angst

Discussie in 'De bevalling' gestart door henkie24, 22 jan 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. henkie24

    henkie24 Niet meer actief

    heb heel de zwangerschap er geen last van gehad maar nu het zo kort voor de bevalling is wordt ik toch wel een beetje bang ervoor. kan ik het wel? kan me niets voorstellen bij de pijn. en ook of dat het met het beebje wel goed gaat tijdens de bevalling. ben in ieder geval heel blij dat ik voor een poliklinische bevalling heb gekozen. voel me daar denk ik wel op me gemak. het idee dat er van alles bij de hand is. hadden/ hebben jullie dit ook die angst.
    ze zeggen allemaal wel dat je op dat moment weet wat je moet doen. is dat echt zo? sorry ik zit er even heel erg mee. :cry:
     
  2. Angelicaatje

    Angelicaatje Actief lid

    6 mrt 2008
    338
    0
    0
    Sociaal Pedagogisch Werker
    Hoofddorp
    Nu dat het zo dichtbij komt, denk ik daar ook aan, lijkt me ook heel normaal vooral omdat het de eerste is. Toch probeer ik daar niet veel aan te denken en het gewoon te laten overkomen, vooral omdat ik niet weet wat er komen gaat....best moeilijk...soms heb ik een dag dat ik denk, vandaag wil ik niet bevallen en soms heb ik een moment dat ik denk, laat maar komen. Ook denk ik vaak aan de het moment na het bevallen.
     
  3. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    hey meis

    hier net zo hoor.ik ben ook angstig wat gaat er gebeuren wat moet ik doen.wat kan ik vewachten etc etc.maar waar ik nu het meest bang voor ben ik voor een knip/scheur. de rest leg ik me bij neer hij zal toch ook echt komen of ik het nu wil of niet :) ik beval ook in het ziekenhuis daar ben ik wel erg blij mee hoor geeft toch iets meer rust voor mij.
     
  4. henkie24

    henkie24 Niet meer actief

    je haalt echt de woorden uit me mond. maar zit nu echt even in een dip. en tuurlijk iedereen kan het en dan zie ik weleens ergens zon dombo ofzo en dan denk ik als zij het kan kan ik het ook maar op dit momnet... neeee
     
  5. henkie24

    henkie24 Niet meer actief

    ik kan me ook helemaal nog niet voorstellen dat ie er elk moment kan zijn? :(
     
  6. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    nee ik ook niet die 39 weken zijn super snel gegaan en zit ik te wachten tot meneer het tijd vind.ik hoop eigenlijk zo snel mogelijk maar je het kan nog alle kanten uit ik hoop wel dit weekend anders moet ik naar de gyn en dat vind ik wel minder
     
  7. henkie24

    henkie24 Niet meer actief

    ik ben nu ook blij met ieder ongipijntje want dan denk ik hee! er gebuert weer iets. maar tegelijk denk ik: help nee ik durf niet hahaha.

    blusvrouw waarom wordt je al ( best vroeg) ingeleid dan? das meestal toch pas rond 42 weken?
     
  8. Chebu

    Chebu VIP lid

    17 dec 2007
    7.174
    2
    36
    Midden-Oosten
    Ik was ook een beetje bang, maar ik heb geprobeerd zo relaxed mogelijk te blijven. Lang te lopen om de weeen op te vangen etc. Helpt allemaal (zwaartekracht he, als je loopt).
     
  9. Pino200

    Pino200 Lid

    12 jan 2009
    65
    0
    0
    Uden
    Ook ik was een poosje best bang, maar als het eenmaal gebeurt heb je echt heel veel kracht hoor. En het overkomt je ook gewoon, het is een hele natuurlijke kracht.
    Maar ik begrijp de zorgen heel goed, tijdens mijn bevalling dacht ik de hele tijd, oh jee zeg ik lig gewoon te bevallen en ik kan dat gewoon. Oke ik had best een hele snelle bevalling. 3 uurtjes weeen en 8 minuten persen en toen was ons meisje er, maar heb me ook niet voor kunnen bereiden op het opvangen van de weeen, maar als je goed luistert naar de verloskundige dan helpt deze je er echt doorheen.

    En als laatste, heel cliche maar waar. Als ze dat kleintje op je buik leggen ben je alles vergeten en voel je alleen nog maar geluk en liefde....

    Veel sterkte voor de dames die nog moeten....

    Dikke kus Froukje
     
  10. Amfy

    Amfy Niet meer actief


    ik heb last van een virus infectie al 8 weken en nu willen ze mijn eigenlijk niet langer meer laten lopen dat 40 weken omdat het toch wel extreem zwaar is zo ik mag alleen paracetamol en ja die werken nu ook niet meer.dus zo doende sturen ze mij nu naa de gyn als ik maandag nog niet bevallen ben
     
  11. henkie24

    henkie24 Niet meer actief

    oh op die manier. ja begrijp dat dat geen pretje is. hoop dat het snel gebeurt bij je.
    :)
     
  12. Lucifertje

    Lucifertje Actief lid

    26 mrt 2008
    313
    1
    0
    Body Artist (piercer)
    flevoland
    ik was bij de eerste niet bang..
    maar nu wel. maar denk dat dat komt omdat ik nog
    steeds geen normale ontsluiting heb en ze willen dinsdag gaan inleiden.
    vind t zo raar dat ik nog steeds geen 2cm heb
     
  13. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.157
    8.132
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Ik was ook niet bang, tot mn vliezen braken, toen brak het zweet me uit en had ik het bloedheet hahaa, als in: Shit nu gaat het echt gebeuren.

