opnieuw ben gestopt met de pil ben ik een aantal supplementen gaan gebruiken en daardoor had ik weer een cyclus met een eisprong. Bij mij heeft dat dus geholpen. Maar iedereen is anders.