Wat een verschil dan toch he... Ik heb altijd 250 EH Puregon moeten spuiten en mijn max. was 10 follikels (laatste keer). Eerste keer maar 6 follikels... Ouwe stokkies denk ik. La Femme, duim voor je!
@Caro, ja, idd verschillend! Zeiden ze nog als troost tegen mij: jouw eierstokken doen het nog prima, jij komt voorlopig nog niet in de overgang! Zat ik toen natuurlijk helemaal niet op te wachten, maar nu is het toch een fijne gedachte. En gelukkig heb jij nu lekker een beebje in je buik. Went de gedachte al een beetje??
Stiertje, wat belachelijk veel zeg, die puregon! Het werd ook inderdaad laat opgemerkt. Bij mij is het nu al bekend. Ik heb nog geen bloed laten prikken. Ik heb ook geen idee of dat nog gebeurt. Je zei dat je in het begin 15 eitjes had. In totaal of op 1 eierstok? En wanneer heb je je cryo tp? Ik ben sinds gister totaal niet fit. Ben heel erg verkouden en gister deden mn spieren zeer. Het gaat nu iets beter. De arts zei dat dat niets hoeft te betekenen. Het heerst ook wel. Wel is mn buik wat onrustig, maar ook dat zei ze dat dat vaker voorkomt. Oh, ik word gek van onzekerheid. Ik heb er zo'n hard hoofd in...
LaFemme: in totaal 15. En op het laatst dus in totaal 30. Ik weet nog niet wanneer ik de cryo tp heb. Ben nu nog t/m 11 mei aan de pil. Op 11 mei een echo bij dr. Simons, om te kijken of die eskimootjes wel een zo goed mogelijke kans krijgen. En als alles goed is, denk ik ergens eind mei de tp. Van 2. Spannend!!! Balen zeg, dat je je niet lekker voelt. Om mij heen zijn ook veel mensen verkouden/grieperig, dus ik denk dat jij gewoon een virusje te pakken hebt. Last van de buik is echt heel normaal hoor. Er gebeurt zoveel daar binnen!! Hou vol meid!
Oh meid,ik hoop ook zo voor jou dat het nu allemaal goedkomt! Dat moet gewoon! Eigenlijk vind ik het ongelooflijk dat ze je zo lang aan de puregon hebben gehouden. Moest je wel om de dag naar het zh? Ik hoop dat ze bij mij gewoon snel op de 18mm zitten en dat er niet meer bijkomen. Pfff, ik zie nu al op tegen de nacht. Dat word weer liggen malen. Sorry hoor voor mn klaagzang, maar ik zit er gewoon doorheen
Stiertje, ik begin er wel steeds meer aan te wennen, maar het blijft nog onwerkelijk. Morgen de 2e echo. Vind het toch wel heel eng, ben bang dat het niet goed is. Toch voelt het wel goed gezien de "klachten" die ik heb. Ik laat het hier wel even weten morgen. En voor jou denk ik echt dat het wel goed komt met het vervullen van je kinderwens. Jonge eierstokken, veel cryo's. Komt vast goed!
La Femme, heb met je te doen!! Doe rustig aan, probeer een beetje te ontspannen. Een mens lijdt het meest door het lijden wat ie vreest... (dat zinnetje gebruik ik voor mezelf soms ook). Je bent nog jong en je eierstokken doen het in ieder geval goed. Voor jou komt het ook goed!!
Hoi lafemme, ik had 150 eenheden puregon en dat deed al heel goed z'n werk bij mij (met 1 eierstok), ik geloof da ik bij alle 3 de keren rond dag 12 al de punctie had, de grootste eitjes waren rond de 17 mm bij de laatste meting 2 dagen voor de punctie, dus ik schat da de grootste zo'n 2cm groot zijn bij de punctie. Ik voelde zeker ook m'n ene eierstok tijdens de stimulatie en ook de dagen na de punctie. Bij overstimulatie (en 2 eierstokken) zal dat vast nog meer voelbaar zijn lijkt me. Heel veel succes lafemme, hoop zo dat jet goed mag gaan bij jou! Houd hoop zolang het nog alle kanten op kan gaan. Musicalfan, we denken allemaal aan jou, hopelijk dat alles goed is en heb je gewoon even afstand genomen van het forum om de enorm onzekere periode door te komen. Laat graag even wat weten als het kan.
