Hoi meiden, Ik ben ruim 34 weken zwanger en ik heb sinds ruim een week enorme jeuk over mijn hele lichaam. Door de VK doorgestuurd naar de gyn, bloedonderzoek gehad en preventief medicatie gekregen (ursochol). Zijn er meiden die dit ook hebben/gehad? Hoe is het verder bij jullie verlopen? Werkten de medicijnen en zijn jullie extra onder controle gehouden? We krijgen donderdag de uitslag....
Hoi Zoƫ! Ik heb het vanaf 28 weken gehad, wat bij mij vooral opviel was de jeuk aan mijn handen en voeten! Soms overal, maar vooral daar. Of de medicatie echt hielp weet ik niet want mijn waardes bleven te hoog (tussen 35 en 90). Al heb ik geen idee hoe hoog het zonder medicatie geweest zou zijn. Sommige dagen was de jeuk te doen, maar andere helemaal niet. Ik ben met 37 weken ingeleid want dat moet als je cholestase hebt, want na 37 weken kan het gevaarlijk worden voor de baby. Ik heb vanaf 29 weken 2 keer per week ctg en bloedcontroles gehad om te checken of de baby het goed blijft doen. Ik ben nu 21 weken zwanger en benieuwd of ik het deze keer weer krijg! Ik hoop voor je dat je het niet hebt! Sterkte ermee!
Neletje, bedankt voor je bericht! Er is maar zo weinig over bekend he. Hopelijk krijg je het deze keer niet, je word echt gek van de jeuk he! Ik heb het echt overal, van mijn voetzolen tot in mijn nek. Ik ben vandaag weer gebeld door de gyn, ze willen mij morgen zien. Bloeduitslagen waren nog niet binnen, maar moest toch komen... Vond het een beetje gek, aangezien ik voor donderdag al een afspraak had staan. Gisteren ging het wat beter, maar vandaag is het weer een drama! Had jij bultjes over je lichaam? Hier is niks te zien, maar zodra ik ga krabben dan komen er wel hele kleine bultjes. Zal morgen wel weer een ctg krijgen denk ik en ben heel benieuwd wat ze verder willen doen/zeggen!
Ja je wordt inderdaad gek van de jeuk! heb toen huilend nog bij de gyneacoloog gezeten met 35 weken of ze mijn zoontje toch niet al konden halen, maar dat deden ze niet. Heb toen wel pilletjes gehad om snachts nog iets te kunnen slapen. Gelukkig had ik ook dagen ertussen zitten dat het meeviel. De jeuk was vooral snachts het ergste, als mijn benen en voeten het warm hadden. Ik heb nergens bultjes gehad, ook niet na het krabben, had eerder krassen van mijn nagels overal haha! Hopelijk was je CTG goed! succes ermee! groetjes Nele
Sorry voor de late reactie! Uitslag is binnen, waardes zijn goed!! Ben echt zo opgelucht, maakte mij behoorlijk zorgen! Ctg was ook goed gelukkig. Dinsdag nog wel eerder naar het ziekenhuis geweest, ik voelde geen leven meer, hij reageerde nergens meer op... Pfff niet goed voor je hart!! Maar meneertje werd tijdens de ctg enorm actief! Gyn moest er gewoon om lachen, zo bewegelijk was hij! Haha. Blijf onder controle staan, mochten de klachten toenemen moet ik direct contact opnemen. Mag de medicijnen blijven slikken, hopelijk neemt de jeuk alsnog af!
oh dat is wel fijn dat de waardes goed zijn, een hele opluchting inderdaad! hopelijk kan je nog even van de laatste weekjes genieten!
Hier is 16 dagen geleden mijn galblaas verwijderd de kolieken waren heftig werden heftiger en risico op ontstekingen te groot ik heb er geen spijt van ondanks de risico's. Op de open wond na. Deze sluit helaas niet en er zat een ontsteking in. Maandag moet ik terug naar de chirurg. Helaas heb ik nu al 2 nieuwe aanvallen gehad. Toch maar eens aankaarten hopelijk een verklaring. Nadat ik vanmiddag een aanval had lig ik nu al uren wakker van de jeuk. Vrees ook dat de stuwing met name te hoog is.
Ik heb het bij alle drie gehad rond de 28 weken, Bij elke zwangerschap werd het heftiger ! Dus neletje niet om je "bang" te maken maar bereid je er Maar op voor dat de kans groot is dat je er weer mee te maken krijgt Ik had vooral jeuk aan handen en voeten, maar doordat ik niet kon slapen van de jeuk had ik vooral in de nacht overal last van de jeuk, ik heb mezelf helemaal kapot gekrabt !! Ursochol gehad ofzoiets, maar dit hielp helaas niet, De cholestase icm chronische ziek heeft heeft de gyn doen besluiten de derde met 37 te Halen dmv inleiding De eerste twee waren geboren bij 36 weken en was inleiding dus niet nodig, Wel fijn dat bij jou de waardes iig goed zijn, Wat helpt tegen de jeuk is calendan emulsie, dit werkt verkoelend, En niet fijn in de winter maar helpt enorm....een steen koude douche, Succes met de zwangerschap hopelijk kunnen jullie ondanks de jeuk wel genieten van de laatste weken
Hier ook cholestase gehad, en er ligt nu een plan klaar omdat ze vrijwel zeker weten dat ik het weer ga krijgen. ( had vorige zwangerschap al stijgende galzure zouten waarde vanaf week 17 dus errug vroeg). Ben toen ingeleid met 37 weken vanwege de cholestase. Loop dit maal in een ander ziekenhuis en hier gaan ze vanaf dat ik jeuk krijg elke week prikken en ursochol bijstellen kwa dosering en weer inleiden. De jeuk begon bij mij ook op handen en polsen, daarna voeten en voetzolen, benen en vervolgens overal. Ene dag erger dan de andere dag en soms paar dagen goed te doen. Steenkoude douche en zwembadje buiten hielpen wat ( was zomer). en ik had mentholgel waar ik non stop mee smeerde. Ursochol hield bij mij de waarde vrij stabiel overigens.
Hier ook mogelijk zwangerschaps cholestase alleen heb ik ursofalk 250 voorgeschreven gekregen. Het helpt wel deels maar nog wel jeuk maar in veel mindere mate. Woensdag is t zeker of ik t heb ze vermoedde het wel. Woensdag wordt de uitslag besproken. Hoe wisten jullie het zeker ? Graag zou ik meer ervaringen willen leze.