Ik piep er even tussenuit, even een weekje ontspannen in Turkije en bij terugkomst gaan wij vol aan de bak met het IVF traject. Ik ben erg ongeduldig dus kan hopelijk wat geduld 'vinden'. Denk dat ik vooral na zoveel jaar wil weten of het ons gegund is of niet. Zo dat we verder kunnen met ons leven. Lastig....Nou ja succes meiden met alle afspraken en sterkte met alle klachten.
Hi Arie, Wat vervelend dat je steeds last hebt van spotting/doorbraakbloedingen. Ik heb dat ook een tijd gehad. Ik slik nu de Zoely pil. Daar had ik ook een tijd lang last van rommel en toenemende pijn. Het rommelen qua spotting is nu onder controle, maar de pijn neemt nog steeds toe. (Pijn links onderin mijn buik, mijn 'normale' plek en veel uitstralende pijn naar rug/stuit/been/.) In augustus heeft de gyn geprobeerd om er een spiraaltje bij te plaatsen in de hoop dat de combi van die twee voldoende zou zijn. Anders moest ik over op orgametril. Het is alleen niet gelukt om het spiraaltje te plaatsen toen. Slik je de pil nu wel al door, zonder stopweek? Ik ben zelf van mening dat je beter minder pijn kan hebben door of pijnmedicatie of (in jouw geval denk ik) hogere dosering hormonen. Blijkbaar is de pil niet genoeg voor je, anders zou je daar geen last van moeten hebben. Dus het is juist wel goed om het Vu te bellen. Misschien kan het zelfs telefonisch tijdens het endo spreekuur? Denk dat de volgende stap voor jou microgynon 50 zal zijn. Beetje hoger, maar nog wel een gewone pil. Of de Zoely! Heel fijne pil al zeg ik het zelf! Daar zou je zelf ook naar kunnen vragen dan. Ik vind het erg rot voor je dat het niet gelukt is meid. Ik weet nog hoeveel verdriet ik gehad heb voor het gelukt was als iemand vertelde dat ze zwanger waren of als ik op kraamvisite moest. Dus hier vandaan een dikke knuff, want ik kan denk ik niets zeggen dat het makkelijker maakt. Erg lief van je dat je mee blijft lezen en meiden van advies voorziet als dat kan!
He Arie Ik wilde toch ook nog even reageren. Ik heb altijd heel veel baat bij Depot Provera gehad. Is wel een prikpil maar de enige die mijn agressieve endo tegen kon gaan. Hierdoor ook nooit last van spotting of doorbraakbloedingen gehad. Hopelijk vind je iets wat goed bij je past.
He dames, Lees en leef ook nog af en toe even mee met jullie lotgenoten, al plaats ik ook niet meer zoveel omdat het voor mij ook zo tegen einde oefening aan zit helaas @Arie, als jij nog zoveel last hebt, ga je er naast medicatie nog iets aan doen? Of heb je dat al gedaan? Ik heb afgelopen september mijn linker eierstok laten verwijderen (nadat ik vorig jaar al een zware endometriose operatie had ondergaan) omdat ik echt constante pijn had en op gezette momenten in de cyclus was dit zelf met pijnstillers niet meer te houden. Bij mij ontwikkelde zich elke cyclus een cyste die dacht dat hij een eitje was en wel tot 6 cm groeide En wederom was de endometriose weer helemaal aan de darmen geplakt en op andere plaatsen Moest ook helaas iets langer in zekenhuis blijven dan gepland, maar... Nu 2 maanden later en ik voel me werkelijk geweldig. Heb me in jaren niet zo goed gevoeld en mijn energie niveau is (ondanks dat ik nog wel lekker optijd naar bed wil, waarschijnlijk door de narcose) stukken hoger en heb weer veel meer zin om dingen te ondernemen. Kan alleen maar zeggen dat ik iedereen het beste wens en hopelijk ook met resultaat
Simoon, goed om even van je te horen! Heftige operatie heb je gehad. Fijn dat je je nu weer goed voelt. Hebben jullie nog plannen voor behandelingen, of laten jullie het erbij? Liz, zijn jullie al begonnen? @ego: vanochtend de eerste puregon gespoten. Straks de eerste menopur. De cyste was gelukkig weg afgelopen vrijdag, dus we zijn weer van start!
