Leuk om tijdens het verhuizen allemaal dingen te vinden in de kelder. Schatgraven in eigen huis. nu heb ik mijn slagroomapparaat gevonden, leuk zo rond de feestdagen. Ik ben gelijk naar de winkel gegaan voor patronen, want durfde die erbij zaten niet te gebruiken. Nu heb ik er slagroom invgemaakt, blij mee, want ik was het slagroomkloppen wel beu. ik weet dat je er meer mee kan, maar ik heb er altijd alleen slagroom mee gemaakt. Iemand lekkere recepten?
Ik weet niet hoe je hiervoor slagroom maakte, maar ik doe het meestal met een staafmixer en dan is de slagroom binnen een paar seconden stijf. Met de hand begin ik er ook niet aan. Maar geen recepten dus
Je bedoelt een sifon? Met van die lachgaspatronen? Heerlijke espuma’s! Gewoon een beetje creatief zijn en receptjes opzoeken. Bv een kokosespuma, of witte chocolade slagroom, of passievrucht espuma. Je kan er ook (warme) chocolademousse mee spuiten, of een speciaal beslagje in kartonnenbekertje die je een minuutje gaart in de magnetron. Dan heb je een snel spongecakeje, etc. Echt genoeg ideeën te vinden online!
Even wat ideeën, zie foto’s: En je kan slagroom natuurlijk altijd een smaak meegeven. Laat bv wat kardemompeulen mee trekken in warme room. Giet door een zeef in de sifon en koel goed terug. Je kan er zelfs een hele luchtige aardappelpuree oid mee maken. Dus mogelijkheden zat
Ik klopte het met een mixer, omdat ik de spuit kwijt was, ik vind dat makkelijker nl, met de hand begin ik er niet aan haha
Toch nog even een vraag: bij sommige van deze recepten straat dat je 2 soms 3 gascapsules nodig hebt, er staat in mijn boekje dat er maar 1 per x in mag…. (500 ml), is dat Dan niet teveel? Heb jij daar ervaring mee?
Bij gewoon al slagroom is 1 patroon genoeg, bij sommige recepten is er meer lucht nodig en dus kunnen er dan 2 in. Maar je moet even in de gaten houden of het recept voor een liter fles is of voor een halve liter fles. Als de hoeveelheden van het recept onder de halve liter heen gaan, halveer je het recept en dus ook de gaspatronen. Het recept voor de spongecake is voor een halve liter fles en er kunnen daarbij prima twee patronen op. Dat doe ik tenminste wel gewoon. Maar ik heb wel een sifon die professionals ook gebruiken, dus misschien dat dat het verschil in zit.