Beste dames, Graag zou ik jullie ideeen willen mbt het volgende. Ik ben twee weken geleden bevallen van een tweede zoon. Bij de eerste heb ik me redelijk gehouden aan het principe van rust en regelmaat, en heb een redelijk relaxed eerste jaar gehad. Mijn eerste zoon sliep veel in zijn eigen bedje overdag, en bij wakker worden haalde ik hem eruit. Het verschil met nu is dat ik niet meer in een appartement woon waar ik even de kamer in wip om een speentje in zijn mond te doen, aai over zijn bol, of even gemakkelijk naast hem kan zitten om hem wakker in slaap te krijgen. Inmiddels loopt er een drukke peuter rond, en woon ik in een groter huis waar de wieg boven staat in onze slaapkamer. Dus ik wip niet even gemakkelijk naar boven voor een aai over de bol of speentje in de mond. Ik heb nu een hele rustige baby die bijna nog steeds de gehele dag slaapt. Ik heb hem overdag in de box, en s'avonds gaat hij mee naar boven. Hij doet het er nu goed op. Ik vraag mij alleen af wat te doen als hij langzaam aan meer wakker begint te worden. Laat ik hem dan nog steeds slapen in de box, of in zijn eigen bed. Wat is jullie ervaring? Ik dacht misschien kan ik hem tzt in de gang in de wandelwagen laten slapen zodat de box alleen de plek is voor spelen, en niet voor slapen. Tevens vroeg ik me af of baby's van deze leeftijd al een inslaaphuiltje hebben. Ik kan het me van de vorige niet herinneren. Is het niet te vroeg om hem nu al te laten pruttelen/huilen om in slaap te krijgen? Graag jullie ervaringen/ideeen Groetjes
Ik heb mijn kleine man de eerste weken/maanden ook in de box of wandelwagenbak laten slapen. Hij viel daar zelf in slaap, en vond het niet nodig hem wakker maken om hem in zijn eigen bedje te leggen. Na een paar maanden viel hij niet meer in slaap in de box en toen moest ik hem wel in bed leggen.
Hier hetzelfde. Eerst sliep ze altijd in de box of in wandelwagenbak. En toen op een gegeven moment viel ze in de box niet meer in slaap, maar speelde ze daar alleen maar in. Nu moet ik haar echt naar bed brengen om te slapen
mijn meisje is heel gevoelig voor prikkels dus die MOET wel op dr kamertje en wij wonen ook in n app dus t zelfde verhaal als jou en dat gaat goed!! je moet lekker doen waar jij je goed bij voelt!!en als je kleintje het er goed op doet prima toch!!!!lekker beneden houden geniet er maar van liefs sjaantje
Ik heb Robyn tot 7,5 maand beneden laten slapen, tot zo'n 2,5 maand sliep ze in de box daarna in de wandelwagen maar die werd met 7,5 maand echt te klein dus hebben we haar in haar ledikant gelegd. Ik vond het gewoon veel te ongezellig als ze boven lag.
Dochter sliep de eerste weken ook in de woonkamer in een wiegje. Heerlijk vond ik dat zeker met bezoek en had haar de hele dag lekker bij me. Als de 2de het er ook goed op doet dan doe ik dat zeker weer. En zolang het werkt is het toch prima. Als je merkt dat baby niet meer slaapt of wakker gehouden wordt door de 1ste dan zou ik hem naar z`n eigen bed doen.
Hier ook in de woonkamer laten slapen, alleen niet in de box. ik had de kinderwagenbak er op staan met een plank er onder voor de stevigheid. Dat ging heel lang goed.
hier slaapt hendrik overdag ik de kinderwagen en soms in de box op de buik dan slaapt hij wat dieper maar ga er geen moment bij weg
Wij hadden de kinderwagenbak eerst in de box staan, hier sliep ze dan overdag in. Alhoewel erin slapen heeft ze nooit goed gedaan. Ze kreeg teveel prikkels...hoe stil het ook was. Na 5 weken hebben we veel rust en regelmaat toegepast en is ze gewoon in haar ledikantje op haar kamer gaan slapen. En als het speentje eruit gaat, tja dan moet je toch echt even naar boven. Het is niet anders. Mijn dochter had het wel echt nodig om zichzelf eventjes in slaap te huilen.
Zoon slaapt overdag ook beneden in kinderwagenbak in box. De oudste word smiddags (middagdut) anders wakker van haar broertje. Over een tijd zal ik hem steeds vaker boven leggen.
Dank voor jullie reakties. Dus slapen in de box overdag of in ieder geval beneden geeft niet echt problemen bij jullie. We moeten maar even zien. Nu doet hij het er nog goed op, maar misschien is het over een tijdje toch te druk. En dan doe ik hem boven of in de kinderwagen in de gang. Groetjes
Mij is verteld dat een baby een box echt moet zien om in te spelen en niet om in te slapen. Hier leg ik ons meisje 's morgens na elke voeding terug in haar eigen bedje en meestal gaat ze dan ook slapen, maar na haar voeding van 15 uur gaat ze wel mee naar beneden, want dan ga ik meestal de honden uitlaten en koken en dan komt mijn man rond kwart voor 5 thuis. Weet niet hoe ze dat straks bij de creche gaan doen, maar dat moeten we dan maar even overleggen, want willen niet teveel verschillende ritmes hebben van wat wij doen en zij doen. Is trouwens maar 2 dagen.
Box: als dit voor jou werkt zou ik het gewoon blijven doen. En anders vindt ik jou idee van de wandelwagen een goede optie. Huilen: Die van mij jengelt zichzelf ook in slaap en wordt soms tussendoor ook nog wakker om wat te jengelen/huilen. Ik houd dan aan (5 minuten hooguit 10) om aan te kijken of hij stopt en verder slaapt. Anders gaat hij mee naar beneden in de wipper.
Mijn meisje slaapt overal! In de kinderwagen als ik aan het wandelen ben, maar ook in de box en ook in haar bedje. Zelfs bij andere mensen, het boeit haar helemaal niets. Ik ben daar eigenlijk alleen maar blij mee. Een vriendin vertelde dat haar kindje eigenlijk alleen maar in haar eigen bedje kon slapen. Dan kan je best moeilijk weg natuurlijk. Daar hebben wij geen last van. Neem gewoon zo'n opvouwbedje mee en mevrouwtje slaapt overal. Ik had ook gehoord van dat verhaal: dat de box een speelplek moet zijn. Voor mijn kindje maakt dit niets uit! Maar misschien hebben andere kindjes wel een duidelijke, rustige slaapplek nodig! Ik ben van mening dat dit dus heel verschillend kan zijn.
Ons meisje slaapt ook overal, op schoot, in de box, in bedje, op vakantie....als ze moe is en wil slapen maakt het haar niet zoveel uit. Lijkt wat dat betreft wel een beetje op haar mama. Binnenkort eens uitproberen of ze ook bij opa en oma kan slapen.
Hoi, ik heb nog geen tweede maar onze dame sliep bijna nooit in de box. Kan me het wel voorstellen hoor van jou dat het nu prettig is. maar als je kleine straks wat meer gaat reageren en dus ook wakker blijven in de box (spelen) dan doet ie toch ook wat minder slaapjes? Dan is ie na iedere voeding eerst even wakker, en daarna slaapje. Hier was het geregeld in slaap huilen, dan gaven we wel speentje maar ik ging er niet telkens heen, meestal na 5 a 10 minuutjes. In t beginw as dat veel, zit je net kun je weer! Maar ik merk nu dat ze eigenlijk altijd goed in slaap valt! Vriendinnen van me met 2 kids laten hun jongste ook in bed slapen na aantal weken en vertelden me dat ze idd de jongste wel eens even laten huilen omdat ze nou eenmaal met de oudste bezig zijn... Zo lang het niet om halve uren gaan lijkt het me geen probleem. En idee van in de wandelwagen in de gang vind ik ook slim! Alleen, je kleine moet ook gaan wennen aan in eigen bed in slaap vallen. Want als ie uit de wage is gegroeid meot ie wel en dan is t wel fijn als ie er aan gewend is in zijn eigen bedje. Misschien kun je t darom wat afwisselen? Succes, groetjes, Sas!