@Simoon klink heel goed zeg (nou ja dat stuk dat jij je beter voelt dan) verder is het natuurlijk gewoon een k*t ziekte. Ik ben van plan om na dit IVF traject zoveel mogelijk weg te laten halen. In ieder geval mijn enige overgebleven eierstok maar zsm weg! Fijn dat het resultaat goed is in elk geval. @Stiertje spannend zeg! Hoe verloopt het spuiten? Heb je nog ergens last van of gaat dat allemaal wel? Wij hebben morgen een uitgangsecho en dan in de avond de eerste Elonva er in. Ik hoef dan 7 dagen niet te spuiten en dan ga ik deca en puregon spuiten geloof ik. Best spannend. Ik ben erg benieuwd hoe het met de cystes is gesteld maar heb er weinig last van op dit moment. Heb wel mijn hele vakantie last gehad van duizeligheid en misselijkheid. Heel vervelende en nog nooit eerder gehad. Denk eigenlijk ook niet dat het hier mee te maken heeft. Maar 'leuk' dat we tegelijk lopen Stiertje!
Na 1 spuit is het nog wat vroeg om ergens last van te hebben. Puregon is een vriendelijk goedje om te spuiten en het naaldje is zo dun dat ik het niet eens gevoeld heb. Ik weet uit ervaring dat de hoeveelheden die ik krijg (75 puregon en 150 menopur) goed bij mij passen, dus ik verwacht geen rare reacties. Straks potjes breken en spulletjes mengen met de menopur, das even goed opletten. Jij succes morgen!! Ik moet as. vrijdag weer een echo.
Ja jij gebruikt andere medicijnen dan ik. Ik heb gister de eerste injectie gezet van Elonva die werkt 7 dagen en scheelt dus elke dag prikken. Ik heb as zondag weer een echo! Ben benieuwd....Had trouwens nog wel een cyste maar erg klein ongeveer 1,5cm en met antibiotica tijdens de punctie moet het geen probleem zijn.
Heb wat advies nodig van Endo dames die IVF doorlopen of hebben gedaan. Ik ben maandag begonnen met een spuit Elonva voor 7 dagen. (Dat scheelt elke dag puregon prikken. Ik heb het ziekenhuis gevraagt waarom ik dit middel krijg maar het is een vrij nieuw middel vertelde ze en blijkbaar gebruiksvriendelijker want je hoeft maar 1 keer te prikken. As zondag heb ik de eerste echo) Maar nu heb ik dus sinds vandaag echt enorme pijnsteken in mn eierstok. Ik begrijp dat er iets gebeurd. Maar ik wil graag weten of er meer meiden zijn die dit herkennen. Het komt een beetje met vlagen maar is echt heel gemeen. Ik ben wel erg overgevoelig voor pijn. Maar maak me nu gelijk heel veel zorgen over hoe ik dit moet gaan volhouden. Als iemand advies of ervaring heeft hoor ik het heel graag.
He Liz, Ik heb geen ervaring met ditzelfde medicijn maar ik denk dat deze bedoeld is om de groei van eicelblaasjes te stimuleren? Als dat zo is dan doet het denk ik hetzelfde als Gonal F, wat ik heb gebruikt. Dat is ook een stimulerend hormoon voor de aanmaak en groei van eicellen. Toen ik met dat hormoon begon had ik last van dezelfde pijn als dat ik bij mijn eisprongen ervoer. Ik denk dezelfde pijn als die jij nu voelt? Ik denk dat het normaal is omdat je eierstok ineens tegennatuurlijk veel eicelblaasjes aan gaat maken.
Ja klopt Endo is zo'n FSH medicijn. Ik denk inderdaad niet dat het iets geks is maar was niet echt voorbereid op pijn. En zeker niet zo snel. Maak me gewoon een beetje druk over de komende anderhalve week. Wordt het dan steeds erger omdat ze groter worden bijv? Heb jij er dan tijdens stimuleren elke dag last van gehad of alleen in het begin? IK kan denk ik gewoon echt niet meer zo goed met pijn omgaan
@Liz: als je niet zo goed met pijn om kunt gaan, heb je denk ik wel een probleem als je endometriose hebt Sinds gisteren voel ik ook echt wel dat mijn eierstokken heel hard aan het werk zijn. Maar geen stekende pijn, zoals jij omschrijft. Meer een zeurend, drukkend gevoel. Ik kan precies aanwijzen waar ze zitten, zeg maar. Ik heb morgenochtend weer een echo. Vind het wel een beetje spannend hoor, als het maar niet te hard gaat. Ik ben nu een kilo of 2 lichter dan de vorige keer, schijnt ook invloed te hebben ...
