Endometriose en in de Medische Malle Molen

Discussie in 'MMM clubs' gestart door Caro31, 21 jan 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Caro31

    Caro31 Fanatiek lid

    11 nov 2007
    2.501
    2
    38
    Waarschijnlijk omdat jij langer dan drie maanden aan de Lucrin moet? Pas dan zal het negatief effect hebben op de botten misschien? Weet je al wanneer je de operatie ongeveer hebt? En ben je opnieuw tante geworden?
     
  2. Stiertje73

    Stiertje73 VIP lid

    27 feb 2011
    5.738
    268
    83
    @Caro: sjongejonge, hier maken ze het wel heel bont zeg! Ik zou daar echt wel een klacht over indienen als ik jou was ... Het lijkt wel alsof ze alleen maar met de aanstaande verhuizing bezig zijn en niet meer met de patienten, maar dat kan natuurlijk niet! Goed dat je er achteraan gebeld hebt.
     
  3. LaFemme

    LaFemme Bekend lid

    15 okt 2009
    755
    0
    0
    Jeetje caro wat een gedoe zeg. Ik sta hier echt van te kijken hoor. Maar ik ben blij dat het nu wat duidelijker is. Ja je hebt gelijk, omdat ik langer dan 3mnd er aanmoet.

    Ik ben inderdaad tante geworden. Hij heet joris en is zon mooi mannetje. Hij is de 15e gboren en hopelijk mag hij morgen naar huis. Ze doen heel moeilijk in ht ziekenhuis ivm genoeg voeding binnenkrijgen. Toen ik hem vasthad had ik het wel ven moeilijk hoor. Maar ik ga zoveel mogelijk van hem genieten.

    Queenmeisje, ik heb cystes van bijna 10cm bij elkaar dus helaas moet er iets gebeuren. Hij legt ze als het ware open om littekenweefsel te voorkomen.
     
  4. RQ33

    RQ33 Lid

    7 sep 2011
    92
    0
    0
    NULL
    NULL
    @lafemme en queen ik begrijp uit jullie verhaal dat niet elke gyn alle cystes altijd wil opereren en dat IVF bij cystes ook mogelijk is? Ga dat eens vragen bij mijn gyn...
    Hier gisteren pijn in onderbuik. Niet de tintelende kramp die ik normaal heb bij menstruatie maar een andere pijn. Kan het niet goed omschrijven. Ook roze slijm geconstateerd en gisteren negatieve test. Iui 2 dus mislukt helaas ondanks de drie follikels. Van de week dus maar eens bespreken hoe nu verder.
     
  5. musicalfan

    musicalfan Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    2.279
    0
    0
    La femme: Van harte gefeliciteerd met je neefje. Idd zul je moeilijke momenten hebben, maar idd ook heel veel van hem genieten. Spannend dat je toch eerder een laparoscopie krijgt. Ik hoop voor je dat ze daar zoveel mogelijk van weg kunnen halen, zodat je minder last zal hebben.

    Ijsvogeltje: Ik wil nooit meer lucrin als dat kan. Ik vond het meer dan vreselijk. Gelukkig dat de kuiden en accu beetje lijken te werken. Knuf voor jou

    Caro: Wat een domper dat de tweede poging niet gelukt was. Bah, die spanning elke keer. Nu dus eerst weer lucrin. Maar wat een communicatie zeg. Gelukkig dat je er zelf zo bovenop zit. We zullen wel moeten.

    Nessie: Wat fijn dat de operatie achter de rug is. Nu dus aan de orgametril. Ben benieuwd hoe snel je kunt starten met iui behandeling.

    Queenmeisje: Fijn dat je jouw opbeurende verhaal nog eens vertelde. Jij bent het voorbeeld dat het met endo wel kan, het zwanger worden. Alweer 16 weken. Hoop dat je je een beetje goed voelt.

    Tash: Wat fijn dat je nog zoveel cryo's over hebt meis! Nu spannend wanneer de volgende tp zal zijn. Wat ik me altijd afvraag; hoe gaat dat dan in zijn werk. Je slikt nu de pil, dan stop je (wordt je ongi) en dan in die cyclus op dag 14 tp?? Gaat dat op deze manier of anders? Hoop dat je het me wilt uitleggen.

