Kijk anders ook even op de site van het epilepsiefonds, daar vind je ook uitleg van de soorten aanvallen en filmpjes. Een epilepsie aanval is niet altijd zo dat ze kwijlen of daarna suffig zijn, er zijn veel verschillende aanvallen. Als zij dit niet eerder heeft gehad en jouw gevoel is niet goed, dan zou ik aansturen op meer onderzoek. https://www.epilepsie.nl/over-epilepsie/pagina/241/aanvallen-in-beeld/
Bedankt voor jullie reacties weer. De filmpjes heb ik bekeken...het lijkt wel op 1 van die filmpjes...die man had het alleen aan zijn arm en was nog wel aanwezig...dochter leek echt flauw te vallen en hele lijf trok krom...ik ga zo naar de huisarts voor haar plas te controleren...ik zal het zeker nog bespreken met hem...ze heeft nu wel bijna 40 gradrn koorts..
Wat schrikken inderdaad! Mijn zoon van 6 heeft epilepsie. Hij kwijlt niet, is niet helemaal afwezig (maar ook niet helemaal bij). Als hij een aanval heeft duren ze zelden langer dan 45 seconden. Bij zoon uit het zich in zijn rechterarm. Die overstrekt hij dan en maakt er een typisch geluid bij. Soms doet zijn rechterbeen ook mee. Hij kan vallen, maar hoeft niet. De eerste keer was hij bijna 3 en is er wel een mri en een eeg gemaakt, maar hierop was niks te zien. We zijn toen ook naar huis gestuurd met de mededeling: het is geen epilepsie, wat het wel is weten we ook niet. Nu is het over, kom maar weer terug als de klachten terug komen. Twee en half jaar later was het zover. Toen troffen we gelukkig een kinderneuroloog die ons als ouders heel erg serieus nam en hij heeft uitgelegd dat er heel veel soorten epilepsie zijn. Het kan zich in zoveel dingen uiten. En eigenlijk is een 24 uurs eeg met een opname dan het meest duidelijk. Deze hebben we gehad, maar toen had hij wel meerdere aanvallen per nacht. Ik weet dat ze op een eeg kunnen zien of er een epilepsieaanval heeft plaatsgevonden. Maar bij mijn zoon werd dit pas duidelijk met de 24uurs eeg en opname. Als je bij de huisarts bent zou ik dit toch in mijn achterhoofd houden. Maar ik hoop vooral dat hij/zij je gerust kan stellen. Beterschap met je dochter!
Wat een zorgen . en dan ook nog eens bijna 40 graden koorts Succes bij de huisarts en ik zou het inderdaad nog eens aankaarten bij de huisarts, want dit komt niet zomaar lijkt mij. Sterkte en beterschap voor je dochter!
Ik hou het zeker in mijn achterhoofd..maar doordat ze nu ziek is begin je daar toch een link mee te leggen of het is toeval dat kan natuurlijk ook wel.. @daniellexxx ook vervelend dat het zo een lange tijd heeft geduurd voordat het erkend was, gelukkig dan een poos geen aanval gehad, maar wel vervelend dat ze daar niet meteen de eerste x achter kwamen.heeft je zoontje er nu vaak last van? Die arm zit ik te bedenken deed mijn dochter afgelopen 2 weken al 2x wel raar mee in haar slaap toen ik haar tilde naar school...en ze weer in slaap viel...ze overstrekte hem echt heel hard /gespannen recht opzij in haar slaap maar verder niks....dus wellicht was dat ook niks...je gaat nu overal aan denken wat "anders" was... Haar urine is op kweek gezet maar in de korte test vonden ze niks dis verwacht daar ook niks van...denk gewoon een virusje..
Mijn oudste dochter heeft als baby ook absences gehad en dat kwam dan vaak vlak voordat ze ziek werd. Op de een of andere manier een trigger. Nu heeft ze nog wel eens schokjes met haar arm en maakt ze er een gek piepend geluidje bij alsof ze even geen adem heeft (duurt echt 1 sec ofzo) dan weten we dus 9 van de 10x dat ze iets onder de leden heeft. Ik hoop dat het bij jullie meisje niet meer terugkomt! Maar laat je zeker informeren door de huisarts en liefst door de kinderneuroloog.