He Stiertje Waarom maken twee kilo uit dat begrijp ik niet precies? Ik las dat er twee dosis waren. 100mg voor vrouwen onder de 50 kilo en 150mg voor alles erboven (ook vaag). Zou het kunnen uitmaken dat ik maar 1 eierstok heb dat dan de dosis misschien te hoog is Ik heb net het ziekenhuis gebeld naar de IVF verpleegster. Ze adviseren paracetemol maar dat nam ik al. Vanmiddag nog een keer bellen om te kijken of het beter of slechter gaat. Wel fijn dat er iets gebeurd in elk geval Stiertje dat is de bedoeling uiteraard. Die druk heb ik ook wel maar ik voel overal druk ook op mijn darmen. Is je echo vervroegd? Ik dacht dat je pas volgende week een echo had. Ik ben overgevoelig voor pijn geworden na ongeveer de vierde operatie. Heel erg raar maar ik had ineens morfine pompen nodig na een kijkoperatie en voelde alles in mijn lichaam zeer versterkt. Ik heb niet zo zeer last van endometriose pijn als ik eerlijk ben. Ik heb altijd pijn elke dag maar door aangetaste zenuwen en miss een klein beetje de endo. Nou ja misschien is het normaal ik heb geen idee dus ik vind het erg lastig beoordelen. Maar heb tot 3 uur wakker gelegen. Kan niet op mijn zij of buik liggen:x veel pijnstillers maar.....
Liz, hoe gaat het nu? Wat vervelend joh... Ik ken inderdaad ook alleen het zeurderige gevoel en op het laatst dat zware trossen gevoel. Maar geen extra pijn bij mijn eierstokken. Geen idee of het scheelt dat je maar een eierstok hebt. Misschien vanmiddag voor de zekerheid nog even vragen? Goed dat je gebeld hebt trouwens! Kan je nog extra rust nemen, of lekker warm bad ofzo. Het is allemaal heel spannend natuurlijk. En spanning icm de hormonen doet een hoop met je. En stomme vraag, maar hoe is je ontlasting? Als je last hebt van obstipatie kan dat ook pijn geven, vooral als die eierstok ertegenaan ligt en lekker groeit. Stiertje, jij ook lekker onder de hormonen! En dat 2 kilo verschil kan maken, daar kijk ik ook van op! En morgen de echo, spannend! Hopelijk zijn er al mooie trossen in wording te zien! Ik mag onverwacht snel al stoppen met de pil voor de cryo terugplaatsing. Eigenlijk gister al de laatste, maar dat mocht gelukkig ook twee dagen opgeschoven worden. Dan word ik namelijk nog niet ongesteld als we moppies verjaardag vieren. Vorig allemaal buikgriep en moest iedereen afgebeld worden. Dus hopelijk dit jaar een groter succes.
He Tash wat goed zeg! Wanneer heb je dan een terugplaatsing? Ik denk gewoon twee weken na je ongesteldheid toch? Of spuit je dan weer hormonen? Sorry hoor ik ben wel benieuwd hoeveel tijd er tussen zit als het bijvoorbeeld niet lukt. Deze info hebben we eigenlijk helemaal niet gehad (ook zelf niet gevraagd hoor) in het ziekenhuis. Maar je hebt dus gewoon nog kans dat je dan zwanger het nieuwe jaar in gaat?! Zou leuk zijn zeg als we alle drie tegelijk goed nieuws hebben want Stiertje loopt ook ongeveer tegelijk. Ik heb geen obstipatie echt het tegenovergestelde. Het rare is dat ik ook pijnlijke steken heb op de plek waar mn andere eierstok heeft gezeten. Vraag me af of dat misschien gewoon endo is die nu is geactiveerd ofzo. Nou ja probeer niet te veel te stressen en aan andere dingen te denken, (huis versieren voor sinterklaas feestje) Maar omdat ik maar die ene eierstok heb waar ook nog cystes in zitten heb ik het gevoel dat ik extra voorzichtig moet zijn ofzo. En vind de behandeling in het EMC tot nu niet heel erg persoonlijk. Moet bij elke echo vertellen dat ik maar 1 eierstok heb omdat ze de andere niet kunnen vinden etc en dat stoort me. Daardoor ga je twijfelen dat je niet opgaat in de massa zeg maar. Nou ja op naar een buikgriepvrije verjaardag voor jou dochter! (super leuke naam trouwens!)