He musicalfan, ik denk regelmatig aan je. Hoe gaat het nu met je? We maken ons hier allemaal een beetje zorgen om je! Ik duim heel hard voor je! IJsvogeltje; ik snap heel goed dat je een nieuw topic hebt geopend. Maar blijf alsjeblieft hier ook regelmatig terugkomen hoor. Je kwetst mij echt niet met verhalen over zwangerschapskwaaltjes. Het is je zo gegund! Sterker nog, juist door al die positieve verhalen blijf ik vertrouwen in een mooie toekomst! En ik vermoed dat ik ook voor de anderen spreek! Hoe gaat het verder met je? Voel je je alweer een beetje beter? Tash en Nienn; hoe gaat het met jullie? Ook alweer bijna een echo? Lafemme; wat spannend dat je nu echt begonnen bent! Eerst leef je er zo naar toe en nu is het zover en komen er weer nieuwe zorgen op je pad. Ik duim heel hard voor je dat je een mooie opbrengst hebt en dat je de poging niet af hoeft te breken. Heb je trouwens al uitslag van je examen? Gehaald? Caro; hoe was je echo vandaag? Weer een mooi zwemmend kindje gezien? Wat gaat het nu toch allemaal snel bij jou he. En kan je je nog herinneren dat je zei dat de dagen zo ontzettend traag voorbij gingen .. Probeer lekker te genieten van je zwangerschap. Heb je je al opgegeven voor zwangerschapsgym oid? En wat Caro zegt; een mens lijdt het meest door het lijden wat hij vreest heb ik (alweer) eens helemaal waargemaakt. Ik zag enorm op tegen de zoladex spuit. Hoorde verhalen over een hele dikke naald en veel pijn (los gezien van bijwerkingen) Gisteren was het eindelijk zover. Maar het viel mij echt 1000x mee. Het geluidje van de spuit was nog het ergste. Ik krijg iedere 6 weken een vit B12 injectie en die is echt vele malen vervelender. Wel een beetje vaag. Ik had begrepen van de gyn dat ik Lucrin zou krijgen, maar krijg nu dus Zoladex. Volgens verpleegkundige die spoot is dat het zelfde, en het stond ook in de brief die zij van de gyn had gekregen dat ik zoladex zou krijgen. Nou ja, ik zie het maar zo dat ik nu ben begonnen aan de overgang naar een mooie toekomst Nessie; hoe gaat het met jou en de bijwerkingen? Vallen ze mee? Ik merk trouwens aan mijzelf dat nu ik even stil sta in de mmm (met 3 maanden hormoonbehandelijng en verder niets) dat de spanningen van afgelopen jaar er ineens allemaal uitkomen. Ik kan huilen om ieder klein dingetje. Vanmorgen werd bijvoorbeeld mijn sok nat toen ik door de badkamer liep nadat ik gedoucht had. Hoe erg kan dat zijn! Ik baal er echt van dat ik mij op het moment zo depri voel. Ik overweeg nu om een afspraak te maken met een psycholoog of coach oid. Ik moet natuurlijk niet hebben dat als ik straks met de ivf mag starten, het niet lukt omdat ik te gespannen ben . Ik probeer mij wel te onspannen en afleiding te zoeken maar dat lukt mij nog niet echt. Hebben jullie ervaring met mentale hulp? Ijsvogeltje, Jij maakte wel eens gebruik van acupunctuur toch? Werd je daar rustiger van en was je tevreden over de acupuncturist? Misschien moet ik dat ook maar eens proberen. Knuffel voor allemaal! Muk
@muk: balen voor je dat je je zo naar voelt! Deprigevoel is een bekende bijwerking van lucrin. Wat ik maar wil zeggen: het kan natuurlijk zijn dat het komt omdat je nu voor je gevoel even stilstaat in de MMM, maar het is meer waarschijnlijk dat het van die troep komt die je in je lijf hebt gespoten. Niet dat het wat uitmaakt voor hoe je je voelt, maar de oorzaak kan dus wel verschillend zijn. Zoladex: nooit van gehoord trouwens. Zal wel dezelfde werking hebben als lucrin ... Sterkte meis! @caro: hoe was echo??
@ Lafemme: en vannacht een beetje kunnen slapen? Vervelend dat je je zo rot voelt. @ Mukje: Zoladex is me wel bekend, dat komt op hetzelfde neer als Decapeptyl en Lucrin. Ik vind het niet meer dan logisch dat er nu dingen uit gaan komen, je staat maanden stil, maar je zit toch te wachten tot je kan gaan beginnen met ivf. Ik vond het zelf wel fijn die 2,5 maand 'rust' en heb in die tijd regelmatig gemediteerd om tot rust te komen. Dat hielp bij mij goed. Verder geen hulp gezocht, maar er wel over nagedacht. Je moet doen wat goed voor je voelt en lekker even rust nemen van het moeten.
