Mijn dochter heeft helaas sinds vandaag een pavlik bandage.. het gaat helemaal niet goed.. vooral als ze wakker is huilt ze veel.. Zijn er mensen die hier ervaring mee hebben? Baal echt ontzettend van dat ding
Hey, Wij zijn sinds kort pavlik vrij. Onze dochter heeft vooral de eerste twee dagen ook veel gehuild, zo erg dat ik geneigd was om het ding af te doen. Niet doen dus!!!! Ze went er vast snel aan en dan wordt het huilen wel minder. Wij hebben een handdoek in 2en geknipt en opgerold onder haar knieholtes gelegd, daardoor kon ze beter slapen. Onze dochter is een buikslaper, dat lukte haar de eerste paar dagen niet maar daarna ging ook dat gelukkig steeds beter. Dat met de handdoeken deden we ook als ze in de box lag. In de maxi cosi stopten we een klein kussentje in haar rug zodat die niet 'zweefde'. Wij zijn al die tijd bij de kinderfysio geweest, zij gaf ons oefeningen om toch haar rug en buikspieren sterk te maken/houden en ook hield zij de vorm van het hoofdje in de gaten zodat dat door het vele liggen niet ging afvlakken. Wij hebben haar veel leggings laten dragen met een truitje over de pavlik heen , gewoon lekker makkelijk. Als we weggingen dan deden we er een jurkje overheen (wij zaten in de zomer). oja, ze kon heel lekker in een voedingskussen liggen! Geloof me, nu is het heel vervelend maar je wordt snel makkelijk en vindt allerlei maniertjes om het je meisje makkelijker te maken. Succes!!!!! en mocht je vragen hebben dan lees ik het wel. Groetjes Loes
Dank je wel voor je reactie. Ik hoop het echt dat het snel over gaat. Mijn dochter is ook een buikslaper en ze heeft al wel geslapen met dat ding om alleen toen was ze ook heel moe door het ziekenhuis. Nu net was ze heel de tijd onrustig en huilen.. Ik vind het zo'n onhandig ding.. ik heb net de klitten banden aan de achterkant al los gemaakt. Want ik vond het zo strak zitten. Hebben jullie wel altijd al 4 de klitten banden vast gehad? want dan kan ze toch der benen helemaal niet bewegen? Dat van die handdoek in de box is misschien wel een goed idee inderdaad! Ik hoop echt dat het snel beter gaat.. want wil ook heel de tijd dat ding af doen
Hoi, wij hebben ze al die tijd alle 4 vast gehad. Het zit inderdaad heel strak maar hoe losser jij ze doet hoe minder effect het heeft en hoe langer ze het om moet! Hoe moeilijk je het ook vind, jullie moeten er doorheen! Ze kan haar benen inderdaad niet bewegen, zo strak zit het. Probeer het broekje ook langzaam uit te doen, wij merkten dat het pijn deed als we het ineens afdeden. We hielden haar beentjes eerst nog even in de kromme positie en masseerden ze eerst heel zachtjes voordat we ze lieten strekken. Knuffel haar maar heel veel de komende dagen, dat heeft ze nodig! groetjes Loes
Hoi, Ook wij zijn er net mee klaar. Ze raakte er bij ons inderdaad na een paar dagen gewend en wist op een gegeven moment niet beter. Wij zaten wel in de winter, ze droeg veel maillots met jurkjes. Dat ging eigenlijk altijd wel goed. Oja probeer of je de bandjes met een steekhe kan vast zetten om te voorkomen dat het verschuift. Wij hebben het uiteindelijk niet als naar ofzo ervaren gelukkig! !Hier begint ze nu een beetje te lopen, dus we gaan binnenkort terug naar de orthopeed. Ik hoop dat jullie meisje ook snel went!
Isamamma, Begint ze te lopen ja! wat leuk! Hoelang is ze nu spreidbroek vrij dan? Kan ze ook al zelf gaan zitten en kruipen? groetjes Loes
Nu heeft ze ze alle 4 weer vast zitten en ze slaapt nu.. dus ik hoop dat het vannacht ook goed ga.. Hebben jullie trouwens dat ding altijd om gedaan? Nooit een keertje uit gelaten? Mijn dochter heeft een vrij lichte vorm, want als je zo naar der beentjes kijkt zien je het ook niet. (de dokter zag het zo ook niet) Je ziet het alleen op de foto. Ze moest een foto laten maken omdat ik het ook als baby heb gehad.. ik had alleen geen pavlik maar ik denk een campspreider. Wel een goed idee inderdaad om eerst der beentje te masseren! En hoe bedoel je met een steekje vast zetten? Dat snap ik niet helemaal! Hoelang hebben jullie het moet gebruiken? en dan dag en nacht? of op een gegeven moment alleen in de nacht?
hoi Wendy, onze dochter had ook een lichte vorm, ze heeft eerst 3 maanden de campspreider gehad maar die had helaas onvoldoende effect. Daarna 3 maanden de pavlik, dat ging zo snel dat we na 2 maanden mochten gaan afbouwen (inderdaad alleen nog snachts en het mocht steeds een beetje losser) en ze na 3 maanden klaar was. Wij hebben m wel echt dag en nacht om gelaten en alleen voor de verzorgingsmomenten af gelaten. Ondanks het warme weer waarin wij zaten. Zij was het gewend en ik vond het zielig om haar steeds even te laten proeven van de vrijheid en haar dan weer in te tuigen laat ik het zo maar zeggen. Ik hoop voor jullie dat de nacht rustig gaat verlopen! groetjes Loes
Hmm okee.. hopelijk gaat het bij ons ook snel.. over 5 weken moeten we terug komen en weer een foto laten maken.. Hoe deed jij het in de nacht loes? Ik heb nu der pyjama aangegeven.. pyjamabroek zit onder de pavlik.. ik heb nu ook maar sokken aangegeven.. deed ik normaal eigenlijk nooit s' nachts.. die pavlik zo bloot op der huid is niet echt fijn denk ik he?
Ja hoor inmiddels gaat ze inderdaad zelf staan en het kruipen deed ze direct nadat de bandage af was! Geloof de dag erna haha. Ze is er nu anderhalve maand uit ongeveer. Ze heeft er vrij lang ingezeten omdat ze ook een heupluxatie had.
En hoe is het gegaan vannacht? Omdat wij in de zomer zaten had ze enkel een romper onder de pavlik en hadden wij een hydrofiel washandje klein geknipt wat we om de onderbeentjes deden zodat de bandjes niet zo zouden snijden. Misschien is een legging een idee voor snachts?
Vannacht ging het in eerste instantie niet goed.. ze werd rond half 11 wakker (terwijl wij haar altijd wakker moeten maken voor de fles) en dan vond ik al verdacht. Maar ze was weer heel de tijd aan het huilen ook tijdens de fles.. me vriend gaf de fles en die heeft dat ding toen al gelijk uit gedaan.. en het leek toen zelfs of ze heel de tijd nog pijn had van dat ding ze bleef huilerig en heel de tijd die beentjes schoppen.. ik weet allemaal niet wat ik ervan moet denken.. Vannacht hebben we hem dus niet aan gedaan. en dus heeft ze lekker geslapen.. vandaag wil ik het wel weer gaan proberen.. maar ja ik ben benieuwd hoe het gaat.. als zij er pijn van heeft dan wil ik niet dat ze dat ding om heeft. Maar ja we zien het wel.. even afwachten nu
Niet afdoen hoor, ook al heeft ze de eerste dagen er last van. Ze mag gewoon in bad? Elke dag even lekker in bad en beentjes masseren. Zodra ze er aan gewend is sta je versteld van wat ze allemaal gaan doen met zo'n pavlik. Ze kunnen ook in die opgetrokken houding hun knietjes strekken, maar moeten dat gewoon door krijgen. Hebben ze bij het ziekenhuis niet verteld over het hoe en wat met dat ding? Onze jongste heeft er een half jaar ingezeten, de pavlik hielp uiteindelijk niet goed genoeg (niet zo gek met een heupluxatie), vanaf mei drie maanden gipsbroek en nu campspreider aan het afbouwen. Over twee weken weer terug naar orthopeed om te horen wat ze nu verder willen.
Ik vraag me toch opeens af of dat buikslapen met een pavlik wel lekker is? Die pavlik is NATUURLIJK weer voor rugslapers gemaakt. want aan de voorkant zitten ook harde delen. en dat lijkt me zo vervelend liggen voor me dochter Ik zit te twijfelen of ik de dokter ga bellen voor een campspreider omdat ze volgens mij daarmee beter op der buik kan slapen. Iemand hier ervaring mee?
Onze dochter kon op een gegeven momebt draaien met de pavlik en sliep dan verder op haar buik. Probeer even vol te houden, na een paar dagen is ze gewend en leert ze steeds meer met de bandage om! Succes!