Net weer een Aanvalletje gehad....dit x alleen haar arm...gelukkig geen wegdraaiingen met ogen en lijf... Ze was ook aanspreekbaar...ze was aan het stoepkrijten en zei "mijn arm" ..dus heb haar opgetild en ze was er weer mee aan het verkrampen /trillen/schudden...de buurman heeft het ook gezien...gelukkig iemand die het ook nog zag... Als de ha zo open is loop ik langs..
Succes bij de huisarts. Mijn dochter heeft dit ook vaak gehad. Trillingen, verkrampen, toen ze nog kroop Door haar armen zakken en ook absences waarbij ze een typisch geluid maakte . Ze heeft alle mogelijke eegs gehad en een aantal weken in een umc gelegen. Artsen zagen nl nog meer aanvallen dan ik. Maar op geen enkele eeg waren afwijkingen te zien. Haar laatste aanval is gelukkig alweer bijna een jaar geleden. Niemand die me kan vertellen wat het was of is. Als het je lukt om te filmen is dit wel slim om te doen. Hier duurden de aanvallen kort maar heb toch een paar toevaltreffers vast kunnen leggen. Vonden de artsen erg prettig.
Succes bij de huisarts. Niet fijn voor jullie, maar wel prettig dat de buurman het ook heeft gezien! Goede tip om te filmen, als dat lukt, je moet vaak razendsnel zijn dan. Hopelijk stuurt de huisarts je door, lijkt mij wel verstandig! Sterkte!
Heeft je dochter het nig met regelmaat of bepaalde aanleidingen die ervoor zorgen dat ze weer een aanval krijgt? Filmen is idd goed plan....weer vergeten...gaat ook te snel over om er aan te denken...hopelijk is het gewoon niet meer nodig... Het was nu trouwens aan de andere kant haar arm...vlgs de arts wel atypisch...maar we zijn wel doorverwezen naar de kinderneuroloog.en ze mag voorlopig niet zwemmen en in klimrekken... Aankomende week kunnen we terecht..mocht het nog een x gebeuren op de spoedpoli...maar laten we hopen van niet...
Mijn zoon krijgt nu medicijnen die de aanvallen goed onderdrukken. Alleen bij leuke spanning (zijn verjaardag, weekendje weg) komen er aanvallen tussendoor. Hij merkt er niks meer van, want ze zijn nu alleen nog snachts. Wij merken het wel omdat hij dan niet droog is en we horen hem door de babyfoon. Filmen is handig, maar zo lastig! De eerste keer, 3 jaar geleden was het of te donker, of te laat. Van de zomer wel op beeld gekregen, maar het gaat zo snel, dan staat het begin er niet op, of hij draaide net de verkeerde kant op. Of ze zagen niet wat ik zag. Series, ik dacht dat ik spoken zag, ging al twijfelen aan mezelf. Zoon krijgt een heel krampachtige intense blik tijdens een aanval. Ik zie dat meteen. Arts zag nauwelijks verschil. Het is dat man en zus en moeder het ook zagen anders was ik heel erg aan mezelf gaan twijfelen. En dat is iets wat ik geleerd heb. Twijfel NIET aan wat je ziet. Ik ging ook maar verklaringen bedenken. Maar wat nou als hij gewoon moe is, wat als ik het niet goed gezien heb, wat als hij gewoon overprikkeld is, wat nou als ze denken dat ik het alleen maar wil zien.... Maar je bent haar moeder. Jij kent haar het allerbeste. Jij ziet meteen of er iets ánders aan haar is. De arts kent haar niet. Die ziet haar alleen. Wij hadden een hele goede kinderneuroloog. Die heeft ons fantastisch geholpen. Het allerfijnst was dat hij ons serieus nam en niet zomaar verklaringen begon te bedenken. Ik hoop dat hij of zij je goed kan helpen en geruststellen. Als je meer wilt weten mag je me altijd pb sturen. X
nee het is nooit duidelijk geweest wat het triggerde. Het begon toen ze een maand of 10 was. En nu een jaar terug ongeveer de laatste keer. ik vraag me af of vermoeidheid een rol speelde of wellicht overprikkeling oid. Maar dat is een gok. Het gebeurde ook in verschillende situaties: tijdens het liggen in de box toen ze jonger was, tv kijken, spelen op de psz, tijdens het eten. Zoals Danielle ook al schreef ging ik soms twijfelen aan mezelf. Heb ooit op een groepsapp een filmpje laten zien. Niemand zag wat bijzonders terwijl ik zag dat haar blik 'anders' was. Kan het niet echt omschrijven. Gelukkig zag de arts er een overduidelijke absence in. Hier is het helaas nooit duidelijk geworden wat het is. Ze heeft steeds een paar maanden last van allerlei soorten aanvalletjes en dan weer een paar maanden niks, gaat echt op en af. De neuroloog wilde mijn dochter in eerste instantie anti-epileptica voorschrijven. Maar mijn dochter heeft een hartritmestoornis waardoor ze die medicatie niet mag hebben. Zou ik ervoor kiezen om het wel toe te dienen, dan zou ze ook een icd (soort pacemaker) moeten. Daarom gekozen om het niet te doen omdat haar ontwikkeling er niet onder lijkt te lijden. Gelukkig is het hier al een tijdje geleden dus ik hoop dat ze over die aanvalletjes heen is gegroeid.
