Hoi, Zijn er meer mensen hier die PCOS hebben/hadden en er nu vanaf zijn? Bij mij is het op mijn 19e geconstateerd, aan de hand van een echo. Echter had ik geen afwijkende hormoonwaarden of uiterlijke symptomen, alleen last van constant bloedverlies. Ik ben de afgelopen 5 jaar minimaal 2x per jaar gecontroleerd (ook ivm afwijkende uitstrijkjes) en elke keer was op beide eierstokken een kralenkrans te zien. Als ik kinderen wilde zouden ze me hiervoor met hormonen gaan helpen. Nu ben ik in juni onverwachts zwanger geweest, we wilden het dolgraag houden maar helaas is het een miskraam geworden. Dit is nu een week geleden en gisteren is het bloeden opgehouden. De test was ook weer negatief. Nu ben ik naar de gyneaceloog geweest om meer uitleg te vragen (negatieve rhesusfactor) en laten controleren of alles weg is. Het is heel raar maar op de echo zagen we alleen een lege baarmoeder, dun slijmvlies en 2 kerngezonde eierstokken! Zowel rechts als links geen cystes te zien! Zou PCOS dan echt vanzelf over kunnen gaan? Zijn er meer mensen die dit gehad hebben? Volgens de gyn zou het ook kunnen komen omdat ik (onbewust) een paar kilo was afgevallen. Maar ik had al geen overgewicht en zit nu op het randje bij ondergewicht dus ik ben nooit te zwaar geweest. Natuurlijk ben ik superblij nu maar ik kan het gewoon nog steeds niet bevatten.
Hoi Zelf geen ervaring mee, maar vaker gelezen dat wat kilo's afvallen kan zorgen voor weer een eigen cyclus. Maar ook zeker na een bevalling of een miskraam kan je lichaam het "trucje" door hebben (zie aflevering Babyboom gisteravond) en je weer een cyclus van jezelf krijgen doordat je hormoonwaardes zich aanpassen. Spannend dus!! Zou wel te gek zijn! Ik heb trouwens ook PCOS en heftig ook, wel meer dan een jaar niet ongesteld geweest. Nu eindelijk zwanger. Na de bevalling ook niet van plan om weer aan de anticonceptie te gaan. Ik ga er van uit dat ik toch geen eisprong krijg uit mezelf, maar aan de andere kant hoop ik stiekem dat mijn lijf door alle hormonen wordt aangezet om het wel te gaan regelen. En een tweede is dan erg welkom!
De gyn zei inderdaad dat de pcos na een zwangerschap over kan gaan.. Helaas na mijn eerste zwangerschap niet maar misschien heb ik nu meer geluk.. Ik hoop voor jou dat het weg is!