Hoi lieve meiden wat betekent dat eigenlijk, ontzwangeren? waar heb je dan last van? mijn meisje Noa Hanna* is stil geboren dus ik ben ook nog eens aan het rouwen. graag zou ik willen weten wat deels aan de hormonen kan liggen en wat aan mijn situatie. ik snap dat het niet veel uitmaakt, het is zoals het is. maar ik vind het toch fijn om te weten. liefs C
Eerst wil ik je even heel veel sterkte wensen met het verlies van jullie dochter. Zoals je al zegt zul je nu meer gevoelens ervaren en kan het misschien wat door elkaar lopen. Daarbij weet ik niet of de symptomen voor iedereen anders zijn. Ik kan je wel vertellen waar ik last van heb gehad tijdens het ontzwangeren. - Vooral in de eerste paar maanden ontzettend veel opvliegers en nachtelijk zweten. Ik en mijn bed waren vaak drijfnat, stond regelmatig s nachts onder de douche. - heel veel wisselende emoties, ups en downs en huilen om niets - Door die emotionele achtbaan, (die jij sowieso al hebt), kon ik moeilijk onderscheiden of mijn gedachten en gevoelens echt waren of dat het aan de hormonen lag. - ik had vaak hartkloppingen en icm stemmingsklachten kreeg ik een angstig en opgejaagd gevoel - raar en levendig dromen en dan droomde ik dat mijn kindje nog bij ons in bed lag en dat ik haar kwijt was tussen de dekens - ik had echt het gevoel mezelf helemaal kwijt te zijn. Mijn gedachten en emoties waren extreem en zo ben ik nooit geweest. Na 6 maanden ging het opeens de betere kant op, de heftige stemmingsklachten werden minder en ebden langzaam weg. Ik begon me steeds meer mezelf te voelen. En nu na 9 maanden kan ik voor mijn gevoel zeggen dat ik klaar ben met ontzwangeren.
hoi Steenbokje dat is me nog al een lijst dat van die dromen herken ik heel erg! de rest is bij mij zowieso inderdaad al aan de orde, achtbaan van emoties, op en neer gaan, huilen, etc. ik heb niet dat gevoel mezelf helemaal kwijt te zijn. gelukkig. wat heftig joh, jouw proces! mijnes ook hoor lief dat je de tijd nam dit op te schrijven. xxx C
Sterkte met het verlies van je kindje, wat een verdriet! Wat Steenbokje omschrijft herken ik: dat dromen! Dromen dat ons kindje tussen ons in ligt en dat ik het kwijt ben geraakt tussen de dekens. Of dat het huilt, en dan ga ik zoeken.....terwijl hij juist ligt te slapen! Of, soms wordt het me ineens in een vlaag allemaal een beetje veel en voelt het alsof ik in tranen kan uitbarsten. Als ik dan even 5 minuten rustiger aan doe, dan gaat het wel weer. Maar ik herken dit niet van daarvoor..
Ik wil je ook heel veel sterkte wensen wat ontzettend erg zeg.. Ik heb ook erg veel last van het ontzwangeren gehad. Eerste periode zweten en raar dromen. Maar ook enorme stemmingswisselingen, dacht ook dat ik het allemaal niet kon, dacht erg negatief over mezelf. (mijn baby huilde erg veel, en had reflux) was ook erg oververmoeid dat speelde ook een rol. Nu 9 maanden later voel ik me eindelijk weer mezelf, gelukkig maar. Maar meid wil je even een hele dikke knuffel geven hoor.