    Stiertje: bijna je IVF intake? Spannend hoor!

    RQ33: Ik zou ook overwegen om dan te opereren. Tja, ik vind het moeilijk om je daarin te adviseren.
     
  6. musicalfan

    musicalfan Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    2.279
    0
    0
    About myself:

    Al een tijdje niet geweest, en ben er sowieso minder aanwezig.
    Hier momenteel weer helse pijnen. Ik was begonnen aan de pil, maar had bijna meer buikpijn als ervoor. Nu dus besloten om even te stoppen, maar ben dus nu ongi en vervloek ik mezelf bijna. In Januari naar een nieuwe gyn wbt kinderwens, maar wellicht kan hij ook nog iets doen wbt endo.
    Bij mij is de endo zodanig aanwezig dat het mijn leven behoorlijk (nu zelfs negatief) beinvloed. Maar dat komt ooit wel weer. Op sommige momenten denk ik dan oke, laat maar, dan maar geen kindje, haal de hele boel er maar uit, maar veel vaker denk ik daar natuurlijk anders over.
    Nou ja, zal weer even moeten doorbikkelen en dan zie ik wel weer.
    Ben hier dus wat minder, maar ik vergeet jullie niet hoor meiden!
     
  7. Caro31

    Caro31 Fanatiek lid

    11 nov 2007
    2.501
    2
    38
    Knuffel voor jou Musicalfan!
     
  8. queenmeisje

    queenmeisje Fanatiek lid

    14 apr 2011
    2.134
    0
    0
    NULL
    Utrecht
    @RQ33.. Even kort meiden dus sorry dat ik niet op iedereen reageer. Meis bij ons opereren ze pas als de cystes boven de 4 cm zijn. Dus 10 cm is wel heel groot zeg. En meiden voor jullie kont er allemaal echt goed. Knuff
     
  9. RQ33

    RQ33 Lid

    7 sep 2011
    92
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi allemaal,

    Queen dank je voor jouw reactie. Mijn cyste is rond de 3 cm geloof ik. Maar woensdag weet ik meer want dan ga ik weer op controle.

    Wat voor pijn voelen jullie van endometriose? Kunnen jullie dat eens proberen te omschrijven? Ik heb tot nu toe nooit echt pijn gehad bij menstruatie, maar deze keer heb ik wel een ander soort pijn gevoeld. Dus ik ben benieuwd of dit nou "endo-pijn" is.

    Ik hoop op jullie reacties!
     
  10. LaFemme

    LaFemme Bekend lid

    15 okt 2009
    755
    0
    0
    Musicalfan, wat balen dat je zoveel last van de pil hebt!Waarom ga je naar een andere gyn? Ga je nu naar een specialist?Hou je taai meid!

    RQ33, toen ik nog niet aan de medicijnen zat had ik tijdens de ongi echt verschrikkelijke pijn. Heel veel krampen, alsof je moet poepen maar het lukt niet. Ik schoof dat voorheen altijd naar spastische darm, maar dit blijkt de endo dus te zijn. Als ik mn eisprong had had ik altijd een paar dagen heel veel zeurende pijn in mijn onderrug.

    Met de orgametril ging het beter, maar mijn cyste voel ik vaak, vooral ik moet plassen omdat er dan veel druk op komt te staan. Als we bijv. naar een pretpark gaan let ik heel erg hoe de beugels zitten, als ze te erg tegen mn buik klemmen ga ik er niet in omdat ik daarna veel pijn heb.

    Sinds kort ben ik met de orgametril gestopt en heb ik dus lucrin. Ik voel de cyste af en toe nog, maar Dr. Simons zegt dat dat logisch is, maar verder geen kwaad kan.

    Maar je beschrijft dat je nu een ander soort pijn hebt, wat voel je dan precies? En het kan dat iedereen iets anders voelt. Het wil ook niet zeggen dat als je ernstige endo hebt, je heel veel pijn hebt. Het kan juist zijn dat je niks voelt.
     
