Hahahaha...lees ff mee gezien ik dit topic geopend heb. Jullie vechten het maar ff uit Maar mijn kindeke is zo goed als van zijn verstopping af. En gezien ie de halve dag paars was van het drukken, maakt het me eigenlijk niet uit hoe het spul werkt. Ik gebruik het tijdelijk....en hij is er vanaf en lacht weer . In ieder geval bedankt voor alle info! Groetjes Marieke
Niet? Dus jij vindt het niet logisch dat het niet normaal is om een pasgeborene jus d'orange te geven?!
Marieke fijn dat de kleine van de verstopping af is en weer vrolijk is. En sinaasappelsap geven aan pasgeborene, eeeeh nee dat zou niet mijn keuze zijn. Groetjes Anita
Heb meerdere keren dat advies gelezen ds zo raar is het niet. MvS Als ik steeds een vraag krijg reageer. Ik hou er niet van als mensen doen alsof ik niet weet waar ik het over heb.
Ben jij verpleegkundige dan ofzo of werk je met kinderen? Dat is gewoon nieuwsgierigheid hoor! Ik ben ook weleens heel stellig, maar zeg dan wel waarom of waardoor ik dat ben.
Dat heb ik al eerder verteld in dit topic. Heb mijn ervaring gedeelt en dat lijkt me ondertussen wel genoeg. Je kunt ook iets aannemen zonder er een hele uitleg bij te willen hebben.
Nee je hebt nog niet 1x gezegd hoe jij erbij komt dat je van lactulose luie darmen zou krijgen! Als je een (para)medisch beroep hebt of met kinderen of met darmen werkt, zou ik dat graag willen weten! Ik neem nooit klakkeloos iets aan als er sterke aanwijzingen zijn dat het tegendeel waar is. Als ik op jouw expertise af moet gaan is sinaasappelsap ook goed, dat is het dus niet en daarom vind ik jou geen betrouwbare bron.
Ik heb ook weleens gelezen dat chocopasta op een boterham van een baby wel kan, maar dat is toch ook raar naar mijn mening. We kunnen toch niet zomaar iets aannemen van 1 persoon (jou in dit geval) terwijl de rest van de wereld iets anders zegt. Als jij nou maag-darm-leverarts bent (en we dat zouden weten, vooralsnog is het enige dat ik van je weet dat je hier Maera heet en je wel eens de verouderde jaargangen van de nursing leest) dan heb ik meer reden om te geloven wat je zegt dan als je voedingsassistente in een bejaardenhuis bent (waar overigens niets mis mee is, maar daar ontbreekt denk ik wel de juiste kennis over medicijnen en de korte en lange termijn bijwerkingen). Ik heb in het farmacotherapeutisch compas gekeken (lijkt me een juiste bron van informatie) en daar staat helemaal niets vermeld over luie darmen als gevolg van lactulose.
Er word om ervaring gevraagt. Die heb ik en vertel wat die is. Heb mijn werkverleden verteld. Wat doen jullie is godsnaam moeilijk zeg. Als je het niet gelooft prima maar ga er niet op door alsof ik een verhaal verzin. Ik deel mijn ervaring meer niet, daar word om gevraagt. Over de sinaasappelsap heb ik alle gehoort dat het wel eens gegeven word verder zeg ik niet dat het goed of slecht is. Sjonge jonge
Dames ze heeft wel degelijk gelijk hierover! In belgië weten ze hier dus wel vanaf. Ze probeert alleen raad te geven en word dan compleet aangevallen. kom op zeg!
Je hebt in de verpleging gewerkt. Ireen ook en met haar nog veel meer dames hier. Als het de algemene verpleging in een ziekenhuis betreft, zie je de mensen maar kortdurend (hopelijk), dus hoe weet je dan dat je van lactulose luie darmen krijgt? Of werk(te) je in een verpleeghuis? Daar ook veel verstopping idd, maar de darmwerking en leefomstandigheden van een bejaarde zijn compleet anders dan die van een baby/dreumes. Ik heb het internet uitgeplozen (pubmed bijv.) en ook op de site van nursing maar ik krijg 0 op het rekest. Ik snap niet dat je niet gewoon verteld WAT je ervaringen zijn met lactulose. Vooralsnog vertrouw ik op de expertise van mijn artsen, de apotheker en mijn eigen lijf.
Ik heb mijn ervaring toch verteld. Het was toch de vraag hoe snel het werkte en hoe en wat. Dat heb ik gedaan. Ik snap niet waarom je zo probeerd je gelijk te halen en zo vreselijk moeilijk doet. Ik heb ook al eerder gezegt niet te weten hoe baby darmen op bepaalde dingen reageren. Ik heb inderdaad in diverse verpleeghuizen gewerkt. Een ervan is zelfs totaal van de lactulose afgestapt. Van korte opname tot de dood. Er waren soms ook mensen die jonger waren.
Een van de makkelijk te vinden linken Lactulose 'therapeuticon' (Luie darmen) - medicijngids - Ziekenhuis.nl
Ik heb in de palliatieve zorg gewerkt. En met kinderen met eetstoornissen. Heb het gebruik van lactulose van dichtbij meegemaakt maar dat maakt mij geen expert wat lactulose bij baby's betreft. Je kan die groep simpelweg niet vergelijken met een bejaarde of bedlegerige ernstig zieke, punt Ik hoef mijn gelijk in deze helemaal niet te halen. Als jij met bronnen aankomt waaruit blijkt dat je er wel degelijk luie darmen van krijgt, zal ik ruiterlijk toegeven dat ik niet goed op de hoogte was. Tot zover mijn kennis en ervaring, zowel op het persoonlijke vlak als werkgebied, nu reikt krijg je van lactulose geen luie darmen en kan je het zonder problemen langere tijd gebruiken.