Liz, volgens mij is het effect van de hormonen gewoon groter als je lichter bent. Vgl. het effect van alcohol. Maar ik weet niet met hoe veel kilo dat echt verschil maakt hoor, misschien zit dat meer in mijn hoofd. Ik ben gewoon vrij licht voor m'n lengte (1.76 m. en 60.4 kilo). Vorige keer was ik zo'n 62-63 kilo. Nee, de echo is niet vervroegd, in DD is standaard de eerste FM op cyclusdag 8. We zullen zien, ben om 8.45 al aan de beurt.
Ja, het gaat zomaar heel snel! De tp is in eigen cyclus en hoef daar verder geen hormonen/utro bij te gebruiken. Alleen Ovitrelle (zo heet het toch? vorige keer was het nog pregnyl maar ontstond er een groot tekort) om te zorgen dat de eisprong zeker die dag plaatsvind. Vanavond laatste pil en dan wachten op de eerst menstruatiedag. Geen idee wanneer dat komt. Hoop zondag, dan drukte gehad en dan komen we (waarschijnlijk) precies tussen kerst en oud en nieuw in voor de tp. Dan met kerst nog een wijntje en lekker alles eten. Niemand weet er dit keer van in de hoop dat we nu iedereen kunnen verrassen. Als het niet lukt moet ik twee weken aan de pil en dan verder met de volgende cryo's. Hoewel dat mij niet logisch in de oren klinkt. Maar daar zijn we nog niet! Als een verse tp niet gelukt is moet je trouwens een hele pilstrip slikken omdat je lichaam dan echt weer moet herstellen van de hormonen en punctie. Het zou inderdaad heel leuk zijn als we allemaal tegelijk op het wachtbankje zitten en hopelijk goed nieuws krijgen. Nou, jij rustig aan en lekker versieren. Gezellig!!! Vervelend dat je je zo'n nummer voelt daar. Die uitleg elke keer voor ze weer gaan 'roeren' gaan zou niet nodig moeten zijn! Weet eigenlijk niet meer hoe ik dat ervaren heb de vorige keer. Gaan het over een kleine twee weken weer meemaken, jeej! 'super leuke naam trouwens' > Thnx! Endo, hoe gaat het nou met jou?? En met de rest?
Nou ik heb het op een of andere manier vol gehouden tot nu. Morgen dan eindelijk de echo. Ik ben inmiddels zo rond geworden dat ik 'iets' niet meer kan zien door mijn dikke buik?! Ben benieuwd of dit allemaal zo normaal is en wat er nou eigenlijk allemaal gebeurd in mijn buik. Thanks voor de uitleg Tash! Fijn hoor is toch ook net iets natuurlijker dan met zo'n eerste punctie en terugplaatsing. Ik had geen idee dat er zoveel aan te pas kwam allemaal. Morgen even spuien tegen de arts... Hoe was iedereen zijn Sinterklaas?
He Liz, Hoe gaat het met je? Toen ik jou klachten las begon ik eigenlijk aan het begin van overstimulatie te denken. Ik had zelf wel wat gevoelige eierstokken tijdens het stimuleren en zeurderige pijn maar niet zo heftig als jij omschrijft. Mijn buik was ook wel licht opgezet maar ik was niet ineens rond. Dat kreeg ik dus wel allemaal na mijn TP en toen bleek ik dus OHSS te hebben. Ik ben benieuwd hoe je echo gisteren is gegaan Tash met mij gaat het eigenlijk heel erg goed! Dankjewel. Ik moet nog wel steeds op dokter advies halve dagen werken maar aanstaande vrijdag krijgen we weer een echo en dan zullen ze denk ik meteen wel even kijken of mijn eierstokken inmiddels al een beetje gekrompen zijn. Dus behalve soms een zeurderig gevoel door de vergrote eierstokken gaat het best wel goed Hoe is het met jou? Ik las dat je nu onverwacht sneller een TP hebt? Wat fijn! en spannend weer natuurlijk ... Heb je dan binnen nu en 2 weken al een TP?
Even een ego-berichtje: woensdag is de punctie al! Ik ben er nog een beetje beduusd van, had eerder donderdag of vrijdag verwacht. Aan beide kanten zitten zo'n 5 follikels. Ze gaan deze keer ICSI doen ipv IVF, omdat we de vorige keer met IVF maar heel weinig bevruchtingen en geen cryo's hadden (gelukkig wel een hele mooie dochter als resultaat). Liz: succes met je echo. Endo: fijn dat het goed met je gaan. En je bent alweer10 weken!