Hoi dames, ik zocht op internet naar het onderwerp: DHEA en menstruatiestoornis en kwam uit bij dit forum..... Ik ben n.a.v. een bloedtest van een natuurarts erachter gekomen dat mijn DHEA laag is, namelijk 1.7 (referentiewaarde 2 tot 8) Ik ben toen 25 mg DHEA per dag gaan slikken. Normaal krijg ik mijn menstruatie op/rond dag 26 en nu NIETS. Ik wacht nu al vanaf 26 april. Erg vervelend omdat ik wacht op welke behandeling de gyn gaat toepassen omdat mijn AMH laag is (0.1) en mijn man op 2 maart jl. een hersteloperatie heeft ondergaan en we heel graag nog een kindje zouden willen. Is bij jullie de menstruatie inmiddels op gang gekomen? Ik vrees inmiddels het ergste, want ik ben net 38 jaar geworden en mijn moeder was op haar 38 al in de overgang.
Hoi Kiekske, Ik zie jouw vraag staan: ik heb 2 weken lang 25 mg DHEA gesbruikt en wordt nu niet ongesteld. Misschien door de DHEA? Ik ben (helaas) niet zwanger (heb 2 testen gedaan)
Mijn menstruatie was de laatste keer ook van slag. Mogelijk door DHEA gebruik? Ik heb al jaren een zeer regelmatige cyclus. Kan er bijna de klok op gelijk zetten. Sinds 2 maanden aan de DHEA en de laatste keer gewoon 4 dagen over tijd. Daarna wel mn menstruatie. Lees wel vaker dat het invloed kan hebben op de menstruatiecyclus
@ Allen. Hier dan eindelijk gisteren mijn ongi. Vier dagen te laat, maar goed. Ik geloof niet dat de DHEA er iets mee te maken had, maar ik denk gewoon de zenuwen. Ik heb vandaag toestemming gekregen om de starten, dus ik hb voor het eerst de deca gespoten. Het viel me honderd procent mee. Ik spuit deze 3 dagen en dan de Gonal erbij en 15 mei de eerste echo. Ik hb wel puistjes gekregen,in mijn gezicht, hb ik niet meer gehad sinds de pubertijd
Kiekske is je menstruatie nu al op gang gekomen? Toch wel toevallig dat bij meerdere DHEA gebruikers de menstruatie uitblijft/vertraagd. Ik verwacht mijn ongi donderdag, ben benieuwd. Vanochtend eerst naar de drogist gerent voor wax strips, ontdekte dit weekend opeens donkere snorharen ! Had de neiging om met een sjaal voor mijn gezicht naar binnen te gaan...hoop niet dat ik door de DHEA ook nog een baard ga krijgen en de baard in mijn keel... Hebben jullie nog bijwerkingen? Misschien; ben jij in Nederland onder behandeling of ook in Gent?
Zorgt DHEA dan voor mannelijke hormonen??? Heb het de vorige ICSI ronde dus ook gebruikt, 6 weken lang, toen gestopt omdat in een TP had. maar heb nooit iets an verschil gemerkt, zowel niet vwb donkere haren of het uitblijven van menstruatie... Kennelijk reageert iedereen er weer anders op... (maar wel balen, daar zit je niet op te wachten....die bijwerkingen...)
Hoi Juulzon, Zit idd niet te wachten op gezichtsbeharing, heb nog nooit zelf wax strips gebruikt, wordt leuk vanavond Hoe voel je je nu? Heb je al een evaluatie gehad in Gent? Wij mogen volgende week weer naar Gent voor ons 2de gesprek en uitslag van mijn bloedonderzoek (immunologisch, AMH, schildklier). Ik ga dan meteen vragen of ik toch in aanmerking kom voor de pipelle. En ivm met de DHEA of we in juni of juli voor onze 3de icsi gaan.
