Ik kom er maar niet uit: we gaan in ons nieuwe huis boven alle op dit moment bruine deurkozijnen, raamkozijnen en plinten wit laten schilderen. Ik heb zelf al wat getest op stukken met RAL 90 16 en 9010. Ik vind RAL 9010 toch net iets Cremiger maar ben tegelijkertijd weer bang dat 9016 toch te Wit gaat ogen. Tuurlijk is het persoonlijk maar heeft iemand tips?
Wij hebben overal 9010 op de plinten. Mijn angst was dat dingen naast 9016 altijd wat viezig zouden lijken; omdat dat zo wit is dat alles erbij afsteekt. Gekozen dus voor de iets minder fel witte kleur (9001 vonden wij weer veel te crème wit).
Hier ook alles 9010. In de natte ruimtes hebben we overigens echt witte tegels en daar vind ik 9010 inderdaad net te crème voor, daar heb ik alles met de kleur 'wit' geverfd, dat heeft geen ralkleur.
Hier 4 jaar geleden alles ral 9016 gedaan, ik vind het een stuk frisser dan 9010. Als ik het nu weer zou doen zou ik zelfs basiswit gebruiken. 9010 wordt zo gelig na een tijd.
Hier ook 9016, alleen in de keuken 9010, omdat dat daar beter past. 9016 is een fijne kleur wit. Lekker fris, maar niet te wit.
Wij hebben ook 9016. Vinden het zelf niet té fel Mijn broer heeft die andere en daar lijkt het vind ik eerder beige dan wit.
Wij hebben Ral 9016 en het zit er al 6 jaar op. Ben er nog steeds erg blij mee, het oogt nog steeds wit en fris.
Wij hebben de trappen in 9010, omdat het traphek vanuit de bouw al die kleur was en zou er nu niet meer voor kiezen. Veel te cremig. Vind t inmiddels echt spuuglelijk, maar geen zin die trappen de schilderen
Ja wij hadden eerst 9016, maar vond het heel kil/goedkoop ogen. Nu 9010 en dat vind ik veel warmer. Zeker niet geel of creme trouwens.
Bedankt voor alle reacties!! 9016 wordt dus veel gekozen. 'Probleem' is dat de deuren allemaal in 9010 zijn en ik vraag me af of dat niet teveel gaat afsteken bij een deurkozijn van 9016 Morgen komt de schilder langs en ga ik het even overleggen
Oei dat is lastig ja. Verschillende kleuren wit is denk ik echt niet mooi. Anders zou ik sowieso voor 9016 kiezen. 9010 vind ik echt ouderwets crème achtig (sorry) Ik heb 9016 en zou een volgende keer misschien zelfs wel voor verkeerswit ofzoiets gaan, de nog wittere bedoel ik.