  11. RQ33

    RQ33 Lid

    7 sep 2011
    92
    0
    0
    NULL
    NULL
    @lafemme
    Ik heb zaterdag voordat ik ongesteld moest worden een soort pijn in mijn onderbuik gehad die ik niet heel goed kan omschrijven, een soort pijnlijke druk of zo die niet weg wilde. Bij druk op mijn onderbuik deed het ook zeer. Dit heb ik nog nooit eerder gehad, of het is me gewoon niet eerder opgevallen.
    Ik ben bang dat dit misschien van de endometriose komt.
    Ik zit maar steeds te denken dat ik misschien toch iets van verklevingen heb waardoor mijn eileiders niet goed werken, want ze zijn wel doorgankelijk (iig de rechter eileider waar geen cyste zit).
    Ik moet eigenlijk natuurlijk gewoon het gesprek met de gyn afwachten, dat weet ik wel, maar ik zit steeds zo te piekeren...
     
  12. queenmeisje

    queenmeisje Fanatiek lid

    14 apr 2011
    2.134
    0
    0
    NULL
    Utrecht
    Ik had continu pijn aan m'n eierstokken en 1 dag voor m'n ongi. Werd ik gek. Alsof ze m'n eierstokken verbrande. En m'n buikvlies deed ook zo'n pijn tot net onder m'n borsten dat ong. Een week lang. Kwam waarschijnlijk door de bloedingen in m'n buik. Kort samen gevat.. Branden, bijten en schrijnen.
     
  13. LaFemme

    LaFemme Bekend lid

    15 okt 2009
    755
    0
    0
    Het is een vreselijke ziekte met ieder zn eigen klachten. Wanneer moet je naar de gyn? En ben je al ongi geworden eigenlijk?

    Queenmeisje, jij beschrijft dat je altijd zon pijn onder je borst had. Was het dan een beetje aan de zijkant? Vorige week toen ik ongi ben geworden (dat moest ik nog 1x worden ivm stoppen met orgametril) had ik daar ontzettend last van. Volgens mij zijn dat ook de darmen. Want alles drukt tegen elkaar aan.
     
  14. RQ33

    RQ33 Lid

    7 sep 2011
    92
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Lafemme, nog gefeliciteerd met je neefje trouwens! Is moeilijk maar ik hoop ook leuk! Ik word in januari tante want dan bevalt mijn jongere zusje. Ik vind dit ook heeel erg moeilijk om mee om te gaan, maar het komt dus ik moet een manier vinden om hiermee te dealen... Ik weet nog niet hoe, maar komt tijd komt raad...

    Ik ben inderdaad gisteravond echt ongesteld geworden en woensdag staat mijn afspraak met de gyn voor de uitgangsecho dus dan weet ik meer.

    Ik wil graag in ieder geval nog 1x IUI proberen, als het kan/mag, daarna weet ik nog niet. Ik en mijn vriend hebben best heftige gesprekken over hoever we willen gaan, en we zijn er nog niet uit. (wel/geen operatie, wel/geen IVF, hoe belangrijk is het krijgen van een kind voor je etc.).
     
  15. queenmeisje

    queenmeisje Fanatiek lid

    14 apr 2011
    2.134
    0
    0
    NULL
    Utrecht
    @ la femme.. Meis de pijn zat bij mij in het midden ongeveer tot aan mijn borstbeen. Dat blijkt je buikvlies te zijn. Dat is een beurse pijn. Dan kun je niet rechtop staan. En de eierstokken os niet te beschrijven zo pijnlijk.
     
  16. Stiertje73

    Stiertje73 VIP lid

    27 feb 2011
    5.738
    268
    83
    Hallo ladies! Tsjonge, dit zijn wel echt heftige pijnverhalen zeg. De enige pijn die ik heb is een dag of 2 als ik ongesteld ben. Dat zijn dan krampen in de onderbuik. Vroeger weleens bijna door flauwgevallen, maar tegenwoordig goed te bestrijden met een ibu'tje (niet eens altijd nodig). Maarja, de andere kant van het verhaal is dat ik waarschijnlijk wel 20 jaar met endo heb rondgelopen ... en nu ben ik 38 ... tik, tik, tik.

