Ik ben al een tijdje op zoek naar een laptop omdat mijn oude windows laptop het bijna begeeft. Ik heb nu een 17" en een echt bakbeest. In de winkels gekeken voor een nieuwe laptop maar het viel me op dat alle schermen zo fragiel zijn. Mijn collega's hebben een macbook en zijn hier erg enthousiast over. Bij mijn leidinggevende heb ik het scherm getest en deze is wel dun maar veel steviger dan de windows laptops waarvoor ik keek. Ik zit nu te overwegen om een macbook te kopen maar gezien de aanschafprijs en de vele extra dingen die ik zal moeten kopen heb ik nog een vraag. Ik weet dat je met mac geen ntfs (harde schijf voor windows) schijf kunt schrijven maar kun je wel bestanden kopieren van deze schijf naar de mac? Ik zal de laptop vooral gebruiken voor foto/video bewerking en internetten. Onze windows pc beneden zal ik ook nog gebruiken. Alvast dank!
Je kunt gewoon bestanden vam die shijf afhalen en op je Mac zetten. Als je de schijf daarna formatteert naar ex-fat kun je 'm zelfs voor mac en windows gebruiken. Daarnaast zit er een office pakket op van Apple waarmee je office bestanden kunt openen en bewerken. Bestanden die je maakt met bijvoorbwwls Pages kun je gewoon opslaan ala Word of PDF bestand.
Mijn man zijn apple laptop is net kapot. En hij koopt geen nieuwe, nu toch weer een windows laptop, hij had het gisteren over een Lenova. Hij had er ook al windows opgezet, omdat de appleOS niet lekker werkte voor wat hij er mee deed (internet, programmeren, video/fotobewerking). Hij wilde liever toch zijn oude vertrouwde besturingssysteem..