Eten vermoedelijk hoofdzakelijk wit brood, dat vult voor geen meter en je lijf kan er ook niet veel mee. Als je uitrekent hoeveel beleg daar dan nog eens op moet (en wat dat kost ongeacht wat je koopt) dan is een agv maaltijd met diepvries broccoli/doperwten van huismerk nog niet eens zo beroerd qua kosten maar kan je lijf wel meer mee vooruit.
Waarom zou er iets niet goed gaan? Man en zoon eten soms ook bijna een heel brood per dag en zij doen niet eens zwaar lichamelijk werk. Dochter eet ook regelmatig een boterham of 12 en ze zijn alledrie eerder te licht dan te zwaar. Naast het brood eten ze ook nog fruit/groente/ kwark/ granola etc. Zelf eet ik misschien een keer 2 sneetjes brood op een dag, dus dat compenseert weer, maar zie echt niet wat er mis mee is.
Als het aan mij lag zouden we maar 2 broden nodig hebben, eet zelf een plak of 2, maar man, zoon en dochter maken dat ruimschoots goed haha
In Brood zitten vaak gemalen granen. Die worden heel makkelijk verteerd en zorgen dan voor een snelle piek in insuline en bloedsuiker. Daarna komt een snelle daling van deze piek met als gevolg honger en weer meer willen er eten (brood?) Grote kans dat dit de reden is dat ze zoveel brood eten. Zoveel brood is gewoon niet gezond. En het gaat natuurlijk niet alleen om het brood maar ook om het beleg. En zoveel brood op een dag vraagt veel beleg. Is ook niet gezond.
Het lijkt mij gewoon erg veel. Natuurlijk zullen er vast uitzonderlijke gevallen zijn hoor, bv een stofwisselingsziekte o.i.d. Ik heb zelf een neefje met het syndroom van Prader-willi en die heeft dus ook altijd vreselijke honger. Maar dat zijn uitzonderingen en normaliter is een heel brood per persoon per dag eten (nog los van het avondeten en tussendoortjes) niet nodig. Toen mijn man fysiek zwaar werk verrichte at hij 6 sneetjes brood per dag: 2 als ontbijt en 4 in de middag. Ik heb even voor de zekerheid gecheckt, maar het voedingscentrum is het in deze iig met me eens.
Sorry, maar daar ben ik het gewoon echt niet mee eens. Mijn man sport heel veel, traint momenteel voor een triatlon en heeft gewoon heel veel voedsel en koolhydraten nodig. Hij eet verder op een dag nog zo'n 300-500 gram kwark, 4 stuks fruit, speciale granola zonder al teveel toegevoegde suikers of havermout, stuk of 3 eieren per dag, salade en in de avond nog 2 of 3 borden avondeten, waarvan een aanzienlijk groot deel groentes. Hij is juist heel erg bezig met voeding en heeft hierover ook contact met een sportdietist, omdat hij nog vaak onder een gezond gewicht duikt. Dus nee, hij heeft geen honger doordat hij brood eet. Hij heeft honger omdat hij heel veel sport en een snelle stofwisseling heeft. Overigens hoor ik van alle jongens uit zoon zijn voetbalteam dat ze ontzettend veel eten, waaronder brood.
Tja, heb me hierboven ook al compleet verantwoord en dat ga ik niet nog een keer doen. Vind het niet nodig en eigenlijk zelfs overbodig. Voedingscentrum vind ik daarbij ook niet echt een top bron trouwens.
Smaak is heel persoonlijk inderdaad. Ik vind het brood van de lidl niet lekker. Brood van de vers afdeling van jumbo wel, dat goedkopere brood niet. Gebruiken we enkel als we een keer tosti's bakken. Wij hebben ook 2 bakkerijen op dorp, soms wel goede aanbiedingen, maar over het algemeen best prijzig en niet persé lekkerder dan van de versafdeling bij de jumbo.
Je moet u niet verantwoorden maar anderen mogen het wel gewoon veel of te veel vinden. Als ik lees hoeveel brood en hoeveel aardappelen jullie eten, lijkt mij dat ook niet gezond en veel te veel maar als jullie dat prima vinden en zoveel kunnen eten, is het goed natuurlijk.