    Ik heb vandaag toch maar even naar het umcg gebeld over de dosering van de primolut. Blijkt het toch 2 tabletten in 1x te zijn ipv 2x per dag 1. Dus ik zei: nou, dat had ik toch graag vantevoren geweten. Zegt die dame van het ivf-secretariaat doodleuk: dat moet je dan volgende keer maar tegen dr. Simons zeggen. Nou ja zeg! Wat heb ik daar nu weer aan?

    Woensdag de eerste lucrin erin, brrrrr. Gelukkig nu wel alvast livial in huis tegen evt. bijwerkingen.

    @RQ: mijn cyste was ook maar een paar cm groot, maar dr. Simons wilde toch opereren om te kijken hoe ernstig de endo was (bleek redelijk ernstig). En toen heeft hij die cyste natuurlijk meteen meegenomen. Ik ben er trouwens van overtuigd dat ik die cyste pas heb gekregen door de stimulatie bij iui, dus ik zou echt geen iui meer doen.

    Groetjes van stiertje
     
  17. queenmeisje

    queenmeisje Fanatiek lid

    14 apr 2011
    2.134
    0
    0
    NULL
    Utrecht
    Ik had naplozen voor de pijn was wel lekker..
     
  18. Tash

    Tash Fanatiek lid

    7 sep 2011
    1.996
    0
    36
    Noord Holland
    #1238 Tash, 28 nov 2011
    Laatst bewerkt: 28 nov 2011
    Hi meis! Ik heb pijn bij mijn stuitje en links onderin mijn buik. Daar heeft mijn darm om mijn eierstok vast gezeten en hebben ze een stuk darm moeten weghalen.. Bij eerdere operaties hebben ze ook al endo weggehaald aan de zij- en achterkant van mijn baarmoeder. Helaas heb ii wel veel pijn, wat verschilt van drukkend tot stekend tot zeurend. Hiervoor gebruik ik nu nog paracetamol icm morfine, maar dit werkt niet meer voldoende. Heb jij ook veel pijn? Liefs
     
  19. Tash

    Tash Fanatiek lid

    7 sep 2011
    1.996
    0
    36
    Noord Holland
    Oja, de pijn kan bij mij zonder waarschuwing op komen zetten en verdwijnt weer langzaam.. En als ik bvb moet niezen begint het heel erg te steken! De pijn straalt ook uit naar mijn rug en als het lang doorgaat, wordt mijn been ook erg pijnlijk.. Nou, genoeg gezeurd! Heb trouwens met het Vu gebeld. Ik moet nl bellen als ik mijn ongi lrijg. Maar het is daar nu erg druk en ze willen nog wel eens wat mensen melden dat ze die ronde toch nog niet mogen komen voor de cryo. Maar wilde niet door de drukte te horen krijgen dat mijn menstruatie er is, maar voor niets. Dat betekend nl meteen weer extra pijn! Maar telefoonmevrouw zei dat we dat dan gewoon moeten melden als ik bel... Off.. Lekker warrig verhaal.. Sorry hoor meiden! En doe dit via mob en die doet niet helemaal wat ik wil! Liefs!
     
  20. musicalfan

    musicalfan Fanatiek lid

    7 mrt 2009
    2.279
    0
    0
    @ la femme:
    Ik zat al bij een specialist, maar die kon mij niet helpen met kinderwens omdat ze daar niet met donoren werken. Vandaar een andere gyneacoloog.

    RQ: succes morgen!!!
    Overigens endopijn vind ik lastig te omschrijven. Ik kan echt nauwelijks lopen van de pijn. Kruip zelfs letterlijk over de grond, gebruik de hele dag pijnstilling,maar eigenlijk helpen die niet genoeg en vind het vreselijk als ik naar de wc moet.
    Ik heb pijn in mijn endeldarm en in mijn eierstokken. Maar ook mijn blaas begint steeds meer zeer te doen.
    Bij mij beheerst het echt mijn leven op een minder leuke manier. Ik heb ook niet alleen maar pijn tijdens menstruatie, maar eigenlijk altijd. Tja, het is niet leuk maar ik zal ermee moeten dealen.

    @Caro: Thanks meis, knuf terug en ik hoop dat je niet al teveel last hebt van de lucrin.
     

Deel Deze Pagina