Wie heeft ook huisdier van konijn?

Discussion in 'De lounge' started by dogs84, Jan 5, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. dogs84

    dogs84 Bekend lid

    Jul 29, 2013
    882
    0
    16
    Hallo,

    We zijn nog twijfelen als nu of wacht gewoon even af!
    Hoe oud was/is je kind(eren) graag huisdier van de konijn?
    Mijn zoontje is 2jr en 4 maanden oud. Als we zijn bezoek bij mijn schoonfamilie en hij aait graag konijn. Maar als we kopen een konijn voor hem dan hij zorgt en/of aait konijn wel?

    Daarom ik vraag om welke leeftijd kan beste?

    Alvast bedankt!
     
  2. pietje1987

    pietje1987 Niet meer actief

    Het lijkt me niet dat een kind van bijna 2,5 voor een dier kan zorgen... Misschien zal hij zelf het eten en drinken kunnen bijvullen, maar dan alleen als jullie dat aangeven dat dat moet gebeuren.

    Ga er ij ieder geval van uit dat jullie de hele verzorging moeten doen.
     
  3. Veera

    Veera Niet meer actief

    2,5 is nog te klein. Ik zou zeggen vanaf een jaar of 5
     
  4. Prins03

    Prins03 Fanatiek lid

    Nov 13, 2012
    3,695
    2
    0
    Eens met bovenstaande reacties. Het is voor een kind even leuk.. ze zullen af en toe kunnen helpen met eten geven, aaien.. maar ga er vanuit dat grotendeels de zorg bij de ouders terechtkomt..

    Ik zou nog een paar jaar wachten.
     
  5. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,174
    4,485
    113
    Sorry maar het is in slecht nederlands getypt dus hopelijk snap ik wat je bedoelt en geef ik daarop antwoord.

    Met 2,5 kan een kind nog niet voor een dier zorgen, echter denk ik dat kleine kinderen tot een jaar of 8 uberhaubt niet voldoende voor een dier kunnen zorgen dus dat je altijd zelf voor een dier moet kiezen, of het nu een hamster een cavia of konijn is, JIJ zult hier zelf ook aandacht aan moeten besteden om het dier te voeden, en te verzorgen. kinderen zijn vaak na een paar maanden uitgekeken op het nieuwe huisdier maar dan zijn die beestjes er nog wel, denk hier goed over na!!!
     
  6. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,032
    6,135
    113
    Happyland
    Dit dus! Schaf aub geen huisdier aan omdat je kind dat zo leuk vindt. Mijn dochter vindt ook zoveel leuk,maar is er net zo snel weer op uitgekeken. En zo lopen de dierenasiel over. 😢
     
  7. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,227
    7,275
    113
    Female
    Brabant
    Ik zou het alleen doen als je het zelf ook echt leuk vindt. Zo hebben wij een hamstertje, we zijn zijn alle drie dol op hem (mijn man niet ;)). Ik verzorg hem het meest, de kinderen pakken hem graag op of geven hem wat te eten.
    Of hij er snel op uitgekeken zal zijn, dat weet je alleen door een konijn aan te schaffen. Maar wat ik al schreef, dan moet je het zelf ook wel leuk vinden, mocht je zoontje zijn interesse verliezen.
     
  8. Roosje83

    Roosje83 Fanatiek lid

    Jun 4, 2012
    2,195
    11
    38
    NULL
    NULL
    Misschien met je het onderschrift van TS even lezen mbt het schrijven...


    Onze dochter is bijna 3. Wij hadden zelf altijd al konijnen en ze vind ze geweldig. Wil vaak knuffelen en altijd helpen met voeren water en hok verschonen. Maar ik denk ook wel dat dit komt doordat ze hier helemaal mee op is gegroeid. Ze vraagt daardoor ook wel regelmatig zelf om naar de nijntjes te gaan, maar er zijn ook dagen dat ze alleen maar mee gaat omdat wij gaan. Ik zou niet alleen voor een peuter een konijn aanschaffen. Als je het zelf ook leuk vind, dan is het natuurlijk een ander verhaal.

    En liever 2 konijnen als 1...
     
  9. angel12

    angel12 Bekend lid

    Oct 28, 2014
    503
    79
    28
    Wij hebben wel een konijntje, maar meer omdat ik het zelf ook leuk vind. Mijn dochtertje is 3, ze vind het wel erg leuk. Helpt veel met voeren, en hok schoonmaken en knuffelt hem regelmatig. Maar zij is ook een echte dierenliefhebber. We hebben ook hondjes waar ze dol op is. Ik zou niet een konijn kopen met het idee dat je kindje de zorg op zich moet nemen.
     
