hoi hoi, Volgende week moet ik weer beginnen met werken.. Helaas maar ook wel weer lekker een keer weer iets anders. Ben al sinds eind maart thuis wegen zw en daarna verlof. Ik werk via pgb en de ouders van een leerling betalen mij. Heel erg leuk en verdiend goed. Maar nu het volgende. De school vind dat ik dus tot 17.00 moet blijven ipv 15.15. Ik krijg tot 15.15 betaald. Voor mijn ziektewet ook veel ruzie omgehad daar. Op woensdagmiddag verlangen ze van mij dat ik tot 15.00 blijf ipv 12.15 ( tot zolang krijg ik dan betaald) Ze zeiden voor de ziektewet al dat als ik niet langer bleef ik wel kon vertrekken. Het komt erop neer dat ze verlangen van mij dat ik dus per week 7 uur extra werk voor hun. Moet dan bv het nakijkwerk van de klas doen waar dat meisje in zit. Ze zit de gehele dag apart met mij dus heb bijna niets met de klas van doen. OOk moet ik bij alle vergaderingen zijn. Terwijl ik er niets aan heb gaat altijd over andere leerlingen. Uiteraard als het over mijn leerlingen gaat ben ik aanwezig. Nu werk ik 2,5 dag. De andere dagen is er een andere zij werkt wel via school maar zij is nooit bij vergadering of iets dergelijks zelfs niet over deze leerling. Ik heb nu zelf zoiets van ik ga direct om 15.15 weg op zijn laatst 15.45. Want spul nakijken van mijn leerlingen en klaar leggen voor de volgende dag kan ik makkelijk in dat half uurtje. Maar omdat ze al voor mijn zw dreigden dat ik dan niet meer hoefde te komen heb ik echt zoiets van kijken hoelang het duurt voordat ze het zeggen. Heb mezelf verzekerd voor ww. dus dan kan ik dat gewoon. Heb al ander werk bij een kdv maar ze hebben nog geen vaste uren. dus hoop dat dat zo snel mogelijk gaat gebeuren. Mijn dochtertje gaat er vanaf volgende week al wel vast naar toe Ze zijn ook al paar keer langs geweest deze collega's en bellen telkens, maar ja die andere collega's heb ik nog niets van gehoord zelfs geen kraamvisite Heb ook echt geen zin in om er volgende week weer heen te gaan. Heb echt geen zin in ruzie. Mijn man zegt ook je gaat gewoon weg om 15.15 maar ken mezelf dan blijf ik weer tot 17.00 om ruzie te voorkomen. Wat zouden jullie doen in deze situatie??? gewoon om 15.15 weggaan of doen wat de school zegt?
De ouders van de ll betalen jou? dit gaat niet via school? Dan zou ik gewoon om 15:15 naar huis gaan, als je ook maar tot die tijd betaald krijgt. Is een keertje langer blijven ok maar niet elke week.
Elke week 7 uur langer blijven omdat de school dit wil... Nee zou ik niet doen. Vergaderingen die over jou leerling gaan prima, maar de rest nee. Dat is natuurlijk erg makkelijk verdient voor ze. Wat zegt het uwv hierover voordat de school het op bijv. werkweigering gooit?
Ja denk niet dat ze je hiervoor kunnen ontslaan hoor! daar ben je bang voor toch als ik het goed begrepen heb. Hoe staat het in je contract dan? Vind dit wel te ver gaan..
Ik denk dat de school dit alleen maar probeert maar dat ze hier feitelijk niks over te zeggen hebben! Jij krijgt betaald vanuit het PGB, dit is PERSOONSGEBONDEN en betekent dus niet dat jij andere dingen hoeft te doen. sterker nog, ik heb jaren gewerkt bij jeugdzorg waar ik ouders screende op AWBZ (PGB) zorg, en ik zou ouders er hier op wijzen dat een PGB hier niet voor bedoeld is (nakijkwerk van een hele klas) en ouders zouden hierdoor gekort mogen worden op hun pgb. Ik raad je aan om even goed met ouders rond de tafel te gaan, wat er in hun contract staat, want dit klopt niet zomaar en ik zou persoonlijk niet langer daar gaan zitten dan waar je voor wordt betaald!
