Endometriose en in de Medische Malle Molen

Discussie in 'MMM clubs' gestart door Caro31, 21 jan 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. musicalfan

    musicalfan Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    2.279
    0
    0
    Over adoptie:

    Ook al zou ik het willen, financieel gezien kan ik dat niet opbrengen.
    Adoptie is inderdaad wel iets waar je goed over na moet denken, maar als je daaraan begint, wordt je helemaal door een molen gehaald. Ze willen werkelijk alles van je weten.
    Je bent vaak minstens 4 jaar verder voordat je een kindje in je armen mag sluiten.
    Wat ik wel geloof is dat je net zoveel kunt houden van een biologisch eigen kindje als van een adoptiekindje. Ooit hoorde ik daar een ontzettend mooi verhaal over van iemand die beide had.
     
  2. musicalfan

    musicalfan Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    2.279
    0
    0
    #342 musicalfan, 28 okt 2010
    Laatst bewerkt: 28 okt 2010
    En nog even een stukje (gekopieerd van mezelf)

    Ik ben zelf geadopteerd uit India toen ik 9 weken oud was en ik ben echt ontzettend gelukkig.
    Ik heb de liefste ouders die ik me maar kan wensen en een lieve zus(niet biologische zus en ook geadopteerd). Zij zijn voor mij mijn ouders en niemand anders. Zij hebben mij gevormd tot wie ik ben geworden. En daar ben ik heel blij en dankbaar voor.
    Ik heb een fijne jeugd gehad en ook nu kan ik altijd bij mijn ouders en zus terecht.
    Mijn ouders zijn altijd eerlijk en open over de adoptie geweest.
    Mijn moeder zegt altijd jij bent niet uit mijn buik geboren, maar uit mijn hart.
    Ik had er niet aan moeten denken waar ik was terechtgekomen als ik niet geadopteerd was. Ik denk dat mensen die hun kindje afstaan en dat gaat zeker wel met pijn in hun hart, het beste met hun kindje voorhebben, ze willen een goede toekomst voor hun kindje.
    Ik weet niets over mijn biologische ouders, maar ik heb daar helemaal geen behoefte aan. Dit zijn voor mij mijn ouders en niemand anders.
    Ook over het feit dat adoptiekinderen altijd maar probleemkinderen zijn. Ik ken gezinnen met adoptiekinderen en gezinnen met biologisch gezien eigen kinderen en van de biologische gezinnen zijn er veel ouders uit elkaar gegaan en een aantal kinderen "ontspoord".
    Je kan mij nog meer vertellen. Dat gebeurd echt niet alleen maar bij adoptiekinderen. Want zodra daar een probleem is ligt het altijd meteen aan het feit dat een kind geadopteerd is!! Daar ben ik het echt niet altijd mee eens.
    Dus mensen die bezig zijn met het adoptieproces, laat je hier niet door afschrikken. Geef jullie kindje een liefdevol en warm gezin.
     
  3. Herma

    Herma Bekend lid

    15 sep 2007
    846
    0
    0
    leidster kinderdagverblijf
    Nijmegen
    Hoi Musicalfan, ik had je stukje al eens gelezen en vind het echt mooi verwoord!

    Dames, ik heb nog een vraag voor degene die bekent zijn met ivf/icsi. Na een aantal dagen puregon te spuiten merk ik dat de endo erg opspeelt. Last van mn eierstokken en een zwaar gevoel in mn onderbuik. Vooral met gaan zitten, fietsen en wc gaan. Mn buik is ook ogezet, kan mn skinny jeans niet meer aan hoor. Hebben jullie dat ook??? Zou dat komen door dat er eitjes gaan groeien of doordat de endo opspeelt???