Stier; het komt ( nog) niet door de hormonen. Ik voel mij al wat langer down, maar heb gisteren pas de eerste hormoonspuit gehad. Ik ben wel bang dat die rotzooi mijn downgevoel nog meer versterkt. Ik hoop maar dat die zon eindelijk eens een keer echt gaat en blijft schijnen. Daar word je toch ook vrolijker van. Mijn hobby is mijn tuin en daar kijk ik ook naar uit. Nog even en dan staat alles weer in bloei en kan ik mijn aardbeitjes oogsten! X muk
@muk: oke, nee, dat zou wel heel snel zijn qua reactie. Gelukkig is het inderdaad het 'goede' seizoen met hopelijk heel veel mooi weer en lekkere aardbeien! (Wij straks ook weer; heb er wel eens likeur van gemaakt, heerlijk!).
Pff ben ff pissig meiden. Ik zit nog op een ander forum en daar werd me even gezegd dat ze vind dat ik verplicht ben om mee toen doen met mvm. Ik was het in het begin van plan, maar was toen te onzeker. En nu voel ik me lichamelijk gewoon niet lekker (misselijk) en zie het niet zitten. Ik voelde me er ook wel schuldig over, maar verplicht ben je toch nooit. Wij endo meiden moeten al veel meer doorstaan om zwanger te kunnen worden, moet ik me hier dan ook nog rot over gaan voelen?
We hebben ons kindje gezien!!! Hij/zij was heel beweeglijk en spartelde in het rond, zo mooi!!!! We zagen de armpjes bewegen en de beentjes had ie over elkaar. Prachtig!! Hij/zij is 4 cm. lang nu. Klopte precies met de termijn, ben zelfs nog een dag vooruit gezet. Ben heel erg blij en opgelucht. Zo bijzonder dat dit in mij groeit, ons eigen kind. Mukje, sterkte met je neerslachtige gevoel... . Ik denk ook dat als het zonnig weer gaat worden, je je al een heel stuk beter voelt. En dan de combinatie met het hele medische traject erbij. Het is ook niet niks allemaal! Misschien nog een last-minute naar de zon boeken? Het is echt goedkoop op het moment heb ik al gezien. Denk goed om jezelf!
@ Caro: oooo wat geweldig! Heerlijk voor jullie om jullie kindje te zien en dat alles goed gaat. Is nu het besef er? Ik hoop nl. dat dat komt na de volgende echo. Bedankt voor je berichtje. Ik voel me er echt rot door, net of ik een ander iets aan doe door niet mee te doen. Maar ben blij dat je snapt wat ik bedoel.
@caro: joehoe voor mooie echo! Fantastisch meid! En nu kun je hopelijk steeds meer gaan genieten. @nien: je bent helemaal NIEMAND verantwoording schuldig. Wat denken ze wel! (Zo kan ik me ook wild ergeren aan de dames van de 'borstvoedingsmaffia'. Laat mensen alsjeblieft in hun waarde zeg!) Doe wat goed voelt voor jou, en laat ze maar lekker in de ... zakken.
Ja Nientje, het besef is er nu echt! Ik zei ook tegen de echoscopiste: hèhè, nu durf ik er pas van te genieten. "Dat moet je nu ook zeker doen!" zei ze.
Nienntje; natuurlijk hoef je je er echt niet rot over te voelen hoor!!! en al helemaal niet verplicht! Ik heb bij de zwangerschap van mijn dochter wel meegedaan. ik heb doorgezet voor het goede doel maar ik vond het verschrikkelijk. De lucht van dat conserveringsmiddel....dat was niet te combineren met zwangerschapsmisselijkheid. Ik ging er letterlijk een paar keer van over mijn nek. Ik heb toen heel hard geroepen 'dit nooit meer'. Nu ik zelf volop in mmm zit begin ik daar wel iets genuanceerder over te denken. Maar eigenlijk vooral omdat ik mij soort van verplicht voel. Een vriendin van mij had overigens helemaal geen last van die lucht dus dat is wel persoonlijk. Maar laat je vooral niet beïnvloeden door wat anderen vinden dat je moet doen. Dat hoor je in die hele mmm al genoeg. Moet wel lachen om je opmerking dat je 'pissig' bent over het 'moeten' pissen in een potje