De natuurarts die het voorschreef denkt dat de dosis te hoog is geweest en zegt dat ik nu maar 10 mg moet gaan gebruiken. Mijn gyn in Nl is er niet mee bekend en die in Dusseldorf waar ik mail contact mee heb gehad zegt dat de dosis van 25 mg de oorzaak niet kan zijn omdat hij zelf altijd 50-75 mg voorschrijft....mss toch een beginnende overgang?
Lavendel; is jouw AMH al eens gemeten? Misschien reageer jij heel heftig op de DHEA, iedereen reageert toch weer anders. Kun je niet via de huisarts een bloedonderzoek laten doen?
Toch vreemd, al die uitblijvende menstruaties. Hier nog niks, maar ik vermoed over een dag of 8. Denk wel mijn eisprong te hebben gehad. Heerlijk, midden in de vakantie ongesteld worden. En nog wel tijdens de 1e stranddagen. Maar ja, ik ben blij als het weer zo is... Ik denk dat het bij mij toch echt ligt aan het staken van de ICSI poging. Je lijf is toch even de weg kwijt. Ik merk verder weinig van de DHEA, geen beharing ed. Gelukkig, snap dat je daar niet op zit te wachten! Lang leve de waxstrips dan maar... Weet even niet meer wie het vroeg, maar het prikken van je AMH na de DHEA, daar ging het over. Volgens mij gebeurt dat niet. Heb begrepen dat je AMH ook niet verandert, maar de omgeving van je eierstokken/ eicellen. Dat zou dan een betere kwaliteit opleveren. Mogelijk.. Let's hope so...
@ allen vandaag weer een pukkelface :0 gelukkig geen ongewenste beharing, maar wel dus een run naar de schoonheidsspecialiste voor het puistekoppie voor mij...
Die pukkels heb ik ook met tijd en wijlen... ook zonder DHEA . Naar mijn idee door de wisselende hormoonhuishouding... Nog steeds geen uniek middel gevonden wat echt helpt.. (zijn bij mij van die vreemde, niet echt pukkelige, witte bultjes die je met name (zelf) ziet als je je gezicht in het licht houdt. Alsof het heeeeel veel gesloten mee-etertjes zijn ofzo, hoe heten die dingen ook alweer??? De schoonheidsspecialiste zegt dat het door vochttekort komt, maar ik smeer en drink meer dan genoeg ! Oh ja, en een keer in de zoveel tijd, wordt zo'n naar bultje ineens, van de ene nacht op de andere dag een gemene onderhuidse ontsteking, heel naar... Overigens, nu klinkt het net of ik een puberige puistenkop bent, maar dat valt ook wel weer mee hoor !!! Zelf zie en vind je alles altijd 100x zo erg...) Geniet morgen maar van je reinigingsbeurt bij de SP ! xxx
Oh misschien, dat is niet fijn. Ik heb het niet van de dhea, ik heb hele vage bultjes, een beetje zoals juul beschrijft, op mijn wangen. Je ziet ze bijna niet, alleen bij een bepaalde lichtval. Volgens mij heb ik het sinds het spuiten. Maar als veel vocht helpt, ga ik drinken! Wij vertrekken vanmiddag voor 16 dgn naar Andalusiƫ, ben er aan toe! Heerlijk even wat vit D opdoen Hoop niet dat ze moeilijk gaan doen over mijn dhea en dat ik het op het vliegveld in moet leveren, want dan heb ik een probleem... Maar aangezien de collega van juul een hele pot mee heeft genomen, moet dat we goedkomen lijkt me. Foliumzuur ook mee en daar hou ik het bij. Juul, jij ging toch ook nog weg deze maand?
@ Armani Wat is pipelle? mijn AMH is erg laag 0.1 vandaar nu mijn vrees dat ik in de overgang beland ben.... wel had ik alle symptomen dat ik ongesteld zou worden totdat ik de dhea ging slikken. Straks belt de gyn uit NL mij, maar deze is niet bekend met het gebruik van dhea en de gyn in DL mailde dat hij altijd 50-75 voorschrijft en dat er dan menstruatiestoornissen kunnen ontstaat. @Kiekske Fijne vakantie!! Geniet ervan je hebt het verdient!