    Groetjes Herma
     
  4. mareille28

    mareille28 Actief lid

    3 sep 2010
    129
    1
    0
    werk in de zorg
    twente
    hallo allemaal,,

    al een tijdje niks van me laten horen, maar zit nu in de 'overgang' pfff wat een bijwerkingen krijg je er gratis bij zeg, voel me net een oud mens van 80!!! last van mega opvliegers, zweten....
    ook nog steeds last van een zere buik en dat al meer dan 2 weken, heb gisteren de gyn gebeld die zei, dat hoort er allemaal bij!! heb dus een lang half jaar voor de boeg, hopelijk dat ze me snel gaan opereren, als het goed is hoor dat over 2 weken...

    ik heb eigelijk sinds een paar weken pas in de gaten dat het over mezelf gaat, ik praatte er zo nuchter over, net of het over een ander gaat, herkennen jullie dit???


    herma ik kan je daar geen antwoord opgeven want zover ben ik nog niet sorry!!

    hoe is het verder met iedereen?

    mareille
     
  5. ijzerinnetje

    ijzerinnetje Actief lid

    13 jun 2010
    100
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi meiden,

    Herma, ik heb zelf bij 2 IUI pogingen Puregon gespoten, maar ik had gelukkig nergens last van. Ik kan je dan ook niet vertellen wat het kan zijn. Ik zou het niet weten.

    Mareille, dat is echt vervelend voor je. Dat je in de overgang bent en opvliegers hebt, daar houden we allemaal wel rekening mee, maar dat je al 2 weken heel erg last van je buik hebt lijkt me toch niet te horen. Dat is nogal wat als je dit nog een half jaar hebt. Dat zou ik niet vol kunnen houden hoor. Word je juist in de overgang gebracht zodat je geen last hebt van de endo en dan heb je nog zo'n buikpijn. Ik hoop echt voor je dat je snel geopereerd kan worden.

    La Femme, hoe is het met je meid? Ben je gewoon thuis? Is alles goed gegaan?

    Groetjes Shirley
     
  6. LaFemme

    LaFemme Bekend lid

    15 okt 2009
    755
    0
    0
    Hey meiden,

    Nou hier ben ik dan weer. Poeh, wat is me dat tegengevallen zeg.
    Ik was natuurlijk heel erg zenuwachtig maar ik moet zeggen toen ik in de OK was het me meeviel. Maar na de narcose ging het niet goed...

    Ik werd wakker gemaakt en ik kan me nog herinneren dat ik zei dat ik heel misselijk was en toen gaf ik dus over. Ik begon daarna heel erg te trillen. Van de angst en kou geloof ik dat ze zeiden. Ik kreeg daar een zetpil voor en binnen enkele seconden was het trillen weg. Maar ik was zo suf dat ik mn ogen echt niet open kon houden. Ik werd om 13.30uur geholpen en om 16.30uur werd ik wakker gemaakt. Tot 22.00uur ben ik heel suf geweest. De gyn kwam langs om 17.00uur om me te vertellen wat hij gezien en gedaan heeft. Ik heb de helft meegekregen dus dat is wel balen. Mijn man en moeder kwamen net wat later. Zij hadden niks aan mij, want ik was echt te slaperig om maar iets te zeggen. Ik wilde zelf een nacht blijven omdat ik helemaal niet lekker was. Mijn bloeddruk was heel laag. 99/58! Dus ik heb 2 zakken zout in mn infuus gehad. Toen ging het wat beter en vervolgens ben ik bijna de hele nacht wakker geweest. Mijn ritme was helemaal in de war. Ik heb tv gekeken en mijn man lekker wakker gebeld. Ik had wel enorme last van mijn buik en schouders door het gas. Dat was gister de hele dag nog. Nu gaat het wat beter. Gister heb ik 's middags thuis ook nog overgegeven.

    De verpleegster heeft meegeluisterd wat de gyn verteld heeft en zij heeft het aan mijn man en moeder verteld. Als ze het goed begrepen hebben (en ik ook, want ik heb wel alles gehoord wat de gyn zei, maar was erg suf) zit de endo in mn kleine bekken en is mijn baarmoeder helemaal schoon. De cyste op mijn eierstok was al geknapt van binnen. Misschien dat ik daardoor zon last heb/had. Er zaten nog 2 plekjes, maar dat waren geloof ik vleesboompjes wat een zwangerschap niet tegen hoort te gaan. Maar wel weggehaald natuurlijk. Hij zag ook een rijpende eicel dus ook goed. Hij wilde de eileiders nog met een vloeistof schoonmaken maar op de een of andere manier lukte dat niet. Nu moet ik over 6 weken terugkomen want hij wilde goed nadenken wat de volgende stappen zijn. Maar ik ga van de week bellen of dat niet eerder kan, want dat vind ik wel erg lang duren. Maar volgens mij komt het erop neer doordat het in de bekken zit de zaadjes er niet goed langskunnen.

