Hoi iedereen, Sophia wordt 2 jaar op 5 Maart. Wij denken eraan wanneer wij haar naar een grote meisjes bed kunnen introduceren. Ze slaapt nu nog in een baby ledikant. En ze kan nog niet zelfstandig lopen, wel staan en met behulp van een loopwagen lopen. Wanneer zijn ze er aan toe? en hoe merk ik dat? Dit is ons eerste kindje dus ik hoor graag jullie ervaringen Groetjes, Sha
Hier waren ze 2 jaar en 4 maanden toen ze overgingen op een peuterbed (1,30lang). Hier werden ze onrustiger en gingen ze meer klieren i.p.v. slapen in hun ledikant. Eruit proberen te klimmen deden ze gelukkig niet. In het begin kwamen ze er nog weleens uit en de eerste week was het dolle pret zo'n nieuw bed, maar ze waren snel gewend. Zolang ze nog goed slaapt in haar ledikant zou ik haar nog even laten liggen. Ik zie dat je zwanger bent; als je het ledikant wil gebruiken voor de baby, dan zou ik wel ongeveer 4 maanden vooraf over gaan op een peuterbed/groot bed, zodat ze alle tijd heeft om te wennen.
De oudste ging met 2 jaar en 3 maanden over naar een peuterbedje (ledikant omgebouwd) en met 2,5 naar een 1 persoonsbed. Ging eigenlijk meteen prima, maar hij komt er dan ook nooi uit zichzelf uit. Ik zou zeggen, gewoon proberen. Lukt het niet kan je altijd nog terugvallen op het ledikant.
Onze dochter word in april 2 maar ik wil haar pas overdoen naar een peuterbed als ze wat ouder is want ze vind het ledikant wel prima nog en ik vind haar nog zo klein voor een groot bed
Mijn dochter ging met 20 maanden naar een peuterledikant, zo'n meegroeibed. Ze is nu 3,5 en het bed staat nu op de middrlste stand. Tegen de tijd dat ze hier uitgroeit gaat ze pas naar een groot bed, dan zal ze 6 zijn denk ik.
Dochter is 3 en ligt nog in het ledikant. Ze kan eruit klimmen, maar dat doet ze niet, omdat we haar hebben geleerd dat dit alleen mag als wij erbij zijn. Ze is aan de kleine kant en past er nog prima in.
Geen idee hoe je dat kan merkem? Hier moest hij eigenlijk gewoon over omdat we het ledikant nodig hadden. Ook kan hij er gewoon zelf uit enzo en is motorisch sterk. Wij vroegen ons ook heel erg af of hij er klaar voor zou zijn.. op een gegeven moment maar gewoon gedaan en even doorgezet. Nu slaapt hij inmiddels zonder problemen. Hij is van een ledikant over gegaan naar een 1 persoonsbed met bed hekje. Hij was toen 2jr en 2/3 maanden.
Mijn dochter was 2,5 jaar toen ze over ging naar 1p bed. Ze had van te voren een doorgroeibedje dus ruimer dan een babybed. Ze vond het super, een groot bed! Ze sliep gelijk goed in haar nieuwe bed.
Ons zoontje ging net voor zijn 2e verjaardag (zwanger en wilde niet dat ij moest verhuizen voor de baby...). Hij was supertrots op zijn nieuwe kamer en zijn grote (1 persoons) bed! Ging ook irect goed eigenlijk. Slaapt er heerlijk in.
Hier over gegaan met 3 jaar en 1 maand. Mijn jongste is nu bijna 17 maand. Ik kan me niet voorstellen dat kinderen met anderhalf al overgaan op een groot bed. Dat lees ik weleens hier.
Hier gingen we met 15 maand al over naar een peuterbed. Slapen in het ledikant was een drama. Altijd paniek als ze erin moest alsof ze zich opgesloten voelde. Na weken weinig nachtrust waar niemand vrolijk van werd het peuterbed maar opgezet wel met bedrekje. En vanaf dag 1 sliep ze weer goed, en was naar bed gaan weer gezellig. Ipv een strijd.
De oudste ging net voor haar 2e verjaardag over. Haar zusje slaapt met 2 jaar en 4 mnd nog in het ledikant. De oudste moest plaats maken voor de baby en kreeg een hele nieuwe kamer. Die vond het ook fijn. De jongste is toch heel anders, dus daar hebben we geen haast mee.
Hier rond 2 jaar omdat ze ineens allemaal drama's had bij naar bed gaan. Krijsen bij pyjama aandoen, krijsen bij tandenpoetsen, krijsen bij in bed gaan, terwijl het daarvoor allemaal prima ging. Ik dacht van misschien helpt verandering, en heb het uitgetest door haar een paar nachten op een 1-persoonsmatras op de grond te laten slapen. Benoemd als 'grote-meisjes-bed', vond ze geweldig en drama's waren meteen voorbij. Toen een peuterbedje gehaald. De eerste 6 maanden met bedhekje, in slaapzak, draaide alle kanten op. Inmiddels heeft ze het dekbed geaccepteerd en ligt ze netjes recht zonder bedhekje. Ik vind het veel gezelliger met een (peuter)bed. Lekker op haar bed verhaaltje kunnen lezen, even ernaast kunnen liggen, makkelijker omkleden.
Mijn dochtertje is bijna 4 jaar en slaapt sinds een weekje in een iets groter bedje. Voorheen altijd in een babyledikantje gelegen waar de zijkant was.
Hier waren ze allebei ruim 3 jaar. De oudste omdat we het ledikantje nodig hadden voor de jongste. En de jongste omdat ze ook een groot bed wilde net als haar zus.
Hier pas met 3 jaar over gegaan op een groot bed. Dit ivm komst van broertje, anders was het misschien wat later geweest.
Hier met 1,5 het ledikant open gemaakt aan 1 kant en met haar 2e verjaardag in haar grote bed in der nieuwe kamer. Blijft vanaf dag 1 goed in haar bed liggen. Bij de oma's en kdv ligt ze nog gewoon in dicht ledikant.
Mijn oudste ging over naar peuterbedje (met dekbed) toen hij 23 maanden was. Vond het geweldig, van dag 1 geen probleem geweest. Bleef ook erin liggen. Zat een half bedhekje aan, dus ook nooit uitgevallen. Vanaf ruim 4 jaar een echt groot bed. Mijn middelste is naar (hetzelfde ) peuterbedje gegaan toen ze bijna 2,5 jaar was. Vond het ook geweldig en ook nooit problemen. Vanaf 4 jaar een echt groot bed. Mijn jongste is naar groot bed gegaan (met dekbed) toen ze ruim 2 jaar was. Sliep wel goed, maar bleef niet liggen . Vooral in avond naar bed brengen heel vaak terug moeten leggen, waren we zo een uur mee bezig. Rolde ook zeer regelmatig eruit, dan hoorde we boem en dan weeeeeeeh! Heb toen wel getwijfeld of het wel zo'n goed idee was geweest , maar ledikantje was inmiddels weg. Door dekbed aan zijkant goed in te stoppen stopte het uit bed vallen (anders had ik bedhekje gekocht). En door consequent te zijn en vol te houden nam ook eruit komen af.
Waarom wil je haar in een peuterbed? Ik laat onze dochter zo lang mogelijk in haar ledikantje. Ik zie er hef nut niet van in zolang dit nog past en goed gaat.