@ Lavendel Mijn AMH is 0,2. Maar zit nog niet in de overgang. De fertiliteitsarts vond het nog wel zinvol om IVF te proberen. Ik hoop dat mijn verlate menstruatie NIET aan de DHEA ligt. Ik ben het gaan slikken naar aanleiding van de artikelen die ik hb gelezen en niet op doktersadvies. In Nederland hebben dokters er weinig kennis over. In de artikelen die ik gelezen heb was de dosis altijs 3x25 mg en zou het geen effect op je menstruatie moeten hebben. Wel hopelijk een posititef effect op de kwaliteit van de eicellen en eierstokken. Misschien een klein beetje een gokje om het medicijn zo te slikken, maar ik wilde graag mijn kansen verhogen. Verder heb ik geen bijwerkingen op dit moment, na volgens mij 2 weken DHEA en 2 dagen Decapeptyl. We gaan gewoon lekker verder, vanavond begin ik met de Gonal erbij spuiten @Kiekske fijne vakantie meid, geniet en probeer een beetje te ontspannen. @Juulzon Ik heb nooit puistjes en dit zijn echt van die pijnljjke onderhuidse bultjes als het ware. Ik ga ook proberen om meer te drinken, misschien helpt het.
Misschien; jij bent in NL onder behandeling, ik vroeg het me af omdat jij ook DHEA slikt en ze er in NL nog niets vanaf weten. Gisteravond aan de slag geweest met de waxstrips , best pijnlijk! Kiekske; fijne vakantie, geniet er van! Lavendel; de Pipelle betekent dat ze een sneetje in je baarmoeder maken voor een betere doorbloeding wat de innesteling kan bevorderen. Ik begrijp dat de gyn jou vandaag gaat bellen? Laat je ons weten wat daaruit komt?
Misschien 1969 de natuurarts die mijn dhea heeft laten bepalen zei eerst ook dat ik met 30 mg kon starten, maar een week later mailde hij dat 10 mg beter zou zijn.... hij geeft aan dat er zeker menstruatiestoornissen kunnen plaatsvinden ook met een lage dosis. Ik was blij dat mijn cyclus weer op de rit was na 3 jaar Oragmetril gebruik en nu dit Maar nu jullie allen toch weer ongesteld worden zal er bij mij wel wat anders aan de hand zijn, de gyn belt zo en kan ik het hem vertellen maar ben bang dat hij hierop ook geen antwoord heeft (is een NL gyn en heeft hier geen ervaring mee misschien is hij zelfs boos dat ik het op advies van een natuurarts ben gaan gebruiken) Ik laat wel even weten wat hij heeft gezegd @ Armani goed dat ik nu weet wat pipelle is Succes met waxen, ook vervelend
@ Armani ik ben het gaan slikken naar aanleiding van een reeks artikelen die ik hb gelezen, mijn arts hier in nederland geloofd er niet in, zij zegt dat er nog niet genoeg klinisch onderzoek is gepleegd om te bewijzen dat het ook echt effect heeft. Helaas las ik ook in die onderzoeken dat er wel bijwerkingen zijn, maar daar ging het om hogere dosis dan 75mg per dag. Of afwijkingen in de eigen aanmaak van DHEAS. Dus heb ik besloten het gewoon te slikken. Ik moet zeggen dat bij het uitblijven van mijn menstruatie ik wel een beetje ongerust werd. Waxen lijkt me heeel erg pijnlijk, hahaha Lavandel Ben erg nieuwsgierig naar wat hij gaat zeggen, mijn NL gyn was niet negatief, maar gaf alleen aan dat er te weinig info was en dat ze het daarom niet kon/wilde adviseren. Durfde eigenlijk ook niet goed te zeggen dat ik al begonnen was met slikken, vanwege haar terughoudenheid. Ik wil het gewoon proberen, hb al zo weinig kans en doe er alles aan om het te verbeteren. Ik de VS, Belgie en zelfs DD adviseren ze het wel. Het is alleen Ned onderzoek dat achterblijft.