    Zo, wat een verhaal. Ik hoop dat jullie het nog snappen:)

    Ik ga nu weer even uitrusten, want ik ben nog erg slap.

    Kusss
     
  7. Caro31

    Caro31 Fanatiek lid

    11 nov 2007
    2.501
    2
    38
    Fijn om een berichtje van je te lezen La Femme! Het is wel tegengevallen dus... Vervelend dat je zoveel last hebt gehad van de narcose. Daar reken je niet op. Nu goed herstellen. Heel veel beterschap!!

    Mareille, vervelend die overgangsklachten. Ik moet binnenkort beginnen met Lucrin, ben benieuwd. Ja, ik herken het wel wat je schrijft, dat het lijkt alsof het niet over jou gaat. Ik praat er ook altijd heel nuchter over en mensen zeggen ook dat ik er zo goed mee omga en er goed over kan praten. Soort beschermingsmechanisme die dan ingeschakeld wordt denk ik.

    Musicalfan, mooi geschreven, mooi verhaal.

    Herma, ik kan je helaas geen antwoord geven. Het zou natuurlijk heel goed kunnen dat de endo opspeelt door de hormonen. Sterkte en succes! Deze keer moet het gewoon gaan lukken, ik ga duimen!!
     
  8. ijzerinnetje

    ijzerinnetje Actief lid

    13 jun 2010
    100
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi La Femme,

    Fijn dat je je weer wat beter voelt. Het is niet gek dat je nog zo moe bent. Na mijn laparoscopie ben ik ook nog een hele tijd moe geweest. Ik weet in ieder geval nog goed dat ik veel meer last van mijn schouders had dan van mijn buik. Zelfs bij het ademhalen deed het verschrikkelijk pijn.
    Hebben ze nou ook wat gedaan aan die endo in je bekken? En wat denk je dat hij verder van plan is dan?
    Nou rust goed uit en doe het lekker rustig aan. Hebben ze verder nog wat gezegd over je herstel, wanneer je weer kan gaan werken?
    Heel veel beterschap!

    Groetjes Shirley
     
  9. Herma

    Herma Bekend lid

    15 sep 2007
    846
    0
    0
    leidster kinderdagverblijf
    Nijmegen
    Hoi Hoi!

    @Marielle: ik herken het wel dat je zo'n endo pijn hebt de eerste paar weken na het zetten van de spuit. De endo kan dan vergergeren de eerste 2 weken en zakt dan af. Ze noemen het flare up effect. Dat stond ook in mijn bijsluiter. Dat de klachten kunnnen toenemen. Maar daarna zakt het af dus.

    @Lafemme: He wat balen dat je zo'n last had van de narcose. Ze zijn een aardig tijdje met je bezig geweest zo te lezen. Raar he als je wakker wordt. Lekker uitrusten en je laten verwennen door je mannetje. Heb je veel hechtingen? Ik heb dagen last gehad van dat gas in mn schouders en ribben, echt vervelend spul. Heel veel beterschap!!!

    Groetjes Herma
     
  10. mareille28

    mareille28 Actief lid

    3 sep 2010
    129
    1
    0
    werk in de zorg
    twente
    nou lamfemme, je hebt de operatie gelukkig gehad nu, en je weet hoe het er nu voor staat....dus de baarmoeder was schoon?? zagen ze nie veel endo??
    hopelijk ben je snel weer op de been, en doet het rustig an!!!!!
    ze hebben ze het trouwens met een kijkoperatie gedaan of echt een grote snee??
    beterschap!!!
     
  11. musicalfan

    musicalfan Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    2.279
    0
    0
    Marielle: pff, wat een narigheid zeg, die hormonen. Hoop dat je snel duidelijkheid krijgt. En dat de buikpijn snel over gaat, want dit lijkt me niet helemaal goed. Hou je haaks meid!

    La femme: Fijn dat de operatie achter de rug is. Dat gas is naar spul, ik had er ook veel last van de laatste keer. Goed dat je gaat vragen of de afspraak eerder kan. Neem je rust en forceer niets, daar heb je alleen jezelf mee achteraf. Dus laat je maar lekker verzorgen.

