N.a.v. een topic hieronder wil ik even wat peilen. We weten niet of er hier ooit een tweede kindje bij zal komen maar we hebben wel wat zitten fantaseren over namen. Voor een jongen word de naam Thijs (of eventueel Daan of Luuk, maar Thijs staat bovenaan). Verder willen we hem vernoemen naar de vader van mijn vrouw, Fernando. Mijn vrouw is ook katholiek en in haar familie is het traditie dat ieder kind de naam María (met accent vanwege Spaanstalig) krijgt, vaak als volgnaam maar in haar geval ook als roepnaam. Onze dochter heeft ook María als volgnaam en mijn eigen naam is Mariëlle wat ook van Maria komt dus ik pas ook mooi in de traditie. Dus als er hier een volgend kindje komt moet ook hij of zij de naam María krijgen om niet buiten de boot te vallen in de familie. Voor een jongen zou het dan dus Thijs María Fernando of andersom Thijs Fernando María worden. Maar hier in Nederland is dat niet gewoon dus ik vraag me af of we dit wel kunnen maken. Het is echt een dingetje voor de toekomst en een keuze die we misschien nooit hoeven te maken maar n.a.v. dat topic hieronder ben ik toch wel even benieuwd naar jullie meningen. Vinden jullie het kunnen of is het echt pest gevoelig?
Onder de gelovige mensen is het vrij normaal om Maria als 2de of 3de naam te gebruiken, ik zou het om die reden ook niet afschrijven. Bijna alle mannen in de familie van mijn ex hadden Maria in hun naam, puur door de katholieke achtergrond. Van Maria tot Mia
Nog niet zo lang geleden was het binnen de Nederlandse Katholieke gemeenschap heel gewoon om Maria aan een jongen als derde of vierde naam mee te geven. Ik weet niet precies wanneer dat minder is geworden, maar volgens mij komt het zo nu en dan nog wel voor. Persoonlijk vind ik de naam Maria als derde naam best kunnen, terwijl ik geen Chistelijke achtergrond heb. Als tweede naam zou de naam niet mijn voorkeur hebben.
Mijn ex had dat ook, in zijn doopnaam. dus jongensnaam Maria dan achternaam. zelf zou ik er niet voor kiezen maar ja das mijn mening
Ik weet dat het in Spaanstalige katholieke gemeenschappen inderdaad heel gewoon is. Bij mijn vrouw in de familie heet iedereen María, ook de mannen. Er zijn zelfs mannen die María in hun roepnaam hebben (haar oom heet José María). Maar ik wist niet dat het in Nederland ook gewoon was voor mannen... Als dat zo is lijkt het me geen probleem.
Mijn man en zwager hebben Maria als vierde doopnaam. Eerste naam, daarvan is hun roepnaam afgeleid, dan twee namen die vernoemingen zijn van de peetouders en dan als laatste nog Maria. Als roepnaam zou ik het in dit deel van Europa niet doen, maar als doopnaam kan het prima. Meestal kennen mensen elkaars doopnamen toch niet.
Niks mis mee. Wij doen hetzelfde bij de doopnamen. Mijn man en zijn broers hebben ook allemaal Maria in de namen. En het is toch een op en top Hollands (christelijk) gezin. De doopnamen worden op school helemaal niet gebruikt, dus pesten vanwege die naam lijkt me een erg kleine kans hebben.
Inderdaad hier word het ook nog steeds in katholieke families gedaan geloof dat een paar neven van mij ook Maria in hun doopnamen hebben staan. Tja en hoe vaak gebruik je de 2de of 3de naam nou eigenlijk. Dus als het een gewoonte is in de Spaanse familie ach waarom dan niet.
Ik kan me herinneren dat wij vroeger op de basisschool altijd aan elkaar vroegen of we nog meerdere namen hadden. Tegen de tijd dat we van school gingen zaten wist iedereen het van elkaar. Maar misschien was dat wel alleen onze klas... Ik kan me er iets bij voorstellen dat een jongen het in zo'n geval niet leuk zou vinden om te zeggen dat hij María heet. Aan de andere kant hoop ik dat hij er trots op zal zijn om deze naam te dragen.
Mijn man heeft maria ook als 3e naam. Dat komt hier in brabant veel vaker voor. Komt inderdaad oorspronkelijk vanuit t katholieke geloof, om kinderen met maria te vernoemen (meisjes en jongens dus). Dus als doopnaam.
Ik ben ook katholiek, maar we hebben bewust gekozen om de naam Maria NIET te gebruiken. Zowel niet voor een jongen, als voor een meisje. Sowieso is er bijna niemand in onze familie die Maria heet gelukkig, want vind het een vreselijke naam. Maar dat is persoonlijk hoor. Als merendeel van jou familie de naam Maria als 2e, 3e, of 4e naam heeft, dan zou ik het zeker voortzetten, en die naam ook aan jullie dochter/zoon geven.