Voor de super koukleumen: poncho van de c&a deze (zie foto) is nu 6 jaar oud dus allicht hebben ze nu andere kleurtjes. Destijds 19,95 en gekocht omdat ik t met de zwangerschap van G niet meer warm kreeg op de zaak. Vlak erna nr 2 gekocht en geen seconde spijt. Coolcat had ook een vest destijds met dezelfde stofsoorten. Daar liep ik met -4 vrolijk mee buiten (zolang t niet regende uiteraard) zaaaaaalig warm.
Niet jullie, want ik eet niet zoveel en onze jongste zoon ook niet. Verre van, maar weet je, je kunt helemaal niet oordelen over hoeveelheden aan de hand van een scherm, als je niet weet hoe mensen verder leven. Je kunt wel roepen dat het veel is en dat is het wellicht ook voor iemand die hele dag stilzit, maar niet voor iemand die traint voor een triatlon id voor iemand die in volle groei zit en in een selectieteam voetbalt. Sporters die meer dan 8 uur per week intensief sporten, zoals dat hier het geval is, hebben 8-12 gram koolhydraten per kg per dag nodig. In mijn mans geval is dat tussen de 560 en 840 gram koolhydraten (en dan ben ik ook nog iets onder zijn werkelijke gewicht gaan zitten). In één boterham zitten zo'n 13 koolhydraten en in 100 gram aardappelen zo'n 17 gram. Reken maar uit. Edit: hier eten ze dus meestal geen heel brood, maar kan me dat wel voorstellen en vind het niet per definitie ongezond. En heb ik me toch nog lopen verantwoorden pff
Als je per persoon een heel brood wegwerkt op een dag dan zou ik gokken dat daar brood ook als een avondmaaltijd telt. En wij eten van huis uit ook belachelijk veel brood. Heb zelf ook een verbranding waar een hoogoven jalours op is. Op mn 23e 47kg met 1,63m afgetrained en al terwijl men jarenlang getracht heeft met dieten om mn gewicht omhoog te schroeven en men initieel dacht dat ik te weinig at...Totdat ik t eens opsomde en men zowat van de stoel af lazerde en mn klasgenoten onder tafel lagen van t lachen toen t bij "verzorging" behamdeld werd.
Ik gaf dan ook gewoon antwoord op jouw waarom-vraag aan mij. Het was niet zozeer bedoeld als aanval, maar ik vind deze hoeveelheden gewoon heel veel en ongezond, dat kan ook gewoon gezegd worden toch? Daarbij was ik zo te zien niet de enige die dit vond. Maar uiteraard moet iedereen eten waar hij/zij zich prettig bij voelt. Ik eet waarschijnlijk ook heel anders dan het gemiddelde ZP-lid en daar zitten vast ook dingen bij die een ander ongezond vindt. (Ben het gedeeltelijk met je eens over het voedingscentrum, alleen op dit punt vind ik juist eerder dat zij teveel brood adviseren dan te weinig.)
Lees mijn uitleg hierboven maar eens. Het is makkelijk roepen dat iets veel is als je de achtergrond niet kent en daar ging het mij om
En per winkel verschilt het dan ook nog eens. Ik weet nog dat ik eens een brood moest halen bij Lidl en alles leeg was, behalve het 'grof volkoren'. Zaten daar gewoon van die grote brokken graan in, bah Vond dat zó smerig! Maar het gewone brood vond ik prima te doen, al gaat er niets boven zelfgebakken brood
Kun je nagaan hoeveel je zou moeten eten als je daarbij ook nog eens dagelijks minimaal 1000 calorieën extra zou vervangen met sporten zoals mijn man. Is niet tegen aan te eten hoor
Nogmaals, jij vroeg waarom ik iets vind, waarop ik dat uitleg. Prima als jij een andere mening hebt toch?
Hier meestal 1,5 brood per week als we zelf snijden dan meer, haal bij de poeisz lodewijker vloer brood spelt. Of bij de appie ongesneden liefde en passie spelt brood.
Ik herken het wel, mijn man eet ook veel. We eten nu per week 4 broden plus afbak broodjes. Mijn kinderen (2 en 4 jaar) eten zo 4 a 5 sneetjes weg per dag plus veel groente/fruit en avondeten. Als je een zittend beroep hebt en je sport niet veel heb je ook niet zoveel nodig als dat jouw of mijn man nodig hebben.