Als je huidige baan er alleen nog maar is om even te overbruggen tot je volgende baan, zou ik me netjes aan de 15:15 houden, met inderdaad een half uur uitloop zo nu en dan. 7 uur extra voor niets werken lijkt me niet motiverend.
ik blijf tot zolang ik betaald krijg... ik vind mijn werk heel leuk, maar ik werk wel voor het geld! ik zou in jouw geval dus gewoon om 15.15 naar huis gaan! ze kunnen je hier ook niet voor ontslaan! (wel als je doorbetaald krijgt natuurlijk)
In mijn contract staan de uren van 08.30-12.00 en van 13.15-15.15. Tussen de middag krijg ik ook niet betaald ik ben dan wel meestal op school. Dan maakt het mij niet uit of ik moet nakijken heb ik gelijk iets te doen. Ik kwam erachter dat mijn vervanger dus 's avonds wel tot 18.00 blijft. Mooi gek. Heb nu zelf zoiets van als ze mij gaan ontslaan dan moeten ze dat maar doen. Dan hoop ik dat ze op mijn andere werk snel uren hebben. Of anders maar iets anders zoeken. School staat hier eigenlijk helemaal buiten. heb het al een keer aangekaart bij de ouders maar zei zeggen ik moet naar school luisteren. ik maak dus op maandag en dinsdag al 2.5 uur extra die ik niet betaald krijg dat is tussen de middag en dan ondersteun ik school ook met nakijken. Dit maakt me dan ook niet uit, ik zit toch daar. Maar na schooltijd begin ik echt niet meer aan. heb tot 16.30 opvang. Moet ook half uur naar huis rijden.
Hoezo willen zij jou ontslaan, je wordt toch betaald door de ouders en bent in dienst van de leerling..als het goed is. De leerling heeft een soort van rugzakje waar hij/zij jouw van inkoopt voor extra ondersteuning, hierdoor kan deelgenomen worden aan het normale onderwijs. Je bent geen collega van de leraren, snap dus ook niet niet wat ze dan precies denken te kunnen doen.
nee klopt ben geen officiele collega. Toen ik er kwam zeiden ze we beschouwen je gewoon als collega. Maar toen ik dus in de ziektewet ging wegens zwangerschapsklachten kwam ik erachter dat ze mij dus echt niet als collega beschouwen. En ik maar voor hun klaar staan daarvoor. In dat half jaar nog nooit iets gehoord. Ben er 1 keer geweest om toch beetje contact te houden. Maar toen zei niemand iets, ze vroegen niet eens hoe het ging. :x
Nou, dat is ook raar van ouders, dat zij dat zeggen. Als je echt zeker wil weten dat je in je recht staat zou je even kunnen bellen met het betreffende zorgkantoor (degene die de pgb's uitbetaald en de rechtmatigheid toetst), of evt met de tussenpersoon bij Jeugdzorg, maar dan heb je het indicatiebesluit nodig, en weet niet of je daar een kopie van hebt. Op dat besluit sdtaan nl ook de doelen opgesteld waar aan gewerkt moet worden en dat is zeker niet het nakijken van opdrachtjes van andere kinderen! Pff, maar de lol voor werken wordt je op deze manier wel ontnomen zeg! Ik verbaas me trouwens een beetje dat je nog werkt hebt....de meeste PGB's die ingezet worden op school komen al te vervallen, dus de meeste mensen binnen dit werkveld zijn hun baan al kwijt.....
ja dat zag ik dus vanmiddag ook op internet dat ze het niet meer in mogen zetten voor begeleiding op school. Dat besluit heb ik niet. nee de lol van het werk is er op deze manier ook echt af. Heb echt geen zin om volgende week weer te beginnen. Op het kdv waar ik inval ga ik met plezier heen. Maar ja ze hebben nog niet zoveel uur. Heb nu echt zoiets van laten ze me dan maar ontslag doen dan kan ik nog in de ww
Ik heb de school ook al eens gezegd dat ik dus dat nakijkwerk nie mag doen. Dat ze dus gekort worden op pgb. Ik moest niet zeuren krijg ik als antwoord
Nou zeg, wat een rare gasten daar! Ik zou het dus gewoon niet doen! je zegt het zelf al, dan maar de ww in, dus dan moeten ze je maar ontslaaN, wat school volgens mij helemaal niet kan doen, omdat ouders dat moeten doen! Wijs school of ouders anders eens op de website persaldo (www.pgb.nl), dan zien ze direct staan dat ze niet eens recht meer hebben op dit PGB en beter blij kunnen zijn met de uurtjes die je nu opvult!
ja daar wil ik ze ook op wijzen. Als dat pgb wordt ingetrokken bij hun. Zou ik dan ook al mijn loon terug moeten betalen?
Sorry, zie je reactie nu pas! Nee, ze kunnen natuurlijk nooit jou je loon laten terugbetalen, dat is onmogelijk. Het zal dan eerder zo zijn dat het bv de laatste maand is dat ze nog PGB krijgen, en jij dus je geld.