Klinkt inderdaad als epilepsie, echter is het inderdaad zo dat er naar 1 aanval ip niets gedaan wordt en daar moet je blij mee zijn. Een normaal EEG sluit het niet uit en afwijkend EEG is ook niet bewijzend. Bij de diagnose zit je wel gelijk vast aan antiepileptica met behoorlijk wat bijwerkingen. Waren er speciale omstandigheden? Bijvoorbeeld slaaptekort? Ik Ou haar de komende tijd goes in de gaten houden, niet alleen in bad, niet laten fietsen, niet op bijvoorbeeld het klimrek. Als na een paar maanden zich geen aanvallen hebben voorgedaan kan je daar weer mee starten. (vikingen niet alle berichten gelezen dus wellicht dat ik in herhaling treedt)
Thanks voor de reacties weer...het is wel waar wat jullie zeggen je gaat bijna twijfelen aan jezelf maar vooral omdat het zo snel voorbij is en je eigenlijk niet zo goed weet waar je op moet letten...je bent op dat moment vooral met de zorgzame kant bezig en niet praktisch aan het observeren...zwemmen/klimmen doen we iig voorlopig niet...en ben blij dat ze ook weken niet naar de creche hoeft (vakantie)...ga daar wel gesprek aanvragen met de juffen en teamleider, ik wil niet dat ze haar uit het oog hebben met buitenspelen ed..(tuin is best begroeid) en juffen zijn vaak druk ...(niet perse altijd met de kinderen)... Klinkthet jullie wel bekend dat het de ene keer tijdens een aanval de ene arm is en tijdens de volgende aanval (2 dagen later) de andere kant ? Dokter vond wel gek...maar weet t toch wel bijna 100% zeker... Ik vind het snachts wel een beetje spannend...toch stiekum kijken of alles goed gaat...hoe doe je dat net jullie zoontje daniellexxx die snachts die aanvallen heeft? Doe je er dan wat aan? Hoe hoor jij dat je zoontje er 1 heeft door smakken oid wat iemand al eerder schreef?
net eeen uurtje geleden weer 1tje...ze was vanacht naast ons komen liggen en ik werd wakker van rillingen/licht schokkend aan haar armpje...manlief gauw wakker gemaakt...was ook snel weer over en dochter sliep door...straks weer bellen..(ps wat moet/kan ik verwachten op de spoedpoli? wel meteen een EEG?
Ik denk dat ze op de spoedpolie direct je dochter gaan onderzoeken, het kan zijn dat ze reden zien voor een EEG. Maar het kan ook zijn dat een kinderarts besluit je dochter op te nemen. Houdt even overal rekening mee. Succes!
O meid wat een rollercoaster.... Het is goed dat je nu naar de spoedpoli kunt, ze weten ervan. En ik verwacht dat ze haar goed gaan onderzoeken, bloedtesten, eeg, neurologisch onderzoek. Veel sterkte en succes, hoop dat jullie snel duidelijkheid krijgen.