    In het begin wist ik niet hoe ik de weeen op moest vangen en begon ik te hyperventileren, dit heeft 10 min geduurd ofzo, daarna heb ik me helemaal slap gemaakt en geconcentreerd en zo heb ik bijna niks van de weeen gemerkt.

    En idd, als je gaat bevallen, weet je vanzelf wat je moet doen, je hebt echt zooooo ontiechelijk veel kracht, echt abnormaal en het klinkt heel cliche, maar toen ik mn zoontje na de bevalling op mn buik had, vergat ik echt alles om me heen...
     
  14. Beertje09

    Beertje09 Fanatiek lid

    21 okt 2008
    1.238
    1
    0
    Belgie/NL
    @henkie24, het schiet al aardig op, spannend joh, ik hoop dat je gauw je babytje in je handen hebt.
     
  15. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Ik werd ook wel iets angstiger naarmate de bevalling naderde.

    Ik heb mezelf vooral kunnen kalmeren met het idee dat het 1 dag rot was, en daarna heb je gewoon een heerlijk kindje in je armen..
    En gewoon open erin stappen. Er kan vanalles gebeuren, van een simpele thuisbevalling, tot een zware ziekenhuisbevalling. Alles kan, maar het leidt wel tot hetzelfde resultaat: een lief klein mormeltje in je leven. Dus vooral ook niet stressen als iets anders gaat dan gehoopt. 't is jammer dat dingen gebeuren, maar hoe meer je je verzet, hoe lastiger het na de tijd is om die dingen te accepteren.
     
  16. San79

    San79 Fanatiek lid

    10 apr 2008
    2.212
    0
    0
    Den Haag
    Het fijne van bevallen: iedere zwangere vrouw kan het! Soms met hulp van de arts, maar iedereen kan het, dus jij ook.
    En nog mooier: je hoeft er niet eens iets voor te kunnen, want je lijf regelt het allemaal wel. Als je paniekt: gewoon luisteren naar de verloskundigen, zuchten als ze dat zegt en persen als ze dat zegt, en dan komt het allemaal goed.

    En die pijn, die is echt niet leuk, maar hoort er wel bij... mijn bevalling was een rampenplan, maar Luca is het absoluut waard en ik wil/durf nog steeds een 2e. Dus ook dat komt goed.

    Het scheelt als je van te voren weet wat er nou precies gebeurd qua ontsluiting enzo, heb je je ingelezen? Dat maakt het wel weer wat minder groot om tegenaan te hikken, omdat je dan weet hoe en wat.
    Succes, en ik hoop dat je een voorspoedige bevalling tegemoet gaat!
     
  17. henkie24

    henkie24 Niet meer actief

    dank je wel voor de reacties. ja in principe weet ik wel wat me te wachten staat. heb goed gelezen wat en hoe de bevalling ongeveer gaat. vandaag gaat het ook weer beter. maar misschien omdat ik nu ook niks voel. ik heb nu het meeste van dat ik me niet kan voorstellen dat er dalijk echt iemand uitkomt en dat we binnen nu en 4 weken echt met zijn drietjes zullen zijn. en kan me ook niet voorstellen dat ik misschien wel overmorgen aan het bevallen ben ofzo... haha
     
  18. madidi

    madidi Lid

    13 mrt 2008
    17
    0
    0
    Probeer er niet teveel over na te denken....
    Dat heb ik ook gedaan waardoor ik erg gespannen was..

    Laat het over je een komen, alles komt goed!
    En je weet waar je het voor doet! Voor je kleine..
    En er zijn genoeg mogelijkheden tot pijnbestrijding.

    Ik ben onlangs bevallen en ik trok de weeën niet, ik had ze alleen in mijn rug en die waren niet op te vangen...kreeg dus een epiduraal...Uiteindelijk nog een keizersnede magoed heb wel een prachtig zoontje!

    Kom op je kunt het :)
     
  19. beagle78

    beagle78 Bekend lid

    7 feb 2008
    720
    1
    0
    Ik was ook zo bang...eerst voor de pijn maar op het laatst alleen nog maar voor de baby omdat hij een groeiachterstand had en niet al te beste conditie had.Als het eenmaal begint denk je nergens meer aan en doe je gewoon wat je moet doen.

    Bijzonder maar waar :)
     
  20. Fem

    Fem VIP lid

    28 dec 2006
    5.292
    1
    0
    Sr. Accountmanager
    Capelle ad IJssel
    Ik vond het maken ook leuker als onze dochter eruit persen :) maar 'het hoort er helaas bij he', een lekkere dooddoener, maar wel helemaal waar!

    Ik herken je gevoel trouwens heel erg, ik was ook zo bang voor de pijn en knippen en weet ik veel wat allemaal, maar weet je, ik heb niet eens wat gevoeld van die knip! Ik was bang dat ik zou gaan poepen en weet je, dat heb ik alleemaal gedaan en het interesseerde me echt geen h*l (letterlijk, haha), achteraf dacht ik; wauw, wat een ervaring. Niet iets wat je voor je lol doet, maar WAUW, wat een ervaring en wat een impact.

    Je kunt je wel druk maken over dingen, maar je weet niet hoe je bevalling verloopt, elke bevalling is anders. Mijn advies zou zijn; laat het op je afkomen! (Maarja, dat is makkelijk gezegd van mij, ik snap het)

    Geniet van je laatste loodjes, succes met de bevalling en geniet met volle teugen van je ukkie!
     

Deel Deze Pagina