    Caro: Bedankt voor het compliment, maar zo voel ik het ook echt. En ik wil dat graag mensen meegeven die nadenken over adoptie. Het is toch vaker negatief dan positief in het nieuws.
    Hoe is het verder met jou?

    Herma: Ik kan je geen antwoordt geven op de vraag die je stelt, maar ik hoop dat de pijn snel minder wordt. En inderdaad wij waren elkaar eerder tegengekomen op adoptieforum.
     
  12. Duimelot

    Duimelot Fanatiek lid

    18 mrt 2010
    1.132
    0
    36

    Hai La Femme (en mede endomeisjes),
    (Ik breek even in hier)

    Ik kwam je hier tegen en lees over je operatie. Fijn dat het achter de rug is! We waren elkaar min of meer kwijt geraakt na de 'ZP-Crash' waardoor ons oude topic gesloten werd. Ik had al bedacht dat ik jullie nog even een berichtje moest sturen (& Berretje en Zus).

    Wat naar voor je dat het wakker worden zo tegen viel. En stom dat de cyste uiteindelijk toch nog geknapt was. Ze hebben je veel te lang laten wachten verdorie.
    Ik had na het wakker worden ook last van trillen en klappertanden, a gossie .. Is toch een soort ontlading van de spanning geloof ik, ik moest ook een beetje huilen toen ik wakker werd :).
    Ik ben benieuwd wat de volgende stappen worden. Zes weken duurt lang hè! Ik zit hier ook nog te wachten op de vervolgafspraak (18 november pas) en mijn operatie is inmiddels ruim een maand geleden.
    Ik ben ook benieuwd hoe het nou met je eileiders gesteld is, aangezien de gyn die kennelijk niet goed kon doorspoelen .. ?
    Ik hoop iig dat je snel herstelt en dat je eerder een afspraak krijgt (of dat de weken voorbij vliegen).

    Ik hang nu uit in het 35+topic (tussen mijn leeftijdgenootjes :D), en ga waarschijnlijk bij mijn volgende menstruatie (als die komt) met IVF beginnen. Tenminste als de nieuwe cyste (weer op mijn rechtereierstok :() geslonken is, anders wordt de hele behandeling uitgesteld. Wat een gedoe toch allemaal ..

    Veel succes en sterkte, ook voor de andere MMM-endo-meisjes hier.

    Liefs,
    Duimelot
     
  13. mareille28

    mareille28 Actief lid

    3 sep 2010
    129
    1
    0
    werk in de zorg
    twente
    hallo allemaal,

    nou wat een gedoe allemaal, zit vanaf nu de eerste tijd in de ziektewet, alleen door die stomme endo!!!!!
    ben zo raar door die spuit, zoladex...kan alleen maar huilen en voel me zo depri als wat!!!
    vraag me af of dit wel normaal is, weet iemand dit??
    als dit zo blijft heb ik een heeeeeeeeel lang half jaar voor de boeg bah!!!

    lafemme, hoeist met je?? gaat het al iets beter??
     
  14. ijsvogeltje

    ijsvogeltje Fanatiek lid

    14 feb 2009
    1.039
    0
    0
    Hoi allemaal,

    Heb even een flink drukke en lange werkweek gehad inclusief weekend werken, maar ben er weer en weer bijgelezen.

    Musicalfan, mooi stukje over adoptie. LAfemme, fijn dat je er weer bent en dat de operatie nu achter de rug is. Gun jezelf wel tijd om te herstellen, want dat heeft je lichaam echt nodig ook al wil je niets liever dan de volgende stap zetten. Marielle, hopelijk wordt de pijn snel minder, ik herken het zelf niet, zodra ik met de orgametril starte en daarna overging op lucrin was de pijn vrij snel weg. Maar ja, iedereen is anders, ik denk dat het lastig vergelijken is. Herma, helaas kan ik je ook niet helpen met jou vraag.

    Nou ik ben er vandaag achter gekomen dat ik moet stoppen met de Livial (gaat de bijwerkingen tegen van de lucrin). Afgelopen donderdag heb ik de laatste lucrin spuit gehad, en ik dacht gisteren laat ik de bijsluiter eens lezen van de livial hoe het zit met zwanger worden. Tja, en daar stond dus heel duidelijk niet gebruiken bij zwanger worden. Heb vandaag gebeld met de ivf team, en die zeiden dat ik vanaf de laatste spuit geen livial meer mag slikken...dus vandaag direct maar stoppen. Wel jammer dat je dit soort dingen allemaal zelf moet nagaan, niemand die dat vooraf even zegt of zo :x

    Maar ik ben dus wel heel benieuwd hoe ik het ga ervaren zonder de livial, want toen ik net starte met de lucrin sliep ik echt heel erg slecht vanwege de nachtelijke opvliegers, waardoor ik overdag ook steeds slechter functioneerde o.a. op m'n werk. Nou ja, het is natuurlijk voor een goed goed, maar hoop echt dat het niet te erg weer terug komt.

    Weten jullie wat mijn man en ik wel erg missen nu hij al een tijd moet opletten (geen warm bad, geen strakke broeken, weinig alcohol en zo)....naar de sauna gaan. Zeker nu het weer kouder wordt :( We gingen graag af en toe eens een dagje naar zo'n saunacomplex, maar ja dat doen we nu niet meer. Terwijl het altijd zo lekker ontspannend werkte en echt een dagje weg en lekker bijkletsen en zo..

    Gr!
     
  15. Caro31

    Caro31 Fanatiek lid

    11 nov 2007
    2.501
    2
    38
    Mareille, sterkte!! Ik heb nog nooit Zoladex gehad, maar weet wel dat al die hormonen heel veel invloed hebben op je psyche! Slik zelf Orgametril 2x5 mg. en daar krijg ik al stemmingswisselingen en soms ook opvliegers van. Ben echt bang voor de Lucrin straks.:(

    IJsvogeltje, drukke periode achter de rug met werken dus. Leidt wel lekker af. Wat goed dat je de bijsluiter hebt gelezen. Inderdaad raar dat je daar zelf achter moet komen... Hopelijk vallen de bijwerkingen mee deze keer. Ja, kan me voorstellen dat jullie jullie wellness-dagjes missen! Dat kan altijd zo lekker ontspannend zijn. Misschien een leuk alternatief ervoor bedenken? Wel heel belangrijk om jezelf een beetje te verwennen in dit traject vind ik. Wij doen ook zoveel mogelijk gezellige dingen.

    Musicalfan, gaat goed hier.:)

    Herma, hoe gaat het met jou?
     
  16. LaFemme

    LaFemme Bekend lid

    15 okt 2009
    755
    0
    0
    Hey meiden,

    Ik voel me alweer een stuk beter. Ben nog wel heel erg moe. Ik doe helemaal niks, daar word je ook moe van, maar ik moet nou eenmaal mn rust houden.

    Duimelot, wat goed om wat van je te horen. En wat ga je een spannende tijd tegemoet! Half november ivf! Ik hoop zo dat het meteen lukt! Hou me op de hoogte meis!

    Ijsvogeltje, wat een ellende dat je moet stoppen met livial. Is daar een vervanger voor? En waar dient het medicijn eigenlijk voor?
    En over een dagje sauna. Dat kan echt niet zoveel kwaad als je dat een keer doet. Ik ben schoonheidsspecalist en heb bij een welness-centre gewerkt;) Als het nou iets is wat je elke dag doet, dan is het niet goed. Maar tegenwoordig mag je helemaal niks meer om zwanger te kunnen raken. Van stress raak je ook niet zwanger tenslotte. Ik las trouwens over endo dat het meer voorkomt bij niet-rokers dan rokers, maar ja, daar krijg je kanker van. Ik denk dat je zelf na moet gaan wat wel en niet kan en waar je te veel of te weinig van neemt. Een dag sauna zou je zo goed doen!

    Mareille, wat vervelend dat je in de ziektewet zit! Is het zo erg? Ik denk aan je!

    Caro, Herma, Musicalfan hoe is t met jullie?

    Kuss
     
  17. ijsvogeltje

    ijsvogeltje Fanatiek lid

    14 feb 2009
    1.039
    0
    0
    He lafemme, fijn dat het al beter gaat met je, en je moet ook gewoon niet veel doen, je lichaam heeft nu eenmaal hard rust nodig om te herstellen en de balans weer terug te vinden.

    De livial is puur om de opvliegers tegen te gaan, die door de kunstmatige overgang veroorzaakt worden (de lucrin zorgt dat je tijdelijk in de overgang komt). Maar het gaat tot nu toe goed, 2 dagen zonder nu, en ik merk nog niet zo veel gelukkig. Hopelijk blijft het zo :)

    Tja normaal gezien zouden we ook best wel eens smokkelen, af en toe een keertje kan heus wel was ons idee, maar omdat de zaad kwaliteit van mijn man al slecht is, moeten we gewoon zoveel mogelijk opletten, alle beetjes helpen letterlijk in ons geval. Ach het is voor een goed doel, maar we missen het wel een beetje. Maar inderdaad andere leuke dingen doen zoals af en toe uit eten, dagje weg en zo.

    @caro, ben jij al gestart met de lucrin?

    Fijne avond allemaal!

    Gr.
     
  18. LaFemme

    LaFemme Bekend lid

    15 okt 2009
    755
    0
    0
    Hey meiden,

    Hoe is het met iedereen? Het is een beetje stil:(

    Ik ben net gebeld door de gyn. Hij heeft het me opnieuw uitgelegd over hoe en wat. De endo zit dus inderdaad in de kleine bekken achter de baarmoederwand. Mn baarmoeder en eileiders zijn wel schoon. Om een technische rede kon hij niet goed met de blauwe vloeistof bij de eileiders. Dat kon hij niet verklaren. Nu is hij aan het overleggen met een collega uit Groningen hoe nu verder. Of het nog nodig is om een baarmoederfoto te maken ivm insemenatie of dat ze meteen voor IVF kiezen. Ik zou zelf zeggen dat als de eileiders er goed uitzien het ook met insemenatie moet kunnen. Maar goed, ik ben geen specialist dus ik laat het aan hen over.

    Morgen kan ik bellen voor een nieuwe afspraak voor over 2 a 3 weken. Dus ben heel benieuwd. Ik vroeg ook of er kans is op zwangerschap. Hij zei dat die er zeker is. Dus ik ben nu best wel positief.

    Ik ga verder met mn eten, heerlijk lasagne:)

    Kusss
     
  19. ijsvogeltje

    ijsvogeltje Fanatiek lid

    14 feb 2009
    1.039
    0
    0
    Hej Lafemme,

    Dat is toch positief nieuws, bij mij is het hetzelfde, endo in de kleine bekken bij endeldarm en beetje bij de blaas, en eierstok + eileiders + baarmoeder schoon. Bij mij werd ook gezegd dat ze eerst een foto zouden nemen van de baarmoeder, maar dat is uiteindelijk niet meer gebeurd omdat ik in die tijd van ziekenhuis ben gewisseld en naar het EMC ging vanwege de heftige pijn en zo, en tja daar is het niet meer ter sprake gekomen, ik werd toen gewoon gelijk aangemeld voor IVF.

    Even wat anders, volgens mij is er ook positief nieuws betreft IVF vergoedingen bij de zorgverzekeraars. Ik heb vandaag op internet bij diverse zorgverzekeraars gekeken (Menzis, OHRA, CZ) voor de 2011 premies en wijzigingen, maar tot nu toe melden ze allemaal gewoon nog 3x :). Das toch in ieder geval weer een jaartje goed nieuws!!

    Met mij gaat het nog steeds lekker, geen verergering van de opvliegers tot nu toe en ik slaap nog redelijk, hopelijk blijft dat zo!

    Fijne avond allemaal, is inderdaad beetje stil hier ;)
     
  20. musicalfan

    musicalfan Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    2.279
    0
    0
    La femme: Wat een fijn nieuws.Hoop dat je snel meer duidelijkheid hebt. Enne, neem je rust.

    Marielle: wat vervelend allemaal zeg. Zorg goed voor jezelf.

    Andere meiden: Hoop dat het goed met jullie gaat.
    Sorry ik ben er wat minder.
    Heb een burn out. Voel me alles behalve oke. Dus als ik er een tijdje niet ben of in ieder geval weinig schrijf dan weten jullie waarom.

    Dikke knuffel voor iedereen hier die hem kan gebruiken.
     

Deel Deze Pagina