  10. Linky

    Linky Fanatiek lid

    Jun 12, 2014
    3,487
    172
    63
    Female
    Ik zou wachten tot de kinderen een jaar of 5 zijn. Wist je dat konijnen gezelschapsdieren zijn en ruimte nodig hebben? Doe ze niet dag en nacht in een hok! En als ze vrij rondlopen heb je verantwoordelijkheid nodig, iets dat een kind van 2,5 nog niet heeft.

    Misschien is een knuffelkonijn op deze leeftijd geschikter ;)
     
  11. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Als je het zelf verzorgd en het zelf ook leuk vind een konijn te hebben kan dat best.
     
  12. dogs84

    dogs84 Bekend lid

    Jul 29, 2013
    882
    0
    16
    Sorry ik ben niet duidelijk om te schrijven.
    Idd, natuurlijk ik zorg ook mee voor mijn zoontje want hij helpt echt graag ook mee voor mijn honden.

    Bedankt voor iedereen om advies en/of ervaring..
     
  13. McDsee

    McDsee Niet meer actief

    #13 McDsee, Jan 5, 2016
    Last edited by a moderator: Jan 5, 2016
    NP

    Wij hebben katten, vissen en een konijn. Ons zoontje is ruim 2. Als we zeggen zachtjes gaat hij zachtjes aaien. Hij is zelf een knuffelbeer. Ik denk dat je kindje het super zal vinden en zolang jij de verantwoording neemt om de verzorging en de kosten bij ziektes te dragen kan ik je het alleen maar aanraden het te doen!

    Je kan ook een wat ouder knaagdiertje uit het asiel nemen. De mensen daar kennen het karakter van het beestje en de fokkers worden niet gestimuleerd nog meer schattige jonkies op een overvolle dierenwereld te zetten.
     
  14. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    May 3, 2013
    8,890
    3,414
    113
    2,5 is wel erg jong. Sowieso zijn konijnen of cavia's meestal een bevlieging bij kinderen. Je hoort/leest vaak genoeg dst ze na 1 maand niet meer naar de diertjes omkijken.
    Dus als je al een konijn koopt zou ik sowieso een dier bij een opvang halen en niet in de dierenwinkel.
     
  15. Madeliefje06

    Madeliefje06 VIP lid

    Mar 26, 2015
    11,867
    5,105
    113
    2,5 is wel jong. Hij zal het konijn af en toe aaien maar meer niet. Maar als jij er ook echt voor wilt zorgen, dan kan het best.

    Maar misschien zou ik eerst wat informatie zoeken voordat je een konijn aanschaft. Konijnen zijn bijvoorbeeld groepsdieren en er wordt dus aangeraden om er twee aan te schaffen. Ook hebben ze genoeg ruimte nodig
     
  16. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Ik zou nog een paar jaar wachten.
     
  17. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    Een konijn alleen wordt niet gelukkig. Het zijn groepsdieren. Zou er dus sowieso 2 nemen. Konijnen veagen daarnaast behoorlijk wat ruimte. De hokken van tegenwoordig zijn echt veel te klein. Reken per konijn op 1m2 aan ruimte. Daarnaast de gelegenheid om regelmatig vrij rond te lopen.
    een kindje van 2,5 zal een konijn leuk vinden maar kan er niet voor zorgen. Dus dat zal op jullie schouders komen. Wij hebben 2 hangoren. Eentje klein gekocht ander uit ern opvang. Gekoppeld en nu een heerlijk paartje. Niet erg tam maar leuk om naar hun capriolen te kijken buiten.
     
  18. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Mijn buren hebben konijntjes, hun kindje is net 3 (maar was 2 toen de konijntjes kwamen). Moeder zorgt voor ze, maar betrekt haar zoon daar bij en zoon speelt ook echt veel met ze. Zij heeft ook plezier in die diertjes, dus ze zijn niet aangeschaft puur voor hem.
     
  19. susy26

    susy26 Niet meer actief

    Ik heb zelf al zeker een jaar of 16 konijnen. . Dus ook toen ik samen ging wonen😊 zou niet zonder kunnen. Kinders groeien er me op. En zijn er erg lief voor. Soms andersom niet zo, en heeft ze geen zin in aandacht haha. Nu zit ze in de bijkeuken /serre. En krijgt genoeg aandacht, in de zomer maken we een ren in de tuin en kan ze er zoveel mogelijk uit wanneer het weer het toelaat. Verzorging is er 2x per dag, en ze hoort echt wel bij het gezin. Ze heet Willow.
     
  20. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    Jan 24, 2013
    7,328
    474
    83

    Meid laat die opmerking over het schrijven gewoon links liggen. Mensen kijken niet verder als dat hun neus lang Is.

    Een konijn Is leuk als het ook los kan lopen. Niet alleen